Keçi Figürü | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Keçi Figürü

ercansen

Kullanıcı
anladığım kadarıyla 1inci foto alıntı vede sizin işaretiniz bunun benzeri.
şimdi ustam keçi figürü görünce haman defineye bağlamamak gerek bir sembol olarakta kullanılmış
olabilir bunuda bilmeliyiz ama define işareti olması için yanında veya farklılık gösterdiği yerde
başka işaretlerde olmalı diye düşünüyorum mesela boynuzları yön verebilir keçi işaretinin
bizlere anlatmak istediği nedir kayalık bölge ne yapmalıyız bu işareti tamamlayan başka bir
işareti bulmalıyız bu genelde mezar işareti olmalıdır nacizane yorumum budur birde ustalar
değerlendirsin bakalım sonuç ne olacak hayırlısı allah tan.

Ustam burda Üçgen oyma ve yuvarlak oyma mevcut şelale arkasında daha farklı hayvan figürleride var tilki balık uçan kuş oturak yada koltuk taşı ben aslana benzetiyorum ama olmayabilir yere uzanmış arka Ayakları altına almıs on ayakları uzatmış köpek yatışı gibi Kanatları acık bir kuş Kartal olabilir ve kocaman bir inek yada Boğa yada Öküz hepsi aynı ama Ayrıntılı olsun diye yazıyorum sadece Kafası ve cok büyük 2 ye 2 metre gibi bıynuzlu ağız kıvrımları Bile net ustam ben böyle yazınca varda varmış diyorlar :) bu benim ilk tecrübem ilk saha çalışmam E harfi uçları aşağıda olacak sekilde orta çizgisi kısa yine yakınında çirkin bir kadın belden altı yok ustam heyecanlanıyorum böyle yazınca inşallah iki gün sonra sahada Olacağım net FotolarLa sizden yardım isteyeceğim yardımlarınızı esırgemedıgınız icin Sağolun bir Uğraş verip ustalık almak istiyorum ilk saha çalışmam hayırlısı ile iyi bir etüd ile Karşınıza geleceğim ama bu ortadaki örme yer beni tahrik ediyor diyorum kendi kendime bu kadar ortada olmaz diye ama elle örülmüş ortada ustam bütün işaretlerde aynı ana kayada örmenin oldugu kayada yani hayırlısı iyi temennilerinizle yolcu bu garip kardesiniz hava soğuk kar kıs ama ne elimdeki fotolar bu anlattıklarımı doğrulamakta ne de yorumlamamıza yeterli olmadığı icin bir gezi yapıcagım kış gunü bilgisayar basında sıkılan ustalarıma da iyi bir konu çıkarmayı hedefliyorum hadi bakalım hayırlısı

ercansen

Kullanıcı
U
ercan kardeş seninki doğru olsa bile ilk resim çok farklı.etrafındaki bulgulara bak.

iyi çizemedim ama sanırım o arayı söylüyorsun. resim yanılması değilse bir hayvana benziyor.
gidersen çok iyi etüt etmelisin. gandalf ustamızın söylediği gibi,yakın bir alanda kaya da dır. üzerinde yönünü veren bir şekil olmalı. but kısmında sanki bir artı var. şu kadarını söylemek isterim.doğru ise,güzel. yön olarakta ya sağ ya sol kısma gidecektir. duvar kısımlarda araştırma da seni bir hayli yorar.
üste ve alt kısımlara hiç bakma.[/QUOTE
Ikizceli ustam ordu damısınız yakınlasmısken müsait olursanız bir selam ederim size

ercansen

Kullanıcı
Ist
Ustam burda Üçgen oyma ve yuvarlak oyma mevcut şelale arkasında daha farklı hayvan figürleride var tilki balık uçan kuş oturak yada koltuk taşı ben aslana benzetiyorum ama olmayabilir yere uzanmış arka Ayakları altına almıs on ayakları uzatmış köpek yatışı gibi Kanatları acık bir kuş Kartal olabilir ve kocaman bir inek yada Boğa yada Öküz hepsi aynı ama Ayrıntılı olsun diye yazıyorum sadece Kafası ve cok büyük 2 ye 2 metre gibi bıynuzlu ağız kıvrımları Bile net ustam ben böyle yazınca varda varmış diyorlar :) bu benim ilk tecrübem ilk saha çalışmam E harfi uçları aşağıda olacak sekilde orta çizgisi kısa yine yakınında çirkin bir kadın belden altı yok ustam heyecanlanıyorum böyle yazınca inşallah iki gün sonra sahada Olacağım net FotolarLa sizden yardım isteyeceğim yardımlarınızı esırgemedıgınız icin Sağolun bir Uğraş verip ustalık almak istiyorum ilk saha çalışmam hayırlısı ile iyi bir etüd ile Karşınıza geleceğim ama bu ortadaki örme yer beni tahrik ediyor diyorum kendi kendime bu kadar ortada olmaz diye ama elle örülmüş ortada ustam bütün işaretlerde aynı ana kayada örmenin oldugu kayada yani hayırlısı iyi temennilerinizle yolcu bu garip kardesiniz hava soğuk kar kıs ama ne elimdeki fotolar bu anlattıklarımı doğrulamakta ne de yorumlamamıza yeterli olmadığı icin bir gezi yapıcagım kış gunü bilgisayar basında sıkılan ustalarıma da iyi bir konu çıkarmayı hedefliyorum hadi bakalım hayırlısı

