Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

wolf_52

Kullanıcı
belgelerde geçen bir yeri sitedepaylaştım
ustam ünye civarı belge varmı ceviz dere, akçay,cüri ırmağı,yılan kaya,kızıl kaya,şahin kaya,gelinkaya,çatal tepe,düzsaylan,tozkoparan,çataltepe,kiraz tepe,yaviköyü,vs.. özelikle,saraf alexs..belgelri... varmı ustad burlarla alkalı bir bilge bilgi elinzde... aklıma geldiği kadar... not düşdüm saygılar...

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
ŞEYTAN DERE :Kız kalesinden devam ederek kazandere yi takıp ederek adam kayalara ulaştık burada dinimiz açısından çok önemli olan isa ve 11 havarisini anlatan yerdir burası keçi köpek kartal 5 basamaklı yer bir çok açık vedegizli işaretler vardır eski köprü ayağı 3değirmen yeri birde kaynak vardı dere yukarı buradan 20 dakika kadar giitk büyükbir şelaleye ulaştık burada balık resmi koltuk vardı kendimize buradaki mağarayı seçtik 10 gün burada konakladık şelalenin yakınına 11 haç yaptırdım haçlardan biridiğerinden biraz uzakta vede farklıdır onun alt tarafına 60 okka altın koyduk sıvadık 3 kılıç resmi yaptık birde ok ok birbuçuk arşın kadardır tersi istikametine 3 dikili taş diktirdim birine bir küçük delik yaptık butaşın altına 3 kılıç bi çömlek para ile bir krokitaşı koyduk 10 adım ileriye bir 3 mihraplı yer "Yasak Kelime" küçük olanına gizli haç yaptık vede 3 adım önüne 11 çömlek parayı 3 arşına koyduk biraz yukarıda kayadaki mağaraya çıkmak için 7 basamak yere oydurdum buradaki mağaraya ulaştık içine sol tarafa 5 adet dere taşının altına bir kazan altını koyup sıvadık buradanyukarıda bir deredaha var burada kaynak var kaynağın 5 adım altın 2 arşın derine bir çömlek gümüş koyduk kuru derede bir göl var yanında mihrapvar mihrabıoyduk bir kazan sıvadık az yukarıda mağara vardı girerken sol taraftaki yerde dışarda bir taşa yılan süsüverdik altına 300 afdet koyduk onunda 5 adım önünde bir oyma bir haç yaptık altına 110 okka koyduk buradan geri geldik gölde serinledik yatıp uzandığımız yemek yediğimiz taşı oyduk içini doldurduk butaşı tanıyabilmek için üzerine bir kama bir balık birde kaşık yaptık

wolf_52

Kullanıcı
ŞEYTAN DERE :Kız kalesinden devam ederek kazandere yi takıp ederek adam kayalara ulaştık burada dinimiz açısından çok önemli olan isa ve 11 havarisini anlatan yerdir burası keçi köpek kartal 5 basamaklı yer bir çok açık vedegizli işaretler vardır eski köprü ayağı 3değirmen
usatam burası mersin tarfımı... burdada kazan kaya üstünde değirmen köprü.. devasal sivri kayalar dernin içinde 50mt yükseklik ve ürkütücü gözküyor,karşısında yığma balık ve ok işareti.. değirmenin 100 mt ilersinde yunus balığı, vs...

adrenalin68

Kullanıcı
Aksaray ili Ortaköy ilçesiyle ilgili hiçbir kayıt veya belge yok mu ustalarım elinizde?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...