Keltepe Çağman Ve Taz Yaylası.. | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Keltepe Çağman Ve Taz Yaylası..

wolf_52

Kullanıcı
kırk kızlar yaylası oradaysa kırkızların olduğu muhitte büyüktarihi mezarlık olmalı içindeki çocuk mezarları doludur koltuk taşı var demişsin koltuğun arkasında yığma varmış ama sonradan yapılmıştır koltuğa otur kaynak suyununubul doğusuna doğru yerde birtai olacak sarı renkli üzerinde işaret yoktur altına bakıver kel tepe ama bizim olanı değilbu ismi keldir üzeride 3 mezar varmı bakıver
sayın hemşerim,bu gün arazi sahbiyle bir arya geldim, 40 kızlarmezarlığı dümdüz olduğnu söyledi çokkurcalanmış lakin eskilerdende sorup öğrendiği kızlarmezarlığından kimsebirşey almamış bu gün işaretleri kayıp bir halde duryor, ben kaybolmayan işaretler üzerinden sorular sordum , özetle verdiği cevp lar şöyle, 3 tane su olduğnu sordum ara mezafeleri 100 mt civarı dedi, tek çizgi hat üzarinde doğudan batıya doğru, doğudaki su kaynın altından kaynıyor yukarı yamacında kaylıklar var, 2 ci ortadaki su kabe suyu hada hacı suyu diyorlarmış, sebebiise haç zammanı su kayboluyor hacılar hacdan dönünce yeniden çıkyor bu su bu suyun yanında 8 yığma var, batıdaki su ise üstüne doğru 50 mt civarında yaşlı meşe meşenin yanındaki yer açılmış mezarından kuşu uçmuş, bu yaşlı meşeyle su arasında 2 dik kaynın arasında bu arkdaş çalışmış 3 merdiven çıkmış çalışma alnı çok dar 4 cu masmağı çıkartmak üzereyken bu devasal kertenkele görünmüş buna tırsmış, öylece duryor,( çözecek dürüst hoca gerkli) bu batıdaki suyun 100 metre ilersinde taş döşemeli yolmevcut duryor hala...ÇALKAYA 28 hemşerim şu an bölgede 2 metre ye yakın kar var, buraya gitmeden söylediğim belirgin nişaneler üzerinden tarif edebilrsin diye düşnyorum, yönü ve adım olarak,tavi varsanişanesi ve derinliği, senden , soracağın birşeyler varsa soru cvp şeklinde devam edebilliriz,sellam ve dua ile..

wolf_52

Kullanıcı
sen onlara teşekkür etmelisin. baştan kendilerini ele vermişler. eğer ciddi bir çalışmaya girseydiniz ,öf öf öf...
ağzımda diş yok pek konuşamıyorum. huzurunun bozulmasına kimseye izin vermemelisin.
efiloğulları tanınmış bir ailedendir. Samsunda yıllarca komşuluk yaptık. onun iyi olması bana yetmiyordu ki.
git ama en yakının da olsa önce bir dene. bir kaya bir ağaç dibini göster,bir iki metre açacağız de. sonra dön. bir zaman gitme,işini veya her hangi bir bahane et bir ay iki ay gelemeyeceğini söyle. bir iki hafta sonra onsuz git bak. dokunulmamışsa tamadır. birebir tanışmamış olsak bile gıyabında seni sevdiğimi bilirsin.ayni zamanda uyanık olduğunu tahmin ediyorum. ama bizlerin iyi niyeti ,ağzı laf yapanlara inanmamızı sağlıyor. bunu da zaaf olarak yararlanmak isteyenler kullanabiliyor. senin için hayırlısını diliyorum kardeşim.
sayın ustam siiznlede burda kuzu çevirmeyi düşnyoruz,davetlimsin diyer ustlarım alınmasın onlarlada boğa çevirme yaparız işn sonucunda:p:D

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
ustalarımıza ,dostlara yapılabilecek en güzel en kaliteli ikramı da sunarız,saygı ve sevgi içinde bağrımıza da basarız evvel ALLAH. WOLF KARDEŞİM,benim önceliğim huzurdur. kaçırılabilecek bir yere anlarsam gitmem görürsem durmam. senin kabul ettiğin yer benimde sana olan inancımdan dolayı kabul görmeli. ama bu işlerde doğabilecek sıkıntılar malum.ben eminim diyorsan,söz olmasın ama önümüz bahar. şartlar uygun olursa ALLAH nasib ederse ,bir yayla havasıda iyi gelir özledik. senin daha önceden bir kaç önemli yerlerin olduğunu hatırlıyorum,neden onlar değil.bir şeyler verebilecek en müsait yer benim için en değerli yerdir. herkes içinde öyle olmalı. selametle inşaallah.

wolf_52

Kullanıcı
ustalarımıza ,dostlara yapılabilecek en güzel en kaliteli ikramı da sunarız,saygı ve sevgi içinde bağrımıza da basarız evvel ALLAH. WOLF KARDEŞİM,benim önceliğim huzurdur. kaçırılabilecek bir yere anlarsam gitmem görürsem durmam. senin kabul ettiğin yer benimde sana olan inancımdan dolayı kabul görmeli. ama bu işlerde doğabilecek sıkıntılar malum.ben eminim diyorsan,söz olmasın ama önümüz bahar. şartlar uygun olursa ALLAH nasib ederse ,bir yayla havasıda iyi gelir özledik. senin daha önceden bir kaç önemli yerlerin olduğunu hatırlıyorum,neden onlar değil.bir şeyler verebilecek en müsait yer benim için en değerli yerdir. herkes içinde öyle olmalı. selametle inşaallah.
eyvallah ALLAH razı olsun sayın ustam, sen nasıl uygun görürsen ona göre hareket ederiz, yer sahibi ne bu gün mekana davet etdim, oda sağ olsun serhat,kardeşim kırmadı beni devete icabet etdi, şu an forummu tanımakla meşgul, ne nerde diye, kendiside konuya dahil olacakdır en yakın zammanda, sormak istediğmiz cvp beklediğniz merak etdiğmiz her şeyi 1 ci ağızdan dinleme fırsatımız olacak inşallah,saygılarımla....