Konu Sahipleri Nasil Yorum Bekliyor

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
Siz değeri site sakinleri bilindiği üzere hepimizi burada bir oluş amacı var büyük çoğunluğunda amacı konularına yapılan yorumlardan bir sonuca ulaşmak vede sonuca gitmek beklentileri tabiiki bu ama buişlerde tecrübe bilgi deneyim şart yorumu yazan kişinin dediğini anlamak tabiikide çok önemli Büyük çoğunluk şunu bekliyor işarete sırtını ver 10 adım at kaz küpü al doğuya doğru 21 adım git kaz falan yerde su olacak gözünü kaz malı al şu işareti kır malı al şu taş kapak onu aç büyük çoğunluk bunu bekliyor ama gerçekten böyle bişi varmı yokmu gerçekten mahzen çıkıyormu bir küp para varmı fikirlerinizi bekliyoruz

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
çalkaya ustam bende bayağı bir zamandır sizin açmış oluğunuz konunun
aynısını açmayı düşünüyordum öncelikle şunu belirtmek istiyorum.
değerli site sakinleri vede eğerli üye arkadaşlarım geçenlerde fazla zamanda
olmadı daha bir arkadaşımızı konusuna yorum yaptım tabi nacizane bir yorumdur
her halukarda aradığını oraya biz koymadık varmı yokmu bilemeyiz sadece şimdiye kadar siz
değerli ustalarımızdan vede kendi edinmiş olduğumuz tecrübelerle yorum yapıyoruz
ve arkadaş yapmış olduğum yoruma dayanarak çalışma yapmış ama boş
yani çalışma yaptığı yer doğru yer ama zamanında soyguna uğramış ve bana
sitem ediyor :)ne yapayım arkadaşım zamnında soyulduysa birde böyle bir durum var çalkaya ustam demek istediğim kim olursa olsun buna bende dahil bir yorum yapılıyorsa
birazda sen saksıyı çalıştırarak çözmelisin burada bizler veya kim lursa olsun kesin şurada
bu var gibi net bişiy söyliyemeyiz doğrumudur ustalarım saygılarımı sunuyorum.

Mirkut

Vip Üye
Degerli ustam yanilma payi herzaman vardir inanin birkac kisiye denk gelmisigim var bunlardan biri mesela kendi gomdugu malzemeyi bulamamis bizede gitmek nasip olmadi. Haritayla dahi gelip kendi dede mallarini bulamayanlarida bilirim bu isler gercektende nasip isi fakatbunun yanindada bigi tecrube ve isareti iyi anlama ve takip etmede olmali. Verilen yorumlar isaretlerin karekteristik sekillerine ve yonlerine ve manalarina gore veeiliyor illaki yanilmalar olacaktir hedefe ulasmalarda olacaktir

MAVRAN

Super Moderatör
Ustalarımın yazdıklarına aynen katılıyorum. Kimse kimseyi boş yere uğraştırmaz ve burada kimsede mümeccim değil öyle orada git al diyecek. Nerede öyle birşey ben o adamı sırtımda taşır ım. Bilgileri doğrultusunda yorum yapar çıkar çıkmaz o da senin şansına. Örn: cubuk kullanmayı yeni öğreniyorum. Ustam sağ eline al sağlam emaneti dedi bende uyguladım evet aynen dediği gibi cubuk çalıştı . Biraz tecrübe biraz inanç birazda beceri. Yoksa kimse ustamın yazdığı gibi git kaz al diye bir yorum beklemeyin. Birde konuyu açan arkadaş konuyu takip etmeli sorulanlsra cevap vermeli ki konu hızlı çözülsü.

TEVFiK

Vip Üye
Ustalarımın yazdıklarına aynen katılıyorum. Kimse kimseyi boş yere uğraştırmaz ve burada kimsede mümeccim değil öyle orada git al diyecek. Nerede öyle birşey ben o adamı sırtımda taşır ım. Bilgileri doğrultusunda yorum yapar çıkar çıkmaz o da senin şansına. Örn: cubuk kullanmayı yeni öğreniyorum.(beğendim) Ustam sağ eline al sağlam emaneti dedi bende uyguladım evet aynen dediği gibi cubuk çalıştı .(beğendim) Biraz tecrübe biraz inanç birazda beceri. Yoksa (ağla) (artık bende söylemiyeceğim çünkü utanır oldum.(ağla) ) kimse ustamın yazdığı gibi git kaz al diye bir yorum beklemeyin. Birde konuyu açan arkadaş konuyu takip etmeli sorulanlsra cevap vermeli ki konu hızlı çözülsü.(beğendim)
Saygılarımla.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
üyelerimiz konuyu izlemişler ama hiç yorum yazmamışlar. önemli olan onların konuya katkı yapmalarıdır.beklentilerini açıkça yazmalarıdır.
bizler yaptığımız yorumlarımızda ,işaretin verdiği yeri belirterek,mutlaka tespit yapmalarını tavsiye ediyoruz. soyulup soyulmadığını anlamak veya tam noktayı resimden vermek mümkün değilki.bir girişi bir m. veya az yukarısı kabul ederek, 50 cm veya biraz yukarı bir kayma olduğu zaman zaten yanılma kaçınılmaz olur. şu taşın altı veya üç adım doğusu gibi yorumlar ancak kolay adres olur.dediğimiz nokta ,tarif ettiğimiz alanın içinde olmazsa ,bunun vebalinede girmeyiz. anlamadığımız bir bulguda susmasını biliriz. çok az da olsa benim yorum yazmadığım bu nedenle olur.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
ben birine işarete sırtınıver koşarak 40 adım at dedim sağolsun adamda bizi kırmayıp uçurumdan aşağı gitmiş:D:D:D benim şahsi fikrim hedef alanı belli bir yere indirip orada inceleme yapmaktır yani hedefi bir alana sıkıştırmalıyız ozaman sonuç müspet olur diyelim bir yere biraz para saklanmış önbilgilerle hedef alan alan 40x40 metreye inerse bu mal bulunur koyanda almak için koymuştur

