Konu Sahipleri Nasil Yorum Bekliyor

TEVFiK

Vip Üye
abdullah kardeşim ,gerçekleri ve tavsiyeleri o kadar güzel kaleme almışsınki altına imzamı atarım. bu güne kadar özelden teşekkür yazan bir kaç kişi harici neticeyi bile bildirme nezaketi gösteren pek olmuyor. arkadaşlarımı tenzih ederim,bazı kişiler buhar olup kayboluyor.
keşke senin arzuladığın gibi olma becerisini gösterebilsek.
S.a. İnşallah bu hafta sonuna kadar sırada beni bulabilirsiniz İnşallah Allah'ım Nasip ettiyse şayet Özel Teşekkür etme konusu bile açmayı düşüyorum Saygılarımla.

esrarengiz2828

Kullanıcı
tevfik ustam inşallah deyelim bize rasgelse ustalarımı bilgilendircezde neyazıkki işler pek yolunda gitmiyor bu sıralar ustalarında hedfini anlıyorum benim yaptığım yönlendirmelerde oldu aynen katılıyorumda çalkaya toprağıma ama dediği gibi veya ersan ustamın dediği gibi hep kasa türü bişey istiyolar ama önlerine veya önümüze büyük iş çıktımmı tökezliyorlar veya alınmış çıkabiliyor bazı işaretler vardırki son noktayı temsil eder bazılarıda dolaylı yolları biz istemezmiyiz şimdik bi konu açılsın orda konuyu açana o parayı hemen aldıralım tabiki isteriz

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Ayrıca, konu açılıyor, yorumlar yapılıyor ve konuyu açan arkadaş yeterli yorumu aldıktan sonra yeni üye ise bir daha sitede yok... Veya müdavim ise kendi konusuna uğramıyor. Sonuç ve neticeden herkes bihaber ve yorumlardan hangisi doğru çıktı da yeni birşey öğrenmiş olduk? O da yok maalesef. Site kurallarının hatları aşılmadan benim bir önerim var;
1- Çözümlenmiş güncel işaretler adı altında bir bölüm açılabilir. 2- Yeni konu açan arkadaşa yorum yapanlar arada bir sonucu buraya yazmalısın kurallar gereği diye hatırlatma yapılır. 3- Malzeme veya kazı paylaşımı olmadan "doğru nokta burası çıktı" denir sadece.. 4- Konu "Çözümlenmiş işaretler" bölümüne alınır.
Bunun bizlere sağlayacağı faydalar sayılamaz kanaatindeyim. Mesela ben birkaç ayda tüm forumu okudum ve çubuklar konusunda çok fazla şey öğrendim belki yüzlerce saat denemelerim oldu ve ustalarımız sağolsun epey yol katettiğime inanıyorum (şu manada; kendi kendime yıllarca deneme-yanılma usulü alacağım birikimleri birkaç ayda onların yıllanmış tecrübelerini feda etmeleri ile kısalmış oldu ve bugün elhamdülillah habersiz saklanan değerliyi bulabiliyorum. Derinlik sıkıntısı da kalmadı (son 20 saattir testler doğru çıkıyor) ve sadece boşluk aldığım yerler gerçek mi bilmiyorum. Hatta 3 gün evvel Hamzadan ustayı ziyaret ettim "birşey ayarlayacağım, haber bekle" dedi, kendisini bekliyorum)...
Uzun oldu ama bunları niye yazdım?
3 ayda ne kadar çok şey öğrenmişim çubuk ve kullanımı hakkında ama İŞARETLER konusuna baktığımda hiç hem de hiç ilerleme kaydetmemişim. Halen resimlere ilk günküne yakın bir basiretle bakıyorum. Peki neden dedim kendime? Sanırım sebep şu; eski konuları okudum, güncel konuları okuyorum ve ilerde de okumaya devam edeceğim inşaallah. Ama SORULARIN SONUCU, YORUMLARIN HANGİSİ DOĞRU ÇIKTI, KONULARIN NETİCESİ görünmüyor. Çünkü yazılmadan bırakılıyor. Korkarım birkaç sene sonra da kat edeceğimiz tecrübe çubukların çeyreği kadar olmayacak.
Eğer bu açılan konularda "Doğru tahmin şu çıktı arkadaşlar" denseydi herkes için çok farklı olurdu mutlaka...
Bugün içimizde senede bir-iki arazi tecrübesi edinen var, haftada 3 yere giden vardır belki. Genelimiz hafta arası çalışıp, hafta sonu ilgilenmeye çalışıyoruz diye tahmin ediyorum. 15-20 haftalık bahar yazın her haftası da çoluk-çocuk ihmal edilemeyeceğine göre, emeklilerimiz hariç gerçek arazi deneyimi kazanmak sene de kaç sefer kısmet olur dersiniz?
Ancak!
Eğer "işaretlerin yorumlarının sonucu şudur" denirse, aynen çubuk konularında olduğu gibi "BİR ÖMRÜN ÇALIŞMASI (bu konuda çalışanların azmine bağlı olarak) BELKİ BİRKAÇ SENEYE İNECEKTİR" kanaatindeyim sevgili büyüklerim küçüklerim, kıymetli gönül verenler.
Epey uzun oldu, hakkınızı helal edin...
Eğer önerdiklerim site kurallarını aşıyorsa, değerli yöneticelerimiz silebilirler veya hiç yazılmamış kabul edebilirler. Hürmet ve sevgiler...
Agzina yuregine saglik komu basligini okudugumda kalbimden gecenlerin hepsini dile getirmis yuregimizin sesini dile getirmissiniz ustam sizin yaziniza ek olarak kabul edecek olursaniz sunuda belirtmek isterim biryili gecgindir sizlerle bu sitedeyim ve eskisi gibi siteye girmwk icimden gelmiyor sebebi ise okadar cok konu okudum gordum yorum yaptim yapan ustalarimizi takip edip ittibata gecmeyw calistim son zamanlarda ise yorumlar hep yorumlarda kaldigi icin sonucunun nekadar dogru nekadar yakin oldugunu goremedigim icin artik konu takip etmek icimden gelmez oldu insallah dediginiz gibi sonuclandirma bilgileride olurda yorumlar sonuclarla bilgimize eklenir

