Kanas ustamız hakkında | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Kanas ustamız hakkında

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Kanas ustanın konu içindeki muhatabı Pelteks ustamız karşılıklı helalleştiklerini belirterek problemin ortadan kalktığını hem özelden hem de konu içerisinde belirtmiştir. Kanas ustamızda yönetimle görüşmesinde konunun bu yöne gitmesinden memnun olmadığını belirtmiştir. Konunun bu şekilde ilerlemesi mekandaki arkadaşları da üzdüğünden, hem de ustalarımızın karşılıklı anlaşmalarından dolayı Kanas ustamızın cezası bu akşam itibarıyla kaldırılmıştır. Her iki ustamıza da anlayışları için teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Burada hiç bir ustamızın, üyemizin üzülmesini kimse istemez. Kurallar uygulanırken bundan keyf almıyoruz ancak bu tür konularda yönetim reaksiyon göstermek zorundadır. Mekanımızda herkes eşit derecede söz sahibi ve görüş belirtme hürriyetine sahiptir ve forum kuralları hepimiz için geçerlidir.

Bundan sonra bu tip olayların nahoş şekilde gelişmemesi için yazarken tüm mekandaki arkadaşların azami dikkat göstereceği umuduyla konuyu burada kapatıyoruz.

SerdenGecti63

Vip Üye
On yıllık emeği olan bir arkadaşımız.Sitede çok emeği var. Bu dünyada bir şeyi kazanmak zor kaybetmek çok kolay. Daha yakın zamanda ustamızı kaybettik. Onun etkisi geçmiş değil.para kazanmak zor harcamak kolay .Bir ustanın yetişmesi uzun zaman alır. Harcamak kolaydır. Bağcıyı bağdan kovmak gibi bisey olmuş. Benim bildiğim kanas bir daha gelmez. Hoşça kalın sağlıcakla kalın. 🥲🥲
Ustam Yüreğine Sağlık herkes haddini yerini bilsin. Edeb diye bir şey var bütün kurallardan önce.

Kader25

Admin
Merhaba arkadaşlar,
Siirde bazi edebi sanatlar var.
Bir tanesi de
Tecahül-i Ârif (Bilmezlikten Gelme) dir.

Bazi arkadaslar konu aciyor
Bu sanat misali bilgi ve tecrube yoklamasi yapar gibi. Misal diyor ki "cok acemiyim, yeniyim, anlamiyorum." Lakin paylastigi fotodaki isaret isaretin fotografkanmasi kendisinin usta oldugunu ele veriyor.

Bazi arkadaslar yorum yapiyor, yorumunda hakaret sozcukleri yok amma edebiyatta cok basarili, yazdigi yorumu hakaretin bir tik üstu. Bu bir meziyet. Resim cizmek gibi, şiir yazmak gibi. Muhatabinin da edebiyati iyi ise meramini hemen cozuyor. Kastini anliyor ve savunmaya geciyor ki bir daha mudahil olmasin.

Allahin cc kullari da farkli farkli.
Yapacak birsey yok.
Burasi ne hastahane nede Edebiyyat Fakultesi. Bu saatten sonra okula gitmek de cok zor.

Amma;
Samimiyet her iste anahtardir.
Hepimize ama hepimize cook lazum.

pelteks

Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar,
Siirde bazi edebi sanatlar var.
Bir tanesi de
Tecahül-i Ârif (Bilmezlikten Gelme) dir.

Bazi arkadaslar konu aciyor
Bu sanat misali bilgi ve tecrube yoklamasi yapar gibi. Misal diyor ki "cok acemiyim, yeniyim, anlamiyorum." Lakin paylastigi fotodaki isaret isaretin fotografkanmasi kendisinin usta oldugunu ele veriyor.

Bazi arkadaslar yorum yapiyor, yorumunda hakaret sozcukleri yok amma edebiyatta cok basarili, yazdigi yorumu hakaretin bir tik üstu. Bu bir meziyet. Resim cizmek gibi, şiir yazmak gibi. Muhatabinin da edebiyati iyi ise meramini hemen cozuyor. Kastini anliyor ve savunmaya geciyor ki bir daha mudahil olmasin.

Allahin cc kullari da farkli farkli.
Yapacak birsey yok.
Burasi ne hastahane nede Edebiyyat Fakultesi. Bu saatten sonra okula gitmek de cok zor.

Amma;
Samimiyet her iste anahtardir.
Hepimize ama hepimize cook lazum.

Allah kalpleri bilendir.
Her kez birşey yazıyor..bende yazayım
1.Ben konu başından beri söylediğim gibi define arayan bir insan değilim.Kendi arazimdeki bulgular dikkatimi çektiği için uğraşıyorum.şimdiye kadar açtığım iki konuda kendi arazim ve dibindeki durumdur.
2.meraklıyım,Acemiyim,bilmiyorum,o yüzden sürekli olarak diğer konu ve fotoğraflarla eşleştirme yapıyorum.açtığım meşe ağacı konusuna bakarsanız anlarsınız.Usta olsam paylaşılanlara da elimden geldiğince yorum yaparım.
3.ilgili konu içinde ardıç ağacında verilen örneklerle benim arazimdeki meşe ağacı kısa duvar ve doğusundaki dikili taş örneğini kendi yerimle eşleştirdim..sadece giriş yönü verildiği için ve defin veya gömü mantığını anlamak amacıyla diğer yönleri ISRARLA öğrenmek istedim.
4.sadece 1 nokta söyleyeyim denince de 10 tane nokta mı var dedim.zira yine bana 2 kuyu daha var diyen kanas ustaydı..nokta sayısını sormak amacıyla sordum yani.
5.Aynı soruyu tekrar tekrar sorma durumundan dolayıda yorulduğumu ifade ettim.