Abdullah313

Kullanıcı
Ayrıca, konu açılıyor, yorumlar yapılıyor ve konuyu açan arkadaş yeterli yorumu aldıktan sonra yeni üye ise bir daha sitede yok... Veya müdavim ise kendi konusuna uğramıyor. Sonuç ve neticeden herkes bihaber ve yorumlardan hangisi doğru çıktı da yeni birşey öğrenmiş olduk? O da yok maalesef. Site kurallarının hatları aşılmadan benim bir önerim var;
1- Çözümlenmiş güncel işaretler adı altında bir bölüm açılabilir. 2- Yeni konu açan arkadaşa yorum yapanlar arada bir sonucu buraya yazmalısın kurallar gereği diye hatırlatma yapılır. 3- Malzeme veya kazı paylaşımı olmadan "doğru nokta burası çıktı" denir sadece.. 4- Konu "Çözümlenmiş işaretler" bölümüne alınır.
Bunun bizlere sağlayacağı faydalar sayılamaz kanaatindeyim. Mesela ben birkaç ayda tüm forumu okudum ve çubuklar konusunda çok fazla şey öğrendim belki yüzlerce saat denemelerim oldu ve ustalarımız sağolsun epey yol katettiğime inanıyorum (şu manada; kendi kendime yıllarca deneme-yanılma usulü alacağım birikimleri birkaç ayda onların yıllanmış tecrübelerini feda etmeleri ile kısalmış oldu ve bugün elhamdülillah habersiz saklanan değerliyi bulabiliyorum. Derinlik sıkıntısı da kalmadı (son 20 saattir testler doğru çıkıyor) ve sadece boşluk aldığım yerler gerçek mi bilmiyorum. Hatta 3 gün evvel Hamzadan ustayı ziyaret ettim "birşey ayarlayacağım, haber bekle" dedi, kendisini bekliyorum)...
Uzun oldu ama bunları niye yazdım?
3 ayda ne kadar çok şey öğrenmişim çubuk ve kullanımı hakkında ama İŞARETLER konusuna baktığımda hiç hem de hiç ilerleme kaydetmemişim. Halen resimlere ilk günküne yakın bir basiretle bakıyorum. Peki neden dedim kendime? Sanırım sebep şu; eski konuları okudum, güncel konuları okuyorum ve ilerde de okumaya devam edeceğim inşaallah. Ama SORULARIN SONUCU, YORUMLARIN HANGİSİ DOĞRU ÇIKTI, KONULARIN NETİCESİ görünmüyor. Çünkü yazılmadan bırakılıyor. Korkarım birkaç sene sonra da kat edeceğimiz tecrübe çubukların çeyreği kadar olmayacak.
Eğer bu açılan konularda "Doğru tahmin şu çıktı arkadaşlar" denseydi herkes için çok farklı olurdu mutlaka...
Bugün içimizde senede bir-iki arazi tecrübesi edinen var, haftada 3 yere giden vardır belki. Genelimiz hafta arası çalışıp, hafta sonu ilgilenmeye çalışıyoruz diye tahmin ediyorum. 15-20 haftalık bahar yazın her haftası da çoluk-çocuk ihmal edilemeyeceğine göre, emeklilerimiz hariç gerçek arazi deneyimi kazanmak sene de kaç sefer kısmet olur dersiniz?
Ancak!
Eğer "işaretlerin yorumlarının sonucu şudur" denirse, aynen çubuk konularında olduğu gibi "BİR ÖMRÜN ÇALIŞMASI (bu konuda çalışanların azmine bağlı olarak) BELKİ BİRKAÇ SENEYE İNECEKTİR" kanaatindeyim sevgili büyüklerim küçüklerim, kıymetli gönül verenler.
Epey uzun oldu, hakkınızı helal edin...
Eğer önerdiklerim site kurallarını aşıyorsa, değerli yöneticelerimiz silebilirler veya hiç yazılmamış kabul edebilirler. Hürmet ve sevgiler...

