Haç | Define işaretleri ve anlamları

Haç

avcı

Kullanıcı

Bu resimden bakıldığında (ev tarafına) aynı yuvarlaklar içindeki haçlara benziyen 2 adet haç var taşın üstünde. Mesafesi 20-25 adım.

Yukardan çekilmiş resimde görüken iki yol arasındaki yeşillik alanda (kayanın tam izasında) üstünde kemik haç denen haç çıkmıştır. Tahminen 1,5mtden çıkan haç 1,5mt boyunda 1mt genişliğinde ve 1 karış genişliğindeki kayaya işlenmiştir.

avcı

Kullanıcı
Cevap: Haç

25-30 adım ilerisinde dediğim haçlar. Diğer kaya batıya bakmakta bu kaya ise kuzey doğuya bakmaktadır.

Kemik aç dediğim haçıda son olarak yükledim. Bu haç da yol çalışmaları esnasında köylüler tarafından çıkartılmış ve evin önüne bırakılmıştır. Burda neler olabilir bilgi verirlerse sevinirim. Yapmak istediğim merağımı gidermektir. Mezara resmi izin verilmeyeceğini bildiğimden, merak gidermektir. Vakit ayıran herkese şimdiden çok teşekkürler.

TILSIMX1

Kullanıcı

Hacların yonleri o guzelim tepeyımi goruyor.kale o tepedemi.akar suda muhtesem

sondurak

Kullanıcı

:eek:,, Sayın Avcı Kardeşim Paylaşımınız Süper Yer Süper Ava Hazır OL. Çok Az Görülür Arazide Bu Kadar Net Ve Canlısı. Gerekli Açıklamayı Konuyla Alakalı Noktacı Ustalarımız Yapacaktır İnşaALLAH... Sabır... İşlerinizin Bereketli Olması Temennisiyle...:eek:...silah?.............................

zehir

Kullanıcı

hemen oldugu yer sanırsam kayanın arkası yakaya sarıyo yani tepeye güzel bir mezarlık hacların yanısırta istavroz aile mezarlıgı devamıda vardır
hacların solunda kücük bür hacvar onun cmsine bak beş ile yedi arası ise kayanın yanına bak yok degil ise yakada uafakbir şişleme ile olay çözülür kolay gelsin

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

s.a

merhaba,avcı ustad buna benzer bir yerde ben görmüştüm,tabi çoktan talan edilmiş.

yukarlarda bir yerlerde birde kaplumbağaya benzer kaya varmı ?
görsel olarak konuya renk katardı.belkide konunun akışı değişirdi.

kırılmış veya yıkılmış olabilir veya hiçde olmayabilir.

kolay gelsin.Allah c.c gönlüne göre versin.

avcı

Kullanıcı

Tüm ustalarıma teşekkürler;
TILSIMX1 ustam işaretler suya bakıyor, Ustam işaretleri karşına aldığında sol tarafta görüken o kayalıklı ve yüksek tepe kale olarak bilinmekte. Orda bir anaktar oyması varmış ben görmedim. Yaşlılar oranın zamanın darpanesi olduğunu söylüyorlar.
Sondurak ustam iyi niyet temennileriniz için teşekkür ederim.
ZEHİR ustam bu kayaların yani işaretlerin olduğu kayaların üst tarafı düz sayılır ve dediğiniz gibi mezarlık olabilir.İşaretlerin üst tarafının fotoğrafı aşağıdadır:

Ve bu kale tabir edilen tepenin tam karşısında iki su kaynağı bulunmakta, işaretlerin üst izasına düşmektedir. Mesafesi 1km civarındadır.
BoZKurT ustam dediğiniz doğrudur:

Kablumbağa üst taraf olarak yayınladığım (danaların olduğu) resimin sağ tarafına düşmektedir.
Kablumbağanın baktığı yönde tepeyi kuru dere kesmektedir.
Bassy_altan ustam bu danaların olduğu resimin tam karşısındaki tepenin arka kısmında kilise olduğu söyleniyor ama kimse bilmiyor yerini.

avcı

Kullanıcı

o dediğin tepenin neresinden sütunlar çıkmış zamanında onu bir sor, genelde bu klise bahçeleri üçgen olur, bölgeyi güzel bir araştır, belki bahçesindeki emanetler yada papazın mezarı sana nasib olur..
İlginizden dolayı teşekkürler bassy_altan ustam. :rolleyes: Diğer ustalarımın yorumunuda merakla bekliyorum. :cool: