Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
VAN MURADİYE KÖYÜ :muradiyeden güney kısmına giden bir yol var buyoldan yukarı çıkarken vede geçtikten sonra bir çatal kaya olacak bu çatalka iki katlıdır tetepesine çıktığımda düz masa gibi bir yer vardır burada kabartma bir yılan var burada 3 adet çatal kaya var bir tedede dere içinde vede tepenin eteğinde birinde byuvarlak bir oyma var birindede V İŞARETİ OYMA VE diğer çataldaki gibi bir oyma var V nin olduğu yerden sol tarafa baktığım zaman tepede bir deaçılmış mağara var bu çatal kayadan gözükür girişi kemerlidir giriş kısmı 3 metre kadardır kemerde içiçe geçmiş 3 adetüçkabartma üçgen var mağaranın içinde bir adet yuvarlak oyma var birde haç buraya yakın kaynak var arkasında dikili gibi birtaş var taşta bir oyma mevcut (ALINTIDIR)

sarıkecili

Kullanıcı
selamün aleyküm . calkaya ustamm izmitt kandira yolu üzerinde ..Teslimpinari ve Cingen pinari diye adiyla hallaa bilinen yerler var sizce arastirmaya degermi sizlerin kayit ve belgelerinde bu yerlerle alakali bir sey varmi ??.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
evet var orjinal haliyle kurt babadan başlamak lazım birde taşköprüden yeri biliyorsan sorun yok teslim pınarının bilgisi kesin var ama bubilgileri bazı arkadaşlarla paylaştım paylaşırkenden bazı yerlerine şifre koydumki beni unutmasınlar son moktaları gizlidir yazmadım can alıcı noktalar bendededir haritasıda mevcuttur dediklerimi bulursan bende gerekli yardımı yaparım

sarıkecili

Kullanıcı
selam aleyküm calkaya ustamm teslim pinari denilen mevkiye gecenlerde gittim sana sölicegim egerr ayni yeri konusuyorsak benim dedigim yerde muazzamölcü ve acida cizilmis bir hilal varr ..bu isaret benim görüsüm eskiya isareti ama hilalin cevresindeki isaretler cok daha eski döneme aitt derin oyma seklinde ne dersin dogru yermi acaba ??

sarıkecili

Kullanıcı
tasköprüyü biliyorum evett usta ordan ne gibi bi emare isaret arniyor ??

sarıkecili

Kullanıcı
selam calkaya ustam size msj attim gelmedi galiba tel no biraktim musaitseniz görüselim..?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...