'' dua dostluğu '' | Sayfa 61 | Define işaretleri ve anlamları

'' dua dostluğu ''

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
amin aminn
abi rabbim bensizde etmesin değil mi
@Lacivert24 @komana @ikizceli
madem dua kardeşliği
madem ki abimsin
dua et bana...

yine kurnazlığın üstünde...:D

Bismillahirrahmanirrahim...
Ey yüceler yücesi mevlam gönlü güzel kalbi güzel bir kardeşimiz bizden dua ister Ya Rabbi kapında yüzümüz yok senin rızana uygun amel işleyen takva kullarından olamadık mahçubuz Ey Halıkımız sonsuz rahmetine bağışlamana sığınarak yakarıyoruz ...
Esirgeyen ve bağışlayan dilerse kalplerimizi ve gönüllerimizi evirip çeviren azim'i müşan dilerse günah bataklığından çekip çıkaran ve sonsuz kemal ve ihsanlarda bulunan Rahimürrahimin sen cümle mümin kardeşlerimizi ve içinde de Rüştü kardeşimizi bu mübarek Ramazanı şerif hürmetine bağışla gazabını celb edecek günah ve kusurlardan muhafaza ve emin eyle her türlü hastalıktan sıkıntıdan yoksulluktan koru sırat'ı müstakim üzerine yaşayıp cennette cemalinle şereflendirdiğin kullarından olabilmeyi nasip ve ihsan eyle...senin her şeye gücün yeter amin.amin. amin.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Amin Amin Amin
Abi Rabbim senden razı olsun
Etmiş olduğun duanın binlerce mislisi
Senin için
Gönlü güzel canım abim
Hürmet ile elinden öpüyorum
@Lacivert

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Hz. Ebû Eyyüb el-Ensârî (radıyallahu anh) anlatıyor: "Miraç gecesi Allah Resûlü, Hz. İbrahim’in yanına uğradı. Hz. İbrahim (aleyhisselam), Hz. Cebrail’e yanındakinin kim olduğunu sordu. O da: “Muhammed’dir” dedi. Hz. İbrahim şöyle dedi: “Ya Muhammed! Ümmetine emret, cennete çok fazla fidan diksinler. Çünkü cennetin toprağı verimli ve yeri de geniştir.” Allah Resulü, cennet fidanının ne olduğunu sorduğunda da şu cevabı verdi Hz. İbrahim: “Lâ havle ve lâ kuvvete illa billâh”tır."(Güç ve kuvvet ancak Allah’tandır)

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
La Havle Vela Kuvvete İlla Billahil Aliyyil Azim
“Güç ve kuvvet sadece Yüce ve Büyük olan Allah’ ın yardımıyla elde edilir.” Bir kişi bu cümleyi söylediği anda “Allah’ım! Senin yardımın olmadan ben hiçbir şey başaramam. Ve senden başka dayanacak hiçbir şeyim yok” demiş olur.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
SEYYİDÜL İSTİĞFAR DUASI (ARAPÇA TÜRKÇE)

(( اَللَّهُمَّ أَنْتَ رَبِّي لاَ إِلَهَ إِلاَّ أَنْتَ خَلَقْتَنيِ وَ أَنَا عَبْدُكَ، وَ أَنَا عَلَى عَهْدِكَ وَ وَعْدِكَ مَا اسْتَطَعْتُ، أَعُوذُ بِكَ مِنْ شَرِّ مَا صَنَعْتُ، أَبُوءُ لَكَ بِنِعْمَتِكَ عَلََىَّ، وَأَبُوءُ بِذَنْبيِ فَاغْفِرْ ليِ فَإِنَّهُ لاَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلاَّ أَنْتَ ))

TÜRKÇE OKUNUŞU:
“Allahümme ente Rabbî lâ ilahe illâ ente halaktenî ve ene abdüke ve ene alâ ahdike ve vâ’dike mes’tetâtü eûzü bike min şerri mâ sanâtü ebû’ü leke bi-nîmetike aleyye ve ebû’ü bizenbî fağfirlî zünûbî feinnehû lâ yağfıruz-zünûbe illâ ente bi’rahmetike yâ erhamer’râhimîn”

ANLAMI:
“Allahım! Sen benim Rabbimsin. Senden başka hakkıyla ibâdete lâyık hiçbir ilah yoktur.Beni sen yarattın ve ben senin kulunum.Gücüm yettiğince sana verdiğim söz üzereyim. Yaptıklarımın şerrinden sana sığınırım.Üzerimdeki nimetini ve günahlarımı kabul ediyorum.Beni bağışla.Şüphesiz günahları ancak sen bağışlarsın.”

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Ey Rabbimiz
Kederden, tasadan, âcizlikten, tembellikten,cimrilikten, korkaklıktan, borç altında ezilmekten, düşmanlara yenilmekten sana sığınırım.
Bu mübarek cuma günü hürmetine;
İbadetlerimizi, taatlerimizi kabul et. Şüphesiz ki sen dualarımızı işiten, niyetlerimizi bilensin, tevbelerimizi kabul et. Şüphesiz Sen, tevbeleri çokça kabul edensin.
Allah’ım, dinim, dünyam, çoluk çocuğum ve malım içinde sağlık ve afiyetle yaşamamı nasip eyle. Allah’ım, kusurlarımı ört, beni korktuklarımdan emin eyle.

walkman

Kullanıcı
Ey Rabbimiz
Kederden, tasadan, âcizlikten, tembellikten,cimrilikten, korkaklıktan, borç altında ezilmekten, düşmanlara yenilmekten sana sığınırım.
Bu mübarek cuma günü hürmetine;
İbadetlerimizi, taatlerimizi kabul et. Şüphesiz ki sen dualarımızı işiten, niyetlerimizi bilensin, tevbelerimizi kabul et. Şüphesiz Sen, tevbeleri çokça kabul edensin.
Allah’ım, dinim, dünyam, çoluk çocuğum ve malım içinde sağlık ve afiyetle yaşamamı nasip eyle. Allah’ım, kusurlarımı ört, beni korktuklarımdan emin eyle.

Amin Amin vel hamdü lillahi rabbil alemin. Rabbim dualarımızı mübarek Cuma saati hürmetine kabul eyle.

Allah razı olsun aliveli ustam

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Bismillahirrahmanirrahim...
Ey kâinatı hiçten ve benzersiz bir şekilde yaratıp bin bir isminin tecellileriyle emsalsiz bir şekilde süsleyen Mübdi'! Ey varlıkları ölümünden sonra yeniden inşa edip dirilten Muîd! Ey kendisinden yardım isteyene yardım eden! Bize yardım et.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...