esrarengiz2828

Kullanıcı
Ustam aslinda acilmis ornek resimler bile bize bu.sitede bi ornek bence cantar ustamin attigi resimlri belki hic.bi sitede bulamaya biliriz tabi kapalisina raslarsak akliniza yazacaksinizki girisini cikisini isaretini daha iyi tecrube dusunemiorum ben hepinize saygilar

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Agzina yuregine saglik komu basligini okudugumda kalbimden gecenlerin hepsini dile getirmis yuregimizin sesini dile getirmissiniz ustam sizin yaziniza ek olarak kabul edecek olursaniz sunuda belirtmek isterim biryili gecgindir sizlerle bu sitedeyim ve eskisi gibi siteye girmwk icimden gelmiyor sebebi ise okadar cok konu okudum gordum yorum yaptim yapan ustalarimizi takip edip ittibata gecmeyw calistim son zamanlarda ise yorumlar hep yorumlarda kaldigi icin sonucunun nekadar dogru nekadar yakin oldugunu goremedigim icin artik konu takip etmek icimden gelmez oldu insallah dediginiz gibi sonuclandirma bilgileride olurda yorumlar sonuclarla bilgimize eklenir
sevgili kerim kardeşim,bizler ,yorumlarımızı ,takdir edilmek için yapmıyoruz. bizler bizlere yakışanı yapalım,bin bilmezse bir bilenin duası çok bile gelir.yaptıklarımızla ve yapacaklarımızla moral bulmalı onur duymalıyız. insanlara yardım etmekten daha hayırlı bir davranış varmı. atalarımız ne demişler,
kul bilmezse HALİK bilir. bu şevkle yola birlikte devam edeceğiz inşaallah. sağlıcakla.

