Kablunbağa

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Yerinden bu küçük tosbağa oynamıştır
Ama
Genelde büyüğü verir
Yani bulduğun büyük tosbağaya bakar ve
Seni ona yönlendirir
Bir de dikkatimi çekti
Bu küçük tosbağa
Su kaynağını vermiş
Bi git kaynağa bak
Baktığı yerde büyüğü var doğru fakat su kaynağı olacağını sanmıyorum tepede bu yer,aşağılarda su yani dere var oda büyüğün baktığı istikamette,Yinede bir araştırim su kaynağını

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Değerli Define Mekanının güzel insanları sizlere kablunbağa'nın çözümü hakkında paylaşımlar yapacam,biraz da zamana yayılarak sonuca ulaşacağız Allah'ın izniyle,NOT=Çalışmalarınızı yasal yollardan yapmanız dileğimle,Sorusu olan arkadaşlara özelden değil açıktan cevap vereceğim

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
zBPW8j.jpg
Bu kaya Kablunbağa'nın başının ortalama 3mt ön kısmında bulunuyor,Bize anlatmak istediği tünelin geliş ve gidiş yönleri

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
8dp091.jpg
Dövülmüş kırmızı toprağa dikkat,Ön kısmındaki bilgilere ulaşmış bulunuyoruz,Burada bize anlatılan tünelin batıdan gelerek 2mt sağından geçip,sola yani kuzeye gittiğidir

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
@Erdem kardeşim benim bildiğim acizane kaplumbağa varsa tüneller vardır mezar odası veya odaları vardır. Metraj işi çetrefilli o işi @Asiavcı ustaya havale edelim.
Kaplumbağa zor çıkılan bir Yokuşu temsil ettiği gibi uzun ömürlü bir hayvan olmasi hasebiyle mezar sahibinin, öbür hayata geçişindeki sonsuzluğada sembol teşkil eder.
İki sorum olacak
60 metre kadar batısında belirgin bir tumsek ve etrafta kestane ağaçları varmı?
Selametle

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Ali Doğan ustam söylemlerinize şu şekilde katılıyorum,Kablunbağa'nın tünelleri doğru baktığı istikamette 1,5km kadarını takip ettim tepeden tepeye atıyor çok uzun metrajlı tünelleri var,burdaki konu tünelin dere vs gibi yerlerden başlamadığı hani derede düz bir taşın altından baktığı istikamette filan diye söylemler yanlış bilgi,altında 7mt eninde 10mt uzunluğunda 1'i hemen yanında enlemi ve boylamında 1 kaç mt daha küçüğü ve bu şekilde 4 adet mahzeni bulunmakta,tümsekler var doğru kestane ağacı yok,burası tarafımca sonuca ulaşıldı,Biraz yoğun olduğum için fazla zaman ayıramıyorum kusuruma bakmayın,yavaş yavaş sonuca anlaşılr bir şekilde anlatmak nasip olur İnşaallah