isimsiz işaret🤔 | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

isimsiz işaret🤔

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
@Roni ustam konu linkinde hemen hepsi mevcut
bende bunların resimleri silindiği için konuya ilave yapamadım kusura bakmayın
alnı kesik kaya diye resimlediğim V gibi olan kaya
isimsiz işaretlerin hemen kuzeyinde 1adım yanında
diğer resimlerde aynı yer dereboyunca 60 70 metre de olanlar (dereiçerisinde ve yukarı istikamette)
Evet baktım balta ağzı usulünde üçgen açı verilmiş. 2 veya 3 adım dib kısmına gösterir genelde ama ağız açısı bu ölçüyü değiştirebilir. Şelaleler şle mesafesi 40-50 metre var mı? 70 adımı geçmemeli, eğer bu ölçülerdeyse araştırma dip kısımda yapılmalı. Taşlı çakıllı tepe ile aranda yürüme mesafesi en fazla 800-1000 adım olmalı metre cinsinden. Yani noktada dopru yerdesin boşluk ve emare bakmanı öneririm. Kanal oyuk kesinti vs.

gıral

Vip Üye
Evet baktım balta ağzı usulünde üçgen açı verilmiş. 2 veya 3 adım dib kısmına gösterir genelde ama ağız açısı bu ölçüyü değiştirebilir. Şelaleler şle mesafesi 40-50 metre var mı? 70 adımı geçmemeli, eğer bu ölçülerdeyse araştırma dip kısımda yapılmalı. Taşlı çakıllı tepe ile aranda yürüme mesafesi en fazla 800-1000 adım olmalı metre cinsinden. Yani noktada dopru yerdesin boşluk ve emare bakmanı öneririm. Kanal oyuk kesinti vs.
usta bura balta ağzının tam önü
resim aldığım yer oyuklar ve balta ağzı bunlar batıda resimdeki yer doğuda,
doğrudur şellaleler dediğiniz mesafede

Ekli dosyalar

• IMG_20220916_161521.jpg
    IMG_20220916_161521.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 11

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
usta bura balta ağzının tam önü
resim aldığım yer oyuklar ve balta ağzı bunlar batıda resimdeki yer doğuda,
doğrudur şellaleler dediğiniz mesafede
Bu kaya önünde su içerisinde kayaya yanaşık bir kaya var mı. Bu ya sivri tepeli bir kaya parçasıdır yada üstü kambur bir kayadır. Bu noktada giriş ağzı verilir. Hadi diyelim bu kırıldı çıkarıldı devrildi yuvarlandı ki oda kolay değil ama öyle diyelim. O zaman görseldeki kayanın suyla pekişeceği noktada bir ğçgen apzı daha olmalı buda suyun tam taşa döküleceği yöne doğru olur. Bu taşta kaynaklama çoktur görmemenizin sebebi ise deri işleme yapıldığı içindir.

gıral

Vip Üye
Bu kaya önünde su içerisinde kayaya yanaşık bir kaya var mı. Bu ya sivri tepeli bir kaya parçasıdır yada üstü kambur bir kayadır. Bu noktada giriş ağzı verilir. Hadi diyelim bu kırıldı çıkarıldı devrildi yuvarlandı ki oda kolay değil ama öyle diyelim. O zaman görseldeki kayanın suyla pekişeceği noktada bir ğçgen apzı daha olmalı buda suyun tam taşa döküleceği yöne doğru olur. Bu taşta kaynaklama çoktur görmemenizin sebebi ise deri işleme yapıldığı içindir.
usta bu derenin içi çok ağaçlık ve bitki örtüsü çok açıkcası ilerlyip inceleyemedim
tabi neyi nerede aramam gerek onuda bilmeyince işdahada karmaşık oluyor
gidince iyice incelerim dediğiniz yerleri

TRUVA

Admin
Söylediğim noktayı su tarafını görebilirsek yada suyun içini. Söylediğini teyit ederiz .
Bak dediğim nokta.