Mesajlaşmanın akışı bu şekilde.
Mesajların İçinden cımbızla kelime çekip yorum yapmamak lazım.

Hal böyle iken bana cehennem yolu gösteren ustanın beni yanlış anladığını hissedip ters konuşmak yerine helallik aldım.
Daha kim ne bekliyorsa fazlası yok.
Daha fazla yoruma da gerek yok

İyi geceler

Kader25

Admin
Allah kalpleri bilendir.
Her kez birşey yazıyor..bende yazayım
1.Ben konu başından beri söylediğim gibi define arayan bir insan değilim.Kendi arazimdeki bulgular dikkatimi çektiği için uğraşıyorum.şimdiye kadar açtığım iki konuda kendi arazim ve dibindeki durumdur.
2.meraklıyım,Acemiyim,bilmiyorum,o yüzden sürekli olarak diğer konu ve fotoğraflarla eşleştirme yapıyorum.açtığım meşe ağacı konusuna bakarsanız anlarsınız.Usta olsam paylaşılanlara da elimden geldiğince yorum yaparım.
3.ilgili konu içinde ardıç ağacında verilen örneklerle benim arazimdeki meşe ağacı kısa duvar ve doğusundaki dikili taş örneğini kendi yerimle eşleştirdim..sadece giriş yönü verildiği için ve defin veya gömü mantığını anlamak amacıyla diğer yönleri ISRARLA öğrenmek istedim.
4.sadece 1 nokta söyleyeyim denince de 10 tane nokta mı var dedim.zira yine bana 2 kuyu daha var diyen kanas ustaydı..nokta sayısını sormak amacıyla sordum yani.
5.Aynı soruyu tekrar tekrar sorma durumundan dolayıda yorulduğumu ifade ettim.

Mesajlaşmanın akışı bu şekilde.
Mesajların İçinden cımbızla kelime çekip yorum yapmamak lazım.

Hal böyle iken bana cehennem yolu gösteren ustanın beni yanlış anladığını hissedip ters konuşmak yerine helallik aldım.
Daha kim ne bekliyorsa fazlası yok.
Daha fazla yoruma da gerek yok

İyi geceler
Yazdiklarimi ustunuze alinmasaydiniz iyidi.

Ilk yazdigimda sizinle alakali bazi bilgiler yazmistim. Paylastim tekrar okudum ve hemen sildim. Cunku yazdigim seyler baska bir arkadasimizla alakali oldugunu sizinle alakasinin olmadigini hatirladim.

Hemen yorumumu duzenledim ve genel ifadelerle duygularimi ve tespitimi paylastim.
Her ne kadar bu konu altunda yazmis olsamda genele hitap ederek yazdim. Sizinle baglantisi olmasa da konu ile baglantisi vardi.

Yorumunuzun alttan 2nci ve 3ncu cumlesinin hitabi ve hukmu @KANAS_USTA ustaya yazdiginiz uslubda olmuş. Bu uslup cokda uygun sayilmaz. Kurallari ihlal etmedigimiz muddetce her konuya herkesin ve benim yazma hakkim var. Bir mesele sair 2 uye arasinda gecsede. Kendinize tanidiginiz hakki lutfen bizden esirgemeyiniz.

Iyi geceler.

pelteks

Kullanıcı
Yazdiklarimi ustunuze alinmasaydiniz iyidi.

Ilk yazdigimda sizinle alakali bazi bilgiler yazmistim. Paylastim tekrar okudum ve hemen sildim. Cunku yazdigim seyler baska bir arkadasimizla alakali oldugunu sizinle alakasinin olmadigini hatirladim.

Hemen yorumumu duzenledim ve genel ifadelerle duygularimi ve tespitimi paylastim.
Her ne kadar bu konu altunda yazmis olsamda genele hitap ederek yazdim. Sizinle baglantisi olmasa da konu ile baglantisi vardi.

Yorumunuzun alttan 2nci ve 3ncu cumlesinin hitabi ve hukmu @KANAS_USTA ustaya yazdiginiz uslubda olmuş. Bu uslup cokda uygun sayilmaz. Kurallari ihlal etmedigimiz muddetce her konuya herkesin ve benim yazma hakkim var. Bir mesele sair 2 uye arasinda gecsede. Kendinize tanidiginiz hakki lutfen bizden esirgemeyiniz.

Iyi geceler.
Yok hocam konu uzayınca yazma ihtiyacı hissettim.
Hayırlı geceler

pelteks

Kullanıcı
Bendeki tartışmayı sevmek değil..bilgiyi buldumu sömürmeyi seviyorum :) tüm ustalar saolsun da @TRUVA ve @KANAS_USTA ayrıca saolsun..konularımla ilgili çok istifade ettim.
Rabbim rızkımızı zaten veriyor.mal için hırsımız da telaşımız da yok..istediğin kadar uğraş olmaz zaten..harfiyata 15 verecekken meraktan 25 verdim :) sonuç boş, bedava zarar...tam kafada sildim derken durduk yere toprak çöktü.. öylece duruyor..vakti gelince birşey olursa olur.Rabbim ol demeden olmuyor yani...

Konunun başında dediğim gibi, bilgiye ulaşmak,mantığını anlamak,olayın içini doldurmak derdinde olunca karşı tarafı biraz da zorlamış oluyorsun 😞 ama işin yapım mantığını anlamazsan da çözüme ulaşamıyorsun.
Özetle ben takılmıyorum..inşAllah ustalarda takılmıyordur