Insan Boy Göresel Tek

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
suyu az akan iki dere yada iki yol birleşmi varmı birde kemer köprü ikinci ihtimal adam yatmış güneşleniyor yönü doğu alam güneş gözünü alır yönü güneymi baktığı yer kayada doğal çatlak olmalı bu roma işine çok yakın kolu dirsek yapmış 3 metreden derinden odasını buluruz birinci oda bulunur ama genelde boş çıkar

esrarengiz2828

Kullanıcı
bu kabartma toprağın 1 metre altından çıkmış çalkaya ustam hiçbi tarafında güneş görecek fazla bi yeri yok ama baktığı istikamette yoldan geçerken bende gördüm daha önce gitmemede amisos ikizlerine benzer ama çok uzakta 4.4 lük bi yığma var ama uzak 1 kilometre messafe iki derenin birleşimi

Kader25

Admin
Ustam, kafasını da çok dikkatli kontrol edin.
Kafasının üstü özenle yay yapılmış ve düzenli bir boşluk var.
Sağ gözü başka sol gözü başka. Sol göz büyük ve derin.
Gözlerde ve ağızda muazzam bir korku ifadesi var.
Bu kadar korkan biri bacağını kaldırıp, hayalarını salarak nasıl rahat bir vaziyette yatıyor?
Acaba yatan mı korkuyor, bulanı mı korkutuyor?
Ben rahatım, amma sen el atarsan "yüzünü gösterip" durumun vahim olur, mu demek istiyor.

Benim Tahminim; bu sevimsizin yapılış gayesi İKAZ içindir, çok dikkatli olun derim. Acele etmeyiniz.

LATİFE:
Lahit üzeri yapılanlarda hiç bu kadar biçimsiz ve zevksiz olanı; baktığım resimlerde görmedim.
Bence de mezar yok. Şayet mezar varsa, orada yatanın çok muzip bir arkadaşı yapmıştır.
ya da orada yatan çok muzipti, şakalamışlar. :)

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
ustam hepinize ayrı ayrı yorumlarınız için teşekkür ediyorum babaconda ustam eşkiya işi demiş ama burası bi düzlük bi yer eşkiyanın sığınacağı kayalık bi yer inanan hiç yok yakınında kilise var ben henüz yere gitmemişde olsam daha önce bu işaret çıkmadan önce kiliseyi gezmişliğim var ama burada yaşantı çok gerilere takabul eder deye düşünüyorum bu işaretten dolayı yeni bi kavimmi desem yada eşkiya düzlüğe gömüldü saklamaya gerekkalmadı diyosanız eyvallah görüşünüze saygı duyarım ustam ama herkesin yorumuda aşşağı yukarı aynı tebrik ediyorum böyle bi işaretin zaten uzağında aramaya gerek yok eğer gidebilirsem açılmışda olsa gidip sizler için resimlemeye çalışacağım saygılar sevgiler

eyvallah fakat dediklerimin arkasindayim hala bu eskiya isi mezar belirtmissin 1 mtre yerin altindan cikmis ve sol kolunun baktigi istikametdeki tepeyi incele ozellikle ortasini.
sol kolunun baktigi istikametde yuksek tepe sag ayak durusuda o tepenin orta kisminda girisi anlatiyor ayrica gobeginin onundeki yerede cihaz vurulmasi gerek.

sen bi cevreyi fotola daha net anlatalim