forum kuralları hakkında güncelleme | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

forum kuralları hakkında güncelleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gıral

Vip Üye
Ben sana söyleyim hata ettim bir vidyo atıp Bir yazar olan İlahiyatcı olmayan bir Adam yanlış dedim dedim. Kişi ismi vermek Form kurallarına aykırı. Evet O sözde Mealci Hatalı ve Kendi düşüncelerini empoze edip yanlış yapıyorsada. Bende Nefsime uyup Adam hususunda eleştiri yapıp Bu adam yanlış adam dedim. Mevzu bu. Burda kurallar var. Adam görse şikayet hakkı doğar. Bana olsun zararı umrumda degil. Ama Form sitesine olmasın diye belki Nejat konu kapattı. Yaw oldu bitti işte.

Bu tür kişileri ifşa etsen suç gözmezden gelsen gönül razı degil.

Necatta yazmıştı hangi birini ifşa edeceksin diye Oda haklı belki.
İsrar edersen Hatalı Mealci dedigim adamı bulup konuya getirmek şart olur :(
ustam sende biraz dikkat ediver bizdeniyi biliyorsun telif hakkını felan bak
butür video olsun kişilerolsun siteye sıkıntı
yazarken paylaşırken buhususlara dikkat etmek gerekir
Belki sizde kendinizce haklı olabilirsiniz. @Necat. ustanında dediği gibi başlık içeriğine uymalı ve çizgisinin dışına çıkmamalı. Mesela sizin şu açtığınız başlık ile içerik hiçte bir biri ile uyumlu değil. Başlık bu şekil yazılırsa yönetim hitabıdır ama başlık forum kurallanın güncellenmesi hakkında öneri diye açılırsa kullanıcı arz talebine girer buda uygunluk sağlar. Bizim kimseye karşı bir kinimiz vs yok keza kimin işkembe-i kübra dan konuştuğu veya ruhaniyetten seslendiği de bizi pek alakadar etmiyor. Lâkin bu tür site de konular belli ölçülere dayalıdır o ölçülerin dışına çıkılmaz. Ola ki bir ilme bağlı konuşulacak ise de madem amaç insanları varoluşa hâk olan değerlere davet etmektir ki buna da herkes gelecek diye bir zorunluluk yok ama o ilmin vesikaları ile beyanda bulunulur. Kısa ve basit bir örnek ile Ashab-ı Kehf vakası bir bir gerçektir ki bu gerçekler sadece kitaplarla değil oyma eserlerle de dile getirildiği gibi hadislere de konu olmakla beraber Hâk din kitabı olan Hazreti Kur’an-ı Kerim de de yerini almıştır. Biri bir konudan söz ediyorsa buna konu gereği istikamet getirilmeli. İnsanın namaza kameti gibi kendi konusuna da aklen kalben yakinen kamet getirmesi ve bu kameti bu doğrultuda tamamlaması gerekir. Bu konuda hem fikir miyiz seninle?
Yine necat ustanın dediği gibi biz siz hitabı ile bir oluşuma aitliğini beyan etmek bazen akıl içi bazende akil dışı örgütleşmeye girer. Biz sedegor’a sen bizim sitemize gelme bir daha konu açma yazma konuşma demedik. Demekte haddimize değil haddi biri aşmadığı sürece. Ben şahsen kendisi ile bir iki münazara ettim. Her türlü konuda münazara da ederim. Ama bu onu rencide edip dışlayacağım anlamına gelmez taki değerlere dokunulmadığı sürece. O hususta kimseye taviz vermem katıyımdır. Biz bir çok şeyde sustuysak daha doğrusu yazmaktan cevap vermekten geri durduysak bu sedegorun günahına girmemek onu alaşağı etmemek içindir. Dikkatimiz dikkatlerden kaçıyorsa dikkatimizin sorgulanması mantığa ters düşer. İlim tükenesi bir hazine olsaydı şayet, Azarbaycan’a İrana Tahrana Nahçıvana Irak’a Kerkük’e Suriye’ye Şam’a bilhassa ülkemizdeki en değerli kaynaklara erişmek nasib oldu ben bitirirdim. İlimde bitirir fakat bitmez. Bu tür konular madem çizgisini aşacak konuyu forumda Forum Dışı denen bölüme açın orda devam etsin. Son olarak açıkcası sizin bu açtığınız konu bana çok boş geldi. Benim görüşüm kiminize ters kiminize düz gelir ama asliyet bu husustadır bilin isterim. Soru sormak isteyen aklına birşey takılan varsa buyursun sorsun cevaplayalım biizniALLAH. Selametle
roni ustam benilkokulu zorbitirdim
burdan yazarkende tuşları bisahat arıyorum
açtığım konu gayet dolu ve düşündürücüdür
kanaatimce
sizeboş gelebilir boşverseydiniz keşke
ben sıkıntı olduğunu dile getirdim
bunu eleştirecek çok görecek bişeyyok
kurallar illaki olacak
gözden geçirilsin diyorum

Kader25

Admin
@Kader25
Sen benim eski halimide bilirsin. Ben kendim degişmeye çalışırken, degişememişim belliki.