hamzadan

Kullanıcı
Ayrıca, konu açılıyor, yorumlar yapılıyor ve konuyu açan arkadaş yeterli yorumu aldıktan sonra yeni üye ise bir daha sitede yok... Veya müdavim ise kendi konusuna uğramıyor. Sonuç ve neticeden herkes bihaber ve yorumlardan hangisi doğru çıktı da yeni birşey öğrenmiş olduk? O da yok maalesef. Site kurallarının hatları aşılmadan benim bir önerim var;
1- Çözümlenmiş güncel işaretler adı altında bir bölüm açılabilir. 2- Yeni konu açan arkadaşa yorum yapanlar arada bir sonucu buraya yazmalısın kurallar gereği diye hatırlatma yapılır. 3- Malzeme veya kazı paylaşımı olmadan "doğru nokta burası çıktı" denir sadece.. 4- Konu "Çözümlenmiş işaretler" bölümüne alınır.
Bunun bizlere sağlayacağı faydalar sayılamaz kanaatindeyim. Mesela ben birkaç ayda tüm forumu okudum ve çubuklar konusunda çok fazla şey öğrendim belki yüzlerce saat denemelerim oldu ve ustalarımız sağolsun epey yol katettiğime inanıyorum (şu manada; kendi kendime yıllarca deneme-yanılma usulü alacağım birikimleri birkaç ayda onların yıllanmış tecrübelerini feda etmeleri ile kısalmış oldu ve bugün elhamdülillah habersiz saklanan değerliyi bulabiliyorum. Derinlik sıkıntısı da kalmadı (son 20 saattir testler doğru çıkıyor) ve sadece boşluk aldığım yerler gerçek mi bilmiyorum. Hatta 3 gün evvel Hamzadan ustayı ziyaret ettim "birşey ayarlayacağım, haber bekle" dedi, kendisini bekliyorum)...
3 ayda ne kadar çok şey öğrenmişim çubuk ve kullanımı hakkında ama İŞARETLER konusuna baktığımda hiç hem de hiç ilerleme kaydetmemişim. Halen resimlere ilk günküne yakın bir basiretle bakıyorum. Peki neden dedim kendime? Sanırım sebep şu; eski konuları okudum, güncel konuları okuyorum ve ilerde de okumaya devam edeceğim inşaallah. Ama SORULARIN SONUCU, YORUMLARIN HANGİSİ DOĞRU ÇIKTI, KONULARIN NETİCESİ görünmüyor. Çünkü yazılmadan bırakılıyor. Korkarım birkaç sene sonra da kat edeceğimiz tecrübe çubukların çeyreği kadar olmayacak.
Eğer bu açılan konularda "Doğru tahmin şu çıktı arkadaşlar" denseydi herkes için çok farklı olurdu mutlaka...
Bugün içimizde senede bir-iki arazi tecrübesi edinen var, haftada 3 yere giden vardır belki. Genelimiz hafta arası çalışıp, hafta sonu ilgilenmeye çalışıyoruz diye tahmin ediyorum. 15-20 haftalık bahar yazın her haftası da çoluk-çocuk ihmal edilemeyeceğine göre, emeklilerimiz hariç gerçek arazi deneyimi kazanmak sene de kaç sefer kısmet olur dersiniz?
Ancak!
Eğer "işaretlerin yorumlarının sonucu şudur" denirse, aynen çubuk konularında olduğu gibi "BİR ÖMRÜN ÇALIŞMASI (bu konuda çalışanların azmine bağlı olarak) BELKİ BİRKAÇ SENEYE İNECEKTİR" kanaatindeyim sevgili büyüklerim küçüklerim, kıymetli gönül verenler.
Eğer önerdiklerim site kurallarını aşıyorsa, değerli yöneticelerimiz silebilirler veya hiç yazılmamış kabul edebilirler. Hürmet ve sevgiler...
Esselamu aleyküm kardeşim. Vede kardeşler, ağabeyler;Abdullah 313(!!)kardeşimle sohbetimiz bitmeseydi denilebilecek güzellikteydi(yanındaki mübarek dahil).Vakit dar olunca konular sağlam bir çözüme ulaşmadan en azından kalbi mutmain etmeden geçiştiriliyor.Bir dahaki sefere inşâallah.Kardeşim sözüm söz.İnnallahe meassabirin.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Ancak!
abdullah kardeşim ,gerçekleri ve tavsiyeleri o kadar güzel kaleme almışsınki altına imzamı atarım. bu güne kadar özelden teşekkür yazan bir kaç kişi harici neticeyi bile bildirme nezaketi gösteren pek olmuyor. arkadaşlarımı tenzih ederim,bazı kişiler buhar olup kayboluyor.
keşke senin arzuladığın gibi olma becerisini gösterebilsek.