Ustam doğrulamakta diye yanlıs yazmışım düzeltiyorum elimdeki fotolar Söylediklerimi dogrulamamakta ve yorumlamanız icin yeterli degil

ercansen

Kullanıcı
Istam
tek boynuzuyla kuyruğu aynı yönü (kayalık ve sarp olmalı) gösteriyorsa işarettir. genellikle eşkıya işaretidir ama çift boynuzlu şahlanmış bir keçiyse sıkıntılı iş...

Ustam bizim oralar Karadeniz Bölgesi'nin bitki örtüsünü bilirmisin bilmem ama buraya gelen bir yol yok ustam üç Dağın arasına iniliyor dimdik harman yerine iniliyor harman yerinde bitki yok 2 3 tane mezar çiçeği var 150 metre kare alanda ve yosun var belli kısımlarda harman yerinde ilk ve en büyük kazan mevcut Kazan'ın Etrafında iki tane tümsek şekline geliyor zemin burda Üçgen oyma D ve yuvarlak oyma mevcut dere cılız bir sekilde 2 nci şelaleyi yapıyor ikinci şelale kazanına iniş yok kayaların üzerine atlamak gerekiyor yaklaşık Yükseklik 4 m asagıya inildiğinde dere yatağında ilk Göze çarpan koltuk yada oturak tası kol koyma yeri yok ve 2 sütun bacağı var iki Kaya birbirine yaslanmış uçan kuş figürü uçtuğu yönde bu ortasında örme olan yer var ve aynı örme olan ana Kaya'nın sağında ve solunda yaklaşık 12 tane rakam net degil hac ve 6 tane hayvan figürü var rakam yine net degil üç tane Dikdörtgen oyma var oymaların sol alt kısmında bir kadın belden altı yok çirkin bir kadın ve Kafasında bir örtü gibi sanki tutamkamonun basındaki şeye benzeyen bir örtü diyim sen anla ustam. Örmeye Sırtı dönük ustam daha gözden kaçırdığım ne var Allah bilir

karanar

Kullanıcı
Istam

Ustam bizim oralar Karadeniz Bölgesi'nin bitki örtüsünü bilirmisin bilmem ama buraya gelen bir yol yok ustam üç Dağın arasına iniliyor dimdik harman yerine iniliyor harman yerinde bitki yok 2 3 tane mezar çiçeği var 150 metre kare alanda ve yosun var belli kısımlarda harman yerinde ilk ve en büyük kazan mevcut Kazan'ın Etrafında iki tane tümsek şekline geliyor zemin burda Üçgen oyma D ve yuvarlak oyma mevcut dere cılız bir sekilde 2 nci şelaleyi yapıyor ikinci şelale kazanına iniş yok kayaların üzerine atlamak gerekiyor yaklaşık Yükseklik 4 m asagıya inildiğinde dere yatağında ilk Göze çarpan koltuk yada oturak tası kol koyma yeri yok ve 2 sütun bacağı var iki Kaya birbirine yaslanmış uçan kuş figürü uçtuğu yönde bu ortasında örme olan yer var ve aynı örme olan ana Kaya'nın sağında ve solunda yaklaşık 12 tane rakam net degil hac ve 6 tane hayvan figürü var rakam yine net degil üç tane Dikdörtgen oyma var oymaların sol alt kısmında bir kadın belden altı yok çirkin bir kadın ve Kafasında bir örtü gibi sanki tutamkamonun basındaki şeye benzeyen bir örtü diyim sen anla ustam. Örmeye Sırtı dönük ustam daha gözden kaçırdığım ne var Allah bilir
ben trabzonluyum bilmez olurmuyum.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Ustam yanılma degil tam olarak bu işaret mevcut ve aynı Kaya üzerinde tam rakam olmamakla beraber yaklaşık 6 tane figür mevcut. Şu an ne kadar mutlu olduğumu anlatamam inanın burda bu yetersiz fotoda aylardır size göstermek istediğim işaretlerden sadece bir tanesi gün yüzüne cıktı ustam burda yanlıs hatırlamıyorsam 11 tane normal Artı şeklide 1 tane şekilli hac var aynı bu Kaya üzerinde Üstadım siz daha önde aradığını Kaya icinde yerde ara demiştiniz ama bu örme beni tahrik ediyor :)
ben yok demiyorumki,ama en büyük eksiklik yeterince anlaşılır bir çekimden yoksun oluşudur. artı zaten çek belirgin.
hatırladığım kadarıyla üstte oymalar vardı.ben onların nereden olacağını yorumlamıştım. onların karşılığında fikrim değişmez. ama bir başka görmediğimiz bir bulgunun karşılığı olursa onada amenna deriz. yalnız ,şüpheli gönül cennete gidemez misali,şüphe üzerine de işlem yerine tespiti öneririm.
bir arkadaşımıza cevaben D OYMADAN BAHSETMİŞSİN. tam bakış istikametini 5- 6 m. ye kadar açığından da fotola gidersen eğer. hiç olmazsa onca paylaşımın içinde,bir yerin mahzenini görmüş ve görerek yorumlamış olalım. D NİN olduğu yer içerde kalmak kaydıyla 5-6m çevresini, dairesel bir kaç poz bir çekim yapabilirsen tadından yenmez.

