Kayada Yüklü Fil Kabartması Ve Kabartma Askerler | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Kayada Yüklü Fil Kabartması Ve Kabartma Askerler

süleyman1453

Kullanıcı
merhaba süleyman kardeşim.
bir çok konuna göz attım. son cümlene katılıyorum. açılmış olsalardı,mutlaka görünürlerdi.
çizmiyorum ama bir detaya dikkatini çekmek istiyorum. mezar odaları kayada ise,kapısını tespit ettiğin zaman anlaşılması kolaydır. amma zemin altı olanlar 6. resimdeki gibi yüzeyden patlatmalarla falan anlaşılamaz.yerlewrinde bir çok oda mezarı mevcut.bir kısmı açığına pek gitmez. 5. resim biraz giderr.bunlarda zemin altı olduğuna göre.
bunların tespiti bir iki kaya kırmakla falan değil çubuklarla ya da cihazla boşluk tespiti sistemiyle ancak anlaşılır.bunu başarabilirsen ya da tecrübeli bir kullanıcı bulabilirsen,ne kadar kolay olduğunu da görürsün. yoksa odaların üzerinde dolaşır durursun,girişini anlayamazsın. tavsiyemi ciddiye alırsan kimseye sormaya gerekte görmezsin. selametle inşaallah.
Sağolun teşekkür ederim cubuklar ile bir kez daha yoklama yapacağım hayırlısı artık tecrübeleriniz de de cok haklısınız

ZİRVE

Kullanıcı
img7601.jpg
kırmızı çizim de dikkat çekici.acaba o çatlak tabana kadar iniyormu.filin sırtı yüklü ve başıda öne eğik.büyütüp dikkatli bakarsanız bunu fark edersiniz.ileriye bakmıyor.

yoksul

Kullanıcı
Filin yönü batıya mı bakıyor filin üzerinde başka işaretler varmı

yoksul

Kullanıcı
Filin yönü batıya mı bakıyor filin üzerinde başka işaretler varmı taş siyah mı ayrıca yakınlarında kale dere varmı

süleyman1453

Kullanıcı
fil batıya bakıyor dere var yakınında sazlıklı göl de var ayrıca

süleyman1453

Kullanıcı
img7601.jpg
kırmızı çizim de dikkat çekici.acaba o çatlak tabana kadar iniyormu.filin sırtı yüklü ve başıda öne eğik.büyütüp dikkatli bakarsanız bunu fark edersiniz.ileriye bakmıyor.
evet ileri bakmıyor gibi durus itibari ile batıya bakıyor. o catlak belli yerde bitiyor önünde bişey yok kazılmış daha öncelerinde

yoksul

Kullanıcı
Burası hangi bölge ,,,buranın eger doğru yerse belgesi var bende atmamış tım sanırım bir de değirmen ne kadar uzakta 300 metreden fazla mı

yoksul

Kullanıcı
O derede yanılmıyorsam üç adet değirmen olacak .Dediğim yerse orada bayağı bir iş var kısmet inde var ise tek tek toplarsin inşallah