gıral

Vip Üye
Söylediğim noktayı su tarafını görebilirsek yada suyun içini. Söylediğini teyit ederiz .
Bak dediğim nokta.
usta başka resimyok
son attığım suyu gören resim ise oymalardan ve balta ağzından 30metre yukarısına ait

Ekli dosyalar

• IMG_20220821_173459.jpg
    IMG_20220821_173459.jpg
    892.1 KB · Görüntüleme: 6
  • IMG_20220821_165910.jpg
    IMG_20220821_165910.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 6
  • IMG_20220821_183706.jpg
    IMG_20220821_183706.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 11

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
usta bu derenin içi çok ağaçlık ve bitki örtüsü çok açıkcası ilerlyip inceleyemedim
tabi neyi nerede aramam gerek onuda bilmeyince işdahada karmaşık oluyor
gidince iyice incelerim dediğiniz yerleri
Siz en zirveye çıkabilirmisiniz? Günümüzün ana yolu gibi o günün ana yolunu yukarıdan bulabilirmisiniz. Bulursanız herşey örgü söküğü gibi gelir. Yoksa gidebileceğin yerden tek tek aşağı getiricez seni beraber baka baka. Ama dediğimi muhakkak yapın dereden her 70 metrede bir test ayrıştırması yapın. O zaman sizi daha rahat yönlendiririz.
Bak dediğim nokta.
Evet ustam bende görmek isterdim o tarafı ama sanırım bitki örtüsü buna engel. Kör çalılıkta son buluyor sanırım. Yeri güzel sakin sakin baksın derim

gıral

Vip Üye
Siz en zirveye çıkabilirmisiniz? Günümüzün ana yolu gibi o günün ana yolunu yukarıdan bulabilirmisiniz. Bulursanız herşey örgü söküğü gibi gelir. Yoksa gidebileceğin yerden tek tek aşağı getiricez seni beraber baka baka. Ama dediğimi muhakkak yapın dereden her 70 metrede bir test ayrıştırması yapın. O zaman sizi daha rahat yönlendiririz.

Evet ustam bende görmek isterdim o tarafı ama sanırım bitki örtüsü buna engel. Kör çalılıkta son buluyor sanırım. Yeri güzel sakin sakin baksın derim
usta patika yollar var yukarılarda
bahsettiğiniz yollar erozyona uğramış yeniyollar yapılmış biçok yer buşekilde kaybolmuş
yeni ve eski güzergah ara ara kendini belli ediyor
zirveye doğru yayla yerleri var
kaleden fazla uzaklaşmadan 300metre çevresi işaret bakımından iyi
iş çoğalıp kafa karıştırmadan biyerle ilgilenmek istiyorum usta
kale
toplama taşlar
güneş
gözeler
yığma
şellaler
daha biçoğu burada mevcut
konumuzda geçen oymaların olduğu yer şuan iyi gibi çayyapmayada müsait gölgelik yeride çok usta
zirveler çok yorucu biokadarda deforme olmuş kayalar souk kış şartları parçalamış taşları
sağlam kaya nerdeyse yokgibi

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
usta başka resimyok
son attığım suyu gören resim ise oymalardan ve balta ağzından 30metre yukarısına ait
Eğer işlem görmediyse su yükselmesinde dip yarılmasından çekme alma olmadıysa noktan tam olarak burası. Eğer su çekme alma yapmış ise su dibindeki reyhanları takip edin yoğun reyhan olan noktada balçık kara çamuru bulun bu nokta malzeme saklayan balçık noktasıdır. Fazla uzağa gittiğini de sanmıyorum. Selametle İnş’ALLAH. ✋

Ekli dosyalar

• 318C3F50-92F1-4FDC-84E5-366C2FE4D7C0.jpeg
    318C3F50-92F1-4FDC-84E5-366C2FE4D7C0.jpeg
    292.9 KB · Görüntüleme: 5