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
O kadar çok işaret olduğunu söylüyorsun ki olay komplike bir hal aldı. Bunların çoğu ozellikle boğa eşkıya isaretlerindendir. Tabi bazı uygarlıkların soylu güçlü insanların mezarlarında bu sembolleri kullandıklarını biliyorsunuz. Birde Ayı olsa , sadece kafasıda olur tadından yenmezdi.
Gittiginde lütfen çok titiz bir resimleme yapmanı rica ediyorum. Bunları millet aramayla bulamıyor.

ercansen

Kullanıcı
Ustam Allah'ın izni ile yolcuyum ordudan gecicem müsait olursan seni görmek tanışmakta isterim ustam simdi anlattığım bütün işaretleri tek tek fotolayacagım sil bastan bir calışma yorumlama yapalım hepberaber bu konuda basarıya endeksledim kendimi yorumlarınız yönlendirmeleriniz ile inşallah. Ustam bu aksam inşallah yolcuyum bir hafta burada kamp kuracağım iyi bir Doğa gezisi yapacagım ve siZinle her fırsatta haberlesecrgim hayırlısıyla ustam Sağolun hersey icin sizlerden birşeyler ögrendim kısa bir süre gecti ama masa basında ustalık alınmıyor sahada birşeyler yapmak bu işi kavramak lazım yerimde güzel eklenmemiş bakir kalmış bakalım kısmetim neymiş Rabbim neyler ne eylerse güzel eyler selametle
ben yok demiyorumki,ama en büyük eksiklik yeterince anlaşılır bir çekimden yoksun oluşudur. artı zaten çek belirgin.
hatırladığım kadarıyla üstte oymalar vardı.ben onların nereden olacağını yorumlamıştım. onların karşılığında fikrim değişmez. ama bir başka görmediğimiz bir bulgunun karşılığı olursa onada amenna deriz. yalnız ,şüpheli gönül cennete gidemez misali,şüphe üzerine de işlem yerine tespiti öneririm.
bir arkadaşımıza cevaben D OYMADAN BAHSETMİŞSİN. tam bakış istikametini 5- 6 m. ye kadar açığından da fotola gidersen eğer. hiç olmazsa onca paylaşımın içinde,bir yerin mahzenini görmüş ve görerek yorumlamış olalım. D NİN olduğu yer içerde kalmak kaydıyla 5-6m çevresini, dairesel bir kaç poz bir çekim yapabilirsen tadından yenmez.

ercansen

Kullanıcı
Ustam sevgili ustalarım böyle söyleyince yatamıyorum azer bülbülden :) sabahlara kadar yatamıyorum sabırsızlanıyorum işi gücü bıraktım güZel seyler bulma görme ümidiyle yola çıkıyorum inşallah tek tek fotolayıp siz degerli üstadlarıma göndereceğim ve yönlendirmeleriniz ve tavsiyeleriniz üzerine bir saha araştırması çalısması yapacagım şüphem zaten eşkiyalar üzerine yoğunlaşıyor manukyanın bir belgesini okuduğumda sanki bu yeri Görüyor gibi oluyorum ama hic bir sey net degil hayırlısı bakalım gelin ata binmiş ya nasip Demiş ustam

O kadar çok işaret olduğunu söylüyorsun ki olay komplike bir hal aldı. Bunların çoğu ozellikle boğa eşkıya isaretlerindendir. Tabi bazı uygarlıkların soylu güçlü insanların mezarlarında bu sembolleri kullandıklarını biliyorsunuz. Birde Ayı olsa , sadece kafasıda olur tadından yenmezdi.
Gittiginde lütfen çok titiz bir resimleme yapmanı rica ediyorum. Bunları millet aramayla bulamıyor.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
yolun açık olsun. ben ankaradayım,yoksa başım gözüm üstüne.
son bir tavsiye elden ele gezen,kayıtlara takılırsan,yorulursun. bulguları güzel geniş açılı fotolarsan senin için ,hayırlı olur. inşaallah işlerini aksatıp gitmiyorsundur.