isaretin cozumu

İRON

Kullanıcı
Cevap: isaretin cozumu

daireniniçinde ve dışın biir iki adet işaretin vardı kabartmalıhemde amamalesef kırmışlar..belkide en çok yön belirten işaretlerdi...?

nusret54

Kullanıcı

Haberci kardeşim resim üzerinde isaretledigin noktalar hacla arası yedi cm hacin sol yönündeki kanadı da yedi cm baktım oraya hiç birşey yok. Yinede bakacağım tekrardan. Bu resimlerdeki haç lar kuru şelalenin başında kışın bile su akmaz neredeyse bölgede yerleşim alani yok yol yok iki yani yüksek tepe bu şelalenin önü açıklık sadece beşyüz mt gibi mesafeden sakarya nehri geçer.

nusret54

Kullanıcı

Fakir baba sana katılmak isterdim ama daire içindeki hacin sağlam halinide biliyorum resmi yok ama orada herhangibir başka işaret yok su an gördüğün haç neyse aynen saglam halide öyleydi.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

Haberci kardeşim resim üzerinde isaretledigin noktalar hacla arası yedi cm hacin sol yönündeki kanadı da yedi cm baktım oraya hiç birşey yok. Yinede bakacağım tekrardan. Bu resimlerdeki haç lar kuru şelalenin başında kışın bile su akmaz neredeyse bölgede yerleşim alani yok yol yok iki yani yüksek tepe bu şelalenin önü açıklık sadece beşyüz mt gibi mesafeden sakarya nehri geçer.

nusret arkadaşım benim şahsi fikrim ordan ekmek çıkar ama ben civarda ne var onu da görmeden emin olamam.

çevrenin resimleri ile ve sol tarafında 5-6 metrede ve 50 - 60 metrede neler var bunu resimlerde bir görmek lazım.

TRUVA

Admin

Kardeş mezarın var. Yalnız 1946 ya göre çözersek;
1-Tek dikili olan kaya yada ağaç
9- mezar dere çatalında bulunan kayada.
4 -mezarlık
6- Değirmen ,dibek taşı, kuyu
Hepsini toplarsak
20 eder kuyuları verir.
Çevrede değirmen varmı? varsa oradaki kuyuları bul.3 adet kuyu olcak.
1+9=10 büyük su ırmak çay varmı?
vardsa oradan değirmene ve kuyulara ulaşacaksın.
Değirmenicinin parası mezarı var sanırım.
1+9+4= 14 dere yada yol çatalı içindeki alanı incele su olcak tek kaya yada ağaç olcak paranın birisi orada.
kısaca;
10- sudaki parayı,
14- çatal içindeki bahçede kuyu var ve kuyunun yanındaki taşta parası var.
20 Değirmenin yanındaki kuyulardan solda kalan kuyunun ytanında taşta para olcak.
bu söylediklerimi incele
dikkat et.kuyunun ve bahçedeki kuyunun yanındaki taş 1 yani tek dikili olan.

nusret54

Kullanıcı

Truva kardeş dediğin rakamların ihtimalini biliyoruz ancak burada su yok dolayısıyla degirmende yok kuyu aradım maalesef oda yok burası kuru bir şelale küçük bir dere yatağı ancak kışın çok yağarsa belki biraz su dökülür buradan, kapalı kuyuyu arıyorum ancak nereden yön almalıyım haç ların kuyruk yönü şelaleye paralel değil tam güney kuzey yönü ancak şelalenin duruş yönü güney batı istikameti tam olarak. Bu yüzden büyük hacin kuyrugundan yön alıp çalışmak istiyorum 20adim gibi mesafesinde şelalenin altında yani.

TRUVA

Admin

Truva kardeş dediğin rakamların ihtimalini biliyoruz ancak burada su yok dolayısıyla degirmende yok kuyu aradım maalesef oda yok burası kuru bir şelale küçük bir dere yatağı ancak kışın çok yağarsa belki biraz su dökülür buradan, kapalı kuyuyu arıyorum ancak nereden yön almalıyım haç ların kuyruk yönü şelaleye paralel değil tam güney kuzey yönü ancak şelalenin duruş yönü güney batı istikameti tam olarak. Bu yüzden büyük hacin kuyrugundan yön alıp çalışmak istiyorum 20adim gibi mesafesinde şelalenin altında yani.
kardeş su yok diyorsun fakat yanılmıyorsam yakında bir yerde nehir geçtiğini söyliyorsun.illaki akan olması gerekmiyor kuru dere kaynak su vs.