El yapımı mahzen oda mezar görüntüleme kamerası mekana özel paylaşım | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

El yapımı mahzen oda mezar görüntüleme kamerası mekana özel paylaşım

Kervan07

Admin
Ustam aklıma bir şey geldi, Çantanın arka kısmına güneş enerji paneli monte edilebilir, böylece araçtan şarj uygun olmadığı zamanlarda kendini şarj edebilir. Panelin korunması açısından üstüne şeffaf bir akrilik parça konarak kapatılabilir veya güneş için kullanılacak siperliğin alt kısmına monte edilip bir jak ile istendiğinde takılması sağlanabilir. Böyle olursa powerbankı panele bağlayarak hep dolu kalmasını da sağlarsınız.
güneş paneli fikri güzel evet uyarlanma yapılabilir lakin şu an kullandığım aküler japon malı ve piyasanın en iyi deşarj değerine sahib bi üründür. yedek akü ile birlikte gayet yeterli olacağını düşünüyorum. ayrıca arazide 40 watt lık güneş paneli ve şarj ünitesi daima bulunduruyorum.
konuma göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı çok teşekkür ederim. gönül ister mekandan dostlarımla birlikte arazide deneme yapmak🤲

Kervan07

Admin
Ustam eline sağlık Maş’ALLAH çok işlevsel görünüyor. Lâkin şunu da belirteyim bizsiz yapacağın her tespit her araştırma günaha girer 🙈😂😂😂
eyvallah sağolasın🤝ustam mekana özel bi ürün geliştirdim. müsait olursam davete icab ederiz inşaAllah. yeterki en son iş görüntülemek olsun

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
çok teşekkür ederim güzel değerlendirmeniz için..kameranın ucunda boşluk var fakat mantar led için yeterli değil. daha küçük çapda bir led olabilir. bunun araştırmasını yaptım fakat uygun bir led modül bulamadım. ledleri kendim alıb, bi elektronikçide montajını yaptırabilirim. dikey aydınlatma olmadığından az da olsa kör nokta oluşuyor.
evet çok nakit ve vakit harcadım ama buna değdiğini düşünüyorum. inşaAllah arazide bu sistemi kullanacak şansı yakalarız

Ustam aklıma şöyle birşey geldi işine yarar mı bilmem. Daha önce bir mağaraya fosforlu tespih ile girmiştim. Baya faydasını görmüştüm. Tıpkı kol saatimin içindeki gibi fosforlu ışık yayıyordu. Buna hem enerji bakımından hem ömür açısından beyaz fosfor yerleştirmek isteseniz birşey fark eder mi yada işe yarar mı acaba. Sadece bir fikir 🙂

Reedmann

Kullanıcı
Teknoloji çok ilerledi Kendi adıma söylüyorum yerimde sayıyorum Bir tane görüntüleme cihazı yapamadım ki paracıkları göreyim Yoksa piyasaya baksan bir dünya elektronik parça var Ne yin ne işe yaradığını bilmediğim için bir arpa boyu yol alamıyorum Acil kitabını almalıyım de 🙂

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Ustam aklıma şöyle birşey geldi işine yarar mı bilmem. Daha önce bir mağaraya fosforlu tespih ile girmiştim. Baya faydasını görmüştüm. Tıpkı kol saatimin içindeki gibi fosforlu ışık yayıyordu. Buna hem enerji bakımından hem ömür açısından beyaz fosfor yerleştirmek isteseniz birşey fark eder mi yada işe yarar mı acaba. Sadece bir fikir 🙂
Ben senden ucuna ters lale, mezar otu bağlayalım gibi bir cevap bekliyordum :)