isimsiz işaret🤔 | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

isimsiz işaret🤔

TRUVA

Admin
Truva ustam ben yukarı istikamette daha farklı birşey olduğuna dair büyük şüpheler duyuyorum. Sen ne dersin ustam?
Dogrudur yukarı noktada da biseyler var. Görmemiz lazım. Suwn görünen nokta resimde ısretledigim yerin altı köşe alt taban

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Dogrudur yukarı noktada da biseyler var. Görmemiz lazım. Suwn görünen nokta resimde ısretledigim yerin altı köşe alt taban
Dikkatimi çekti ustam ama kaya ve bitkilere bakılırsa bu verimli alanın şahlandığı bir nokta var ve keşif bekliyor olmalı. Dediğin yerlere aşırı toprak akması olmuştur. Bence derinine bir boşluk veya derinine metal tespiti yapması lazım. Olumlu görünüyor haliyle.

TRUVA

Admin
Dikkatimi çekti ustam ama kaya ve bitkilere bakılırsa bu verimli alanın şahlandığı bir nokta var ve keşif bekliyor olmalı. Dediğin yerlere aşırı toprak akması olmuştur. Bence derinine bir boşluk veya derinine metal tespiti yapması lazım. Olumlu görünüyor haliyle.
Aynen ifade ettiğiniz gibi

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Gıralım bu mekanda küçükte olsa bir değirmen olmalı eskilerden bir soru ver var mıydı 🤔

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Gıralım bu mekanda küçükte olsa bir değirmen olmalı eskilerden bir soru ver var mıydı 🤔
Abe benim kanaatimce yapısal doneler aşağı mevkilerde ama @TRUVA ustamla yukarı kısımda bir noktaya merak edindik. Burası nihayetinde olması gerektiği gibi uçurum tarzı sarpa biryer çünkü görünen birkiler düzlemde oluşabilecek bitkiler değil. Bu algoritma bir oluşumu içine alarak devam etmekte. Senin de dediğin gibi değirmeni, mola noktası, hayvan ini kuçesi. Yani tek bir nokta olmadığı aşikâr. Ben hala yukarıyı merak ediyorum. Pek taşma yapmayan bir akarda bir çok şey bulmak mümkündür.

TRUVA

Admin
Abe benim kanaatimce yapısal doneler aşağı mevkilerde ama @TRUVA ustamla yukarı kısımda bir noktaya merak edindik. Burası nihayetinde olması gerektiği gibi uçurum tarzı sarpa biryer çünkü görünen birkiler düzlemde oluşabilecek bitkiler değil. Bu algoritma bir oluşumu içine alarak devam etmekte. Senin de dediğin gibi değirmeni, mola noktası, hayvan ini kuçesi. Yani tek bir nokta olmadığı aşikâr. Ben hala yukarıyı merak ediyorum. Pek taşma yapmayan bir akarda bir çok şey bulmak mümkündür.
Önce kavisin taban kısmına suyun altında muhtemelen bisey olmasi lazim.ufaktan almadilarsa kontrol etsin.sonra yukarıya baksın.

gıral

Vip Üye
Bana soylu ağaç lazım. Mesela kestane ceviz nar çınar incir dut selvi. Sizin konumunuzda ben kestane ve çınarı daha çok düşündüm. Alanı tam göremediğim için tümünün olma imkanının olduğu bu toprakta hangisi olduğuna dair net bir fikrim yok. Ama ciddi anlamda önemli bir konu. Eğer bu ağaçların hiç biri yok ise sudaki yosunlamayı bana anlatın. Kurbağa yosunu mu mevcut yoksa kaya yosunu mu?
usta bahsettiğiniz soylu ağaçlardan buderede yok
muhtelif yerlerde çevrede ahlat ve dağdağan mevcut
sudaki yosunlar herikiside var diyebilirim
yani ikifarklı yosun var ama bunların hangisi kurbağa hangisi kaya yosunu bilgim dışında

gıral

Vip Üye
@Roni ustam konu linkinde hemen hepsi mevcut
bende bunların resimleri silindiği için konuya ilave yapamadım kusura bakmayın
alnı kesik kaya diye resimlediğim V gibi olan kaya
isimsiz işaretlerin hemen kuzeyinde 1adım yanında
diğer resimlerde aynı yer dereboyunca 60 70 metre de olanlar (dereiçerisinde ve yukarı istikamette)