Sizin Zamanınızı bu tür mevzulara harcatacağımı bilsem hiç bir konu açmazdım.

Biz Necatla inşallah helalleştik Sorunda yoktur. Sitenin Kuralları gayet hoş. Bir Mahkemesi bile var.

Zaman gelir gereken şeylerde Kendiliginden degişir gider. Bizim gibi erken ötmeye çalışanda böylesi durumdan ders çıkarır.

Her şey güzel hoş Muhabbetinize lütfen kaldıgınız yerden devam edin. Kaderim Gardaşım inan üzüldüm böyle olduguna zaman kıymetlidir. Oldu bitti. Şeytana fırsat verdik bu olmadı.
Irfan abi
Uzulmeni gerektirecek bir mevzu yok insallah.

Yukarida yazdiklarimi da seni baz alarak asla yazmadim. Genel degerlendirme yaptim.
Her iste bir hayr vardir.
@gıral kardasim konu acmis.
Bizde bu vesile ile site kurallarini gozden gecirelim. Gozden gecurmek illa da degistirmek manasuna gelmez.

Inan gucenen darilan kimse yok.
Zira mevzular edeb icinde ele aliniyor.
Edeb icinde ele alinan mevzulara ne kadar zaman ayirsak azdir.

Vallahi benim bu sitede olusumun ilk nedeni burada edeb var adab var. Su zamanda bu o kadar kiymetli bir kazanç ki anlatsam sayfalar yetmez.

Hepimiz icin gecerli:
Su akar mecraini her zaman bulur.
Onemli olan gecmisden ziyade gelecek.
Bu konuda gelecekle alakali.

Site kurallarimizla alakali kardaslarimizda dusuncelerini buraya yazsinlar istifade edelim.
Site yonetimi olarak bu mevzu gundemimize girmistir.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
roni ustam benilkokulu zorbitirdim
burdan yazarkende tuşları bisahat arıyorum
açtığım konu gayet dolu ve düşündürücüdür
kanaatimce
sizeboş gelebilir boşverseydiniz keşke
ben sıkıntı olduğunu dile getirdim
bunu eleştirecek çok görecek bişeyyok
kurallar illaki olacak
gözden geçirilsin diyorum
Bana boş gelen kısmı bir tek sedegorun konusunda bunu dile getirmeniz. Oysaki diğer kitlenen konularda da o kadar şahit oldunuz o zaman da dile getirseydiniz. Evet kuralları ele alalım eleştirelim eksiği gediği tümleyelğm hep beraber ama birine tüm yönetimce haksızlık ediyormuş gibi bir konuda dile getirip kimseyi zora sürüklemeyelim. Bana bu sebeple boş geldi.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Bu arada şunu da not olarak bırakayım, bir çoğumuz konulara şöyle bir göz gezdirip geçiyoruz, ben bütün konuları bazan tekrar tekrar okuyorum, kafama takılan kısmı diğer arkadaşlarla istişare ediyoruz veya onların kafasına takılan bir kısmı masaya yatırıyoruz, yani konu kilitleme veya silinme her zaman anlık olmuyor. Hakaret veya sataşma varsa bunu konuşmaya gerek yoktur hemen silinir ve yazan banlanır. Kurallar her zaman konuşulabilir ancak değişinceye kadar hepimizin uyma zorunluluğu vardır. Esnetilirse sonu gelmez.

gıral

Vip Üye
Bunu şöyle toparlayabiliriz, üyelerimiz rahatsız oldukları kuralları yazsınlar, bunlar değerlendirilsin, tek tek ele alsak Kader ustamın da dediği gibi yıllar sürer.
sedegör ustama ilişilmesin gardaş
@Deli Fırat ustamada ilişilmesin🤣
bunların ikisine dokunulmazlık istiyorum
konularına yazdıklarına denk gelindiğinde uygun olmayan mesajını kimseye sormadan silin
konusu açık kalsın

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
sedegör ustama ilişilmesin gardaş
@Deli Fırat ustamada ilişilmesin🤣
bunların ikisine dokunulmazlık istiyorum
konularına yazdıklarına denk gelindiğinde uygun olmayan mesajını kimseye sormadan silin
konusu açık kalsın
Yolunda gitmeyen bir şey varsa ben ilişirim :) Bunda hiç şüphe olmasın :)

gıral

Vip Üye
Bana boş gelen kısmı bir tek sedegorun konusunda bunu dile getirmeniz. Oysaki diğer kitlenen konularda da o kadar şahit oldunuz o zaman da dile getirseydiniz. Evet kuralları ele alalım eleştirelim eksiği gediği tümleyelğm hep beraber ama birine tüm yönetimce haksızlık ediyormuş gibi bir konuda dile getirip kimseyi zora sürüklemeyelim. Bana bu sebeple boş geldi.
usta bardak mevzusunu biliyorsun hemi
sedegör ustam bardağa denk geldi
kasıt yok lütfen diğerlerini sabırla karşıladım diye üstüme gelme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...