Konu Açıklaması | Define işaretleri ve anlamları

Konu Açıklaması

adrenalin68

Kullanıcı
Saygıdeğer Ustalarım, bir konu açılıyor ve resimlerle destekleniyor. Konuya yorumlar yapılırken konuya haiz olan ustalar işaretin hangi döneme ait olduğunun bilgisini de verirlerse çok güzel olur diye düşünüyorum.

İkinci bir olay ise: resimle konu görsel bir şekilde açılmış ve sunumu yapılmış; bir veya birden fazla bu işi iyi bilen, bu işe vakıf olan ustamız çıkmış çözümünü yapmış; yapmış yapmasına da yaparken sistemle alakalı bir durumdan bahsetmiş. İşte şu yönde, şu kadar mesafe vs. vs. gibi... Değerli ustalarım, şahsen ben bu sistemler hakkında bilgiye vakıf değilim. Ama öğrenmek için can atıyorum. Konuya yorum yapıp, çözümlemesini sunan ustamız çözümü verirken eğer çözümde bir sistem varsa o sistem hakkında bilgi vererek aktarımda bulunursa bizler için faydalı olacağını düşünüyorum.

Yok, bilgileri vermek istemiyorlar ise de bu da kendilerinin bileceği birşeydir.

adrenalin68

Kullanıcı
Ben kendi adıma konuşuyorum. Gerçekten sitedeki sıcaklığı hiçbir zaman göz ardı etmedim, samimi sohbetler, arkadaşlıklar ve dostluklar var...
Gelelim ki sistem meselelerine, hemen hemen 2 yıldır burdayım, sistem hakkında bilgisi olan birçok ustamız olmasına rağmen; bir gün olsun, biri de çıkıp da arkadaşlar bu sistem şudur, şunlar baz alınarak şöyle şöyle yapılmıştır; hesabı da bundan bundan ibarettir demedi...

ASİAVCI

Kullanıcı
BEN 47YAŞINDAYIM ve bu define olayına bakış acım 7 önce deyişti kendimi yetiştirdim derken bir tanışma bir vesile benim kimyamı alt üst etti dikkat derseniz yorumlarımdaki azalmayı farketmişsinizdir coğu bilinenlerin sadece kulaktan dolma bilgilert taa geriden bu gunlere gelmiş ceşitli değişikliklerle doğru olan yokmu elbetteki var ama denizde damla mısali acıklama işine gelince yorumlardan kazanım elde etmeye bakın derim işaretteki her cizim kesik vs vs ölçü vede sistemi değiştiriyor öğrenmek anlamak uzun iş nasip olursa bununla ilgili bir kitap cıkarmayı duşunuyorum becere bilirsem eyer

adrenalin68

Kullanıcı
BEN 47YAŞINDAYIM ve bu define olayına bakış acım 7 önce deyişti kendimi yetiştirdim derken bir tanışma bir vesile benim kimyamı alt üst etti dikkat derseniz yorumlarımdaki azalmayı farketmişsinizdir coğu bilinenlerin sadece kulaktan dolma bilgilert taa geriden bu gunlere gelmiş ceşitli değişikliklerle doğru olan yokmu elbetteki var ama denizde damla mısali acıklama işine gelince yorumlardan kazanım elde etmeye bakın derim işaretteki her cizim kesik vs vs ölçü vede sistemi değiştiriyor öğrenmek anlamak uzun iş nasip olursa bununla ilgili bir kitap cıkarmayı duşunuyorum becere bilirsem eyer
Asi ustam benden bi 10 yaş kadar büyükmüşsün. Peki elini öptüğüm abim; iyi, güzel, hoş da benim dediğim uygulansa kötü mü olur? Neticede burası bir forum, değerli dostlukların, arkadaşlıkların paylaşıldığı ve kazanıldığı bir forum... İlaveten buraya giren ve benim gibi olan birçok arkadaşım var. Yani neticede bazı durumların sistemi bilmeden çözülebilmesi neredeyse imkansız ve bu sistemlerin bir kısmını yahut da bayağı bir kısmını bilen sizin gibi bazı ustalarımız var. Bu da neredeyse iki elin parmaklarını geçmez. Siz ve sizin gibi bilgi birikimine ve deneyime haiz olan ustalar için en baştaki mesajımda değindiğim noktayı altını çizerek bir kez daha söylüyorum: Konuya yorum yaparken yorum yapan ustamız, bu şu döneme ait bir bulgudur, sisteme dahildir, çözümü şu şekilde olacaktır ve burdaki sistemin mantığı da budur derse biz fukaralar için de bir kazanım olur diyorum. Madem ki sitenin amacı bilgi paylaşımı, madem ki öğreti, madem ki bilinmeyenlere ışık tutmak, bilmeyenlere birşeyler öğretmek, üyeleri bilenler önderliğinde biryerlere getirmek bilen bildiğini anlatacak arkadaş! Nitekim bunun vebali de var yani.
Ben demiyorum ki bir usta çıkıp bildiği tüm sistemleri anlatsın; sırası geldiğinde bu, budur arkadaşlar desin.
Kendi adıma ricamdır bu, bilmiyorum diğer üye ve arkadaşlarımız ne düşünür?
Saygılarımla...

Son düzenleme:

adrenalin68

Kullanıcı
Ayrıca Asi Ustam, senin kitabını okumayacağız da kiminkini okuyacağız? Seve seve...

benzernick

Kullanıcı
Üstad ekranlardaki bazı hocalar gibi işi kitabamı bağladınız,:)hani diyorlarya ben o meseleyi şu kitapta işledim alın okuyun.bu işin latifesi bende sizin gibi diüşüniyorum,bu işler anlatmakla olmaz,okumaklada,okumakla olsaydı yıllarca ünüversite okuyan arkioloklar en işsiz kalan kesim olmazdı.eşkiyanın belli bir kuralı ahlakı yokki sistemi olsun,kuralda sistemde eşkıyadan eşkıyaya değişiyor,ustalar hangi eşkıyanın sistemini anlatsın bize,bence bu işi zamana bırakıcan ve sahaya inicen insan yaşaya yaşaya bazı şeyleri öğrenir,birde nasip işi sen istediğin kadar uzman ol,padişahın dediği gibi vermezse mabud neylesin mahmud.

Son düzenleme:

TEVFiK

Vip Üye
Üstad ekranlardaki bazı hocalar gibi işi kitabamı bağladınız,:)hani diyorlarya ben o meseleyi şu kitapta işledim alın okuyun.bu işin latifesi bende sizin gibi diüşüniyorum,bu işler anlatmakla olmaz,okumaklada,ukumakla olsaydı yıllarca ünüversite okuyan arkioloklar en işsiz kalan kesim olmazdı.eşkiyanın belli bir kuralı ahlakı yokki sistemi olsun,kuralda sistemde eşkıyadan eşkıyaya değişiyor,ustalar hangi eşkıyanın sistemini anlatsın bize,bence bu işi zamana bırakıcan ve sahaya inicen insan yaşaya yaşaya bazı şeyleri öğrenir,birde nasip işi sen istediğin kadar uzman ol,padişahın dediği gibi vermezse mabud neylesin mahmud.:eek::D :D Vallahi bu çok doğru hoşuma gitti.:D O zaman'ki kişinin ne düşüncesi ile o anki pisikoljisi olsun vs.vs.bilinmiş olunsaydı Ooooooo..!!!! şimdiye bişiçikler kalmazdı.

benzernick

Kullanıcı
Abi bu avatarın daha etkileyici.:cool:obürü biraz düşünen adama benziyordu.:)

Son düzenleme: