Karabasan | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Karabasan

MAVRAN

Super Moderatör
Öncelikle geçmiş olsun kardeşim.
1. Dikkat edin bu rahatsızlığa yakalanmadan önce bir düşünün akşamdan sonra dışarıda küçük abdestinizi yaptınız mı. Bir mezar yanından geçerken yanlış bir ifade kullandınız mı. Mezar eski olabilir önemsemezsiniz ancak önemli olur bilinmez. Bu dediklerimi bir düşün.

leono

Kullanıcı
syn: kader25, sizede geçmiş olsun, bir arkadaş cuma vaaz'ında bu aşağıdaki olayı dinlemiş, ama ayetel kürsi yazılarak yastığın altına koy demiş,
biraz önce bunun muhabbetini aptık bende web'den aradım bu kaynak çıktı,
karabasan esnasında dahi korkmadım korkmamda, ben cinleri güpe gündüz binanın bodrum katında çay demlerken yanımdan toz bulut gibi geçişlerini bile gördüm,
önce bütün tüylerim diken diken oldu ama sonra toparladım kendimi, amaan be ne halt yiyeceklerki dedim kendi kendime,
bunu bir hocaya yazdıracam bakayım bi, kaynak doğru ise işe yarar,
cinmektubu.jpg

Cin Mektubu
in, cinlerin zararlarından Müslümanları korumak için Hz. Ali'ye yazdırdığı bir mektuptur. Üzerinde taşıyana ve evinde bulundurana o mahluklar zarar veremez.

Eshab-ı kiramdan Ebu Dücane hazretleri anlatır: Yatıyordum. Değirmen sesi gibi ve ağaç yapraklarının sesi gibi, ses duydum ve şimşek gibi, parıltı gördüm. Başımı kaldırdım. Odanın ortasında, siyah bir şey yükseldiğini gördüm. Elimle yokladım. Kirpi derisi gibi idi. Yüzüme, kıvılcım gibi şeyler atmaya başladı. Hemen a gidip, anlattım. Buyurdu ki:
«Ya Eba Dücane, Allahü teâlâ, evine hayır ve bereket versin!»

Kalem ve kağıt istedi. Hz. Ali'ye bir mektup yazdırdı. Mektubu alıp, eve götürdüm. Başımın altına koyup, uyudum. Feryat eden bir ses, beni uyandırdı. Diyordu ki:

«Ya Eba Dücane, bu mektupla bizi yaktın. Senin sahibin, bizden elbette çok yüksektir. Bu mektubu bizim karşımızdan kaldırmaktan başka, bizim için kurtuluş yoktur. Artık, senin ve komşularının evine gelemeyeceğiz. Bu mektubun bulunduğu yerlere gelemeyiz.»

DERMANBEY

Kullanıcı
benim yasım 34 arkadasşar ben evlenmeden önce yaklaşık 12 sene önceden bahsediyorum 4-5 yıl boyunca hemen hemen her gun uyku esnasında yarı uyanır vaziyette iken musallat olmuştu.bu karabasanmıdır nedir işte inanmak istemiyorum bule şeyler ama inanmakta gerekir sanırım.tam çöküyo üstüne ne bir kelam cıkıyo insanın agzından ne bır bağırabılıyosun ama tek bir kelime ile kurtuluyodum ben o da o anda söylemesi kimine göre çok kolaydır kimine görede bana olduğu gibi çok zordur oda (bismillahirrahmanirrahim) zorda olsa söyleyip bir yilkinmede kalkı veriyodum.bu yıllar boyu sürdü bu şekilde artık alışmıştım duruma korkmuyodumda bazen kaltığımda ellerime kına gibi şeyler sürülmüş oluyodu kokluyordum aynı kına kokusu vel hasıl arkadaslar bu durum evlenene kadar sürdü yaklaşık 12 senedir bu tür olaylarla artık karşılaşmıyorum şukurler olsun halimize inşallah. konuyu takip edince benimde basımdan gecen olayı anlatmama vesile oldu.

leono

Kullanıcı
karabasan olayında kuvvetle muhtemel müslüman cinlerin sıktığı söylenir, bende yatağın baş tarafını kıbleye çevirdim, ama yine aynı oldu, bi sebepten geliyorlar ama neden? tüm nazar boncuklarını toplayıp kırdık,

david07

Kullanıcı
Arkadaşlar daha önce böyle bir olay hiç yaşamadım yaşamakta istemem. Lakin okuduğum bir yaziya göre bu karabasan olayı araştırılmış ve sonucunda da koyulan teşhis şu. Karabasan denilen olay esnasında vücudumuzda bulunan tüm sinirler geçici olarak felç durumuna giriyormuş ve bunun neticesinde ne bir ses ne bir hareket nede benzeri hicbirsey yapamıyormusuz fakat içeriğine dair daha önce basima gelmeyen bir durum olmadığı için pek yorum yapamıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

david07

Kullanıcı
Yorumu düzeltme seçeneği olmadığı için tekrar ekleme gereği duydum yanlış yazmişim. Sinirlerimiz feci oluyor demişim doğrusu felç olacaktı.