Iki Basamak | Define işaretleri ve anlamları

Iki Basamak

ECE07

Kullanıcı
Eski ve büyük bir yaşam alanındadır. Çevresinde bütün Mezar işaretlerinin bulunduğu, açılmış Kaya mezarları ve zemin altı mezar odaları bulunmaktadır.
Resimler üzerindeki işaretler, bölgeye gittiğim zaman tekrar yerinde incelemek amacıyla işaretlemiştim, çizimleri YOK SAYABİLİRİZ.
Basamağa oturunca Yön Güney Doğu oluyor.

Bu resim alt basamağın yakın çekimidir. Çerçeve içine aldığım kısımdaki farklılık dikkatimi çekti, biraz ayak işaretine benzettim yada müjde noktası olabilir mi diye düşündüm. Tekrar gittiğimde ise zaman sıkıntısından kontrol etme şansım olmadı.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
konuya duyarsız kalmamak adına yazıyorum. normal merdiven basamağı yerine bina duvarı gibi yerle karşılaştık.

belki iyimser ama olabilirliliğide ihtimal dahilinde bir düşüncemi arz edeyim.

çek belirgin olmasa dahi küçük kanal ve daire içine aldığım bölümdeki küçük görüntülere ,
ön kısmın düşük ,arka kısmın oda koymaya elverişli yer olması,
çarpı koyduğum oymanında üste meyilli olması, burada bana bir boşluk tespiti yapma nedenim olurdu. ALLAH a emanet olunuz.

ECE07

Kullanıcı
İkizceli ustam teşekkür ederim.

ECE07

Kullanıcı
basamaklar temizlenip daha net bulgular bulunsa yada varsa yeriniz on numara bu bulgulara göre bir boşluk tespiti uygun olacaktır
ASİ ustam 100 mt. batısında

15-20 mt. Kuzeyinde ise burası

Bu yüzey bulgularında her hangi bir gizliliğe önem verilmemiş, toprak yüzeyinde ve göze batan noktalar. Değerli saklantılarda gizlilik, şifreleme vs. hususlar buralarda neden göz önünde bulundurulmamış, bu husus kafamı karıştırıyor !
Apaçık ortada duran bu tür arazi yüzey bulgularının dönem soygunundan kurtulma şansları var mıdır?

Son düzenleme:

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
asi ustanın dediğigibi temizlik yapıp bazı bulgulara gerek ama yerin çok güzel

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
bize lazım olan buradan azda olsa bir ekmek çıkarmı çıkar ama teknoloji şart tektek içim biçilmiş kaftan