Eşkiya volcan kimdir ve hazinesi | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Eşkiya volcan kimdir ve hazinesi

aurum

Kullanıcı
Cevap: Eşkiya volcan kimdir ve hazinesi

harbici adamın resminin üzerinde yazıyo .volcan diye yanındakilerle yada bi başkasına volcanmı diyecez.sence volcanın ipsiz receple ne alakası var..ahmede .memet diyebilirmiyiz .isimve kişi ile yakıştırma yapma.oke

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

harbici adamın resminin üzerinde yazıyo .volcan diye yanındakilerle yada bi başkasına volcanmı diyecez.sence volcanın ipsiz receple ne alakası var..ahmede .memet diyebilirmiyiz .isimve kişi ile yakıştırma yapma.oke

bak Kervan usta senin için bişey yazmış, demişki bir zahmet araştırın demiş. sen siteye girip forum okuyacak kadar bilgisayar bilgisine sahipsin. google üzerinden bir kez İPSİZ RECEP yazarsan resimin aslında kime ait olduğunu görebileceksin.

ama ben ısrarla milli mücadele kahramanı İPSİZ RECEP'i volçan xxxxxne benzeteceğim, onu volçan olarak göstereceğim. yaptığım hatayı düzeltmeyeceğim,,, diyorsan bu da senin seçimin. senin atalarımıza kahramanlarımıza, kurtuluşumuzda vesile olmuş büyüklerimize yapmış olduğun volçan gibi bir yakıştırmadan men ederim.

lütfen önce İPSİZ RECEP KİMDİR ? google vasıtası ile hem veb de hem de görsellerde araştırmanı ve ardından da buradaki yayınladığın resimdeki hatayı düzeltmeni bekleyeceğim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

aurum

Kullanıcı

kardeşim dediğin doğrudur. ben pek araştırmadım.. resimde öyle yazdığı için paylaştım...

aurum

Kullanıcı

tşk ederim .M.yavuz

berk özdemir

Kullanıcı
volcan voyvoda yani kral volcan bu kim ne zaman nerden geldi bilmek lazım. Volcan voyvoda osmanlıyı karıştırmak amaclı çarlık rusyasından 1200 arkadaşı ile beraber artvinden giriş yaptı.... İlk girdiğinde de katliamlara başladı. Hem de ermeni, rus türk demeden her yerde katliam yaptı. Zaten voyvodaya kadar içimizde yaşayan azınlıklar mazbut yaşıyorlardı. İlk başlarda rum kesim ileri gelenleri volcana ve hareketlerine karşı cıktı. Volcan Samsuna geldi samsun iskele kasabasına ingiltereden gelen ve bu yörede pontus rum hükümetinin kurulmasını desteklemek amaclı 3 ahşap gemi batırıldı ve domuzlu sikkeler arabalar ve katırlarla, develerle 83 günde dağlık bölgelere cıkarıldı ve paralar saklandı. Tabii bu arada kervan soygunları köy baskınları yapıldı. Osmanlıdan kacan türk ceteleride bu guruba dahil oldu derken cete büyüdü. Volcan 1820 de geldi ama bu hareket 1850 li yıllara kadar devam etti. Bu kadar karışıklıktan sonra rumlarda zorunlu volcana destek verdi volcan genel komutan ve her bölgeden de alt komutanları oldu örneğin pis vasili marukly gibi kırcali, emin ağa, uzun ali gibi türk çeteleri de bunlara katıldı. Sonraları sistemli olarak kilise gömüleri de volcan usulü gömüldü. Bu grup bizans ve roma magara ve kral mezarlarını, kaya mezarlarını soydular, tümülüs ve höyükleri patlattılar bunları da yine yakınlarına sakladılar. Volcan efsane oldu 200 yıl yaşaması düşünülemez ama sonucta bu ceteden tam 40 kişi bursadan yurt dışına kaçabildi. Türkiyenin her yerinde volcan işareti var parasıda var ama asıl yüklü para karadeniz bölgesinde olup samsun, amasya göynücek, tokat niksar ilceleri, sinop ili bır kısmı ordu ve artvinde yoğun gömüleri var.Bu yoğun gömüler karadeniz bölgesi 7 bölgedir. Bircok kaya mezarına da katliam paralarının bölgesel haritalarını saklamışlar. Volçanın ayrıca bir de kitabı var gömü olarak bilinen bunlar
sanki bu günkü işıd

erzurumludefineci

Kullanıcı
Yasaklı
volçan denilen şahısın öyle büyük bir icraatı yok anlatılanlar efsane yol kesmiş köy basmış gariban halkın parasını malını çalmış bir xxxxx ( lütfen argo kelimeler kullanmayınız aliveli44 ) kurtuluş savaşı kahramanlarıyla volçan adlı piçin ne alakası var millet kurtuluş savaşında çırpınırken gariban halkı soymuş bir xxxxxsiz..

Moderatör tarafında düzenlendi:

burgaz

Kullanıcı
osmanli 500yil bulgaristandayimis bu zamana gore 7 8 volcan varmis.benim kitaplarima bakarsak sonunkunun yaninda bir papaz martin ruscuklu varmis.ani mara gidikte roma altinlarini bulmuslar.

cantar

Vip Üye
Bu tip paylaşımlara gerek yok niye derseniz kesin bir kanıt yok wolcan ın resmi konusunda olsa ne olur olmasa ne olur ..........Gelecek olan menfi yöndeki yorumlar sizleri ve o ortamda bulunanlarla gereksiz polemiklere sokar bence çünkü kesinlik yok...Öyle ki elimdeki kayıtlara bir zaman geliyor ben bile acaba diyorum ama geçerli kanıtlarını bizzat kendim gördüğüm için Wolchan Wolcan Volçan yoktur böyle bir eşkiya Türkiye Topraklarında Anadolu Topraklarında bir dönem yaşamamıştır diyemiyorum..
En belirgin bir kayıt bir haritaki bunun üzerinde Wolchan ın bir silüeti deri harita üzerine işlenmiş onun kağıt üzerinde fotokopileri bir çok konumuzla ilgili forumlarda yayınlandı....Benim elimdekikayıtları verdiğim benden sonra devam etsin Bayrağı taşısın diye verdiğim sonradan aramızın bir kişi tarafından bozulan bir dostuma bizzat ben verdim hatta Anadolu ile ilgili üzerinde Osmanlıca arapça notlar işlenmiş büyük ebatlı krokiler haritalarda buna dahil.....