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
sevgili kerim kardeşim,bizler ,yorumlarımızı ,takdir edilmek için yapmıyoruz. bizler bizlere yakışanı yapalım,bin bilmezse bir bilenin duası çok bile gelir.yaptıklarımızla ve yapacaklarımızla moral bulmalı onur duymalıyız. insanlara yardım etmekten daha hayırlı bir davranış varmı. atalarımız ne demişler,
kul bilmezse HALİK bilir. bu şevkle yola birlikte devam edeceğiz inşaallah. sağlıcakla.
Ustam gectiimiz seneden buyana sitede okumadiim konu isaret cozumleme yaklasim varsayim olasilik kalmadi hepside aklimin bir kosesinde kendimden ornek vereyim ikinci kizim oldu olali bir yil oldu ve araziye cikamiyorum haftada bir gunum tatil oda ailemlemi gecsin dinlencem mi olsun arazi mi olsun diyorum hanim biryerden bir ilgi cocuklar baska yerden derken arazi hayal oldu gitti anca emeklilikte ugrasi olur diyorum konulari takip ediyor bilgi eklemek istiyorum lakin yorumlar hep yorum olarak kaliyor evet falanca usta buraya bak demisti baktim dogruydu diyen yok e buda sevki kiriyor yalan yok gectrimiz aylarda baska iki siteye uye oldum oda sirf baska ustalar benzer konulara ne yorum yapiyor diye bide ne goreyim buradaki ustalar oradada ya vip yada ozel uyeli ustalarmis ve yine yorumlar ayni uyeler ayni resimler ayni konular ayni ayni ayni ayni e haliyle artik gidisat duzelgahi deil sonuc da gormek istiyo insan eskiden ustalarimiz konu acar yorum isterdi sinava tabi tutarlardi ornekler gorseller olurdu artik cantar usta ve arada asi usta harici kalmadi ustam bundan oturu her dakika deilde ara sira girip yeni konulara bi goz atip cikiyorum yopmuyorum kopamamda ama son uc dort aydir da bir arpa boyu yol gidemez olduk ya birileri kavga ediyo ya birileri alinganlik yapip kusuyo site resmen dallas oldu cikti birde oyle oldu ki sizlerden ogrendiklerimizi soylemekde istemiyoz cunku elle tutulur bi sonuca gelmedik ki soyleyelim bu gune kadar hicbir uyede ALLAH RAGZİ OLSUN ustam dedigin yere baktim evet dogruymus cumlesini kurmadiki neye gore yorum yapalim oymayami kanalami onlar zaten belli yani basi mezar zaten oyle konulari acipda bakmiyorum bile haksizmiyim ikizceli ustam siz soyleyin

Abdullah313

Kullanıcı
Ben 3 aylık çaylak olduğum için henüz "burada ne var?" diye öğretme amaçlı konu açılmasına denk gelmedim. Eğer böyle bir eğitim olursa, çok çok hoş olur... Arşivi olan eski resimlerini atsa, sonrasında açılmış hali ile de işte burası dese ne harika olurdu.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı
Ustalarım dostlarım hepiniz güzel şeyler yazmışsınız lakin unuttuğunuz bir şey var burada konuyu açan hiç kimse buldum demez çünkü bu definecilik işi illegal bir iştir o yüzden çözülenleri başka tarafa almak gibi bir durum oluşmaz kaldıki definecilikte başarı oranı oldukça düşüktür açılan konuların bir çoğu zaten ilk defa ilgilenen kişiler bu durumda bilmeden başarması sıfıra yakın ha başarırsa zaten bilgiye gerek yoktu o oralarda dolaşsa ayağına takılırmış. Bunun yanında herkes her şeyi bilemez defineciliğinde bir çok alanı mevcut mezarcılık ve işaretleri var, sistemli gömüler var, para gömüleri var var oğlu var herkes bu işi öğrenmek istiyorsa kendine bir alan seçecek ve orada yoğunlaşacak bu şekilde bu işten ekmek yersiniz ve en önemlisi bölgenize ve kendi yaşam şartlarınıza göre bi alana yoğunlaşmanız.

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Ustam guzel yazmissin dogru ilegal yoldur ve bildum diyemez lakin bulan bu yontemle bulunur gibi bir gorsel acip aciklama yaoabilir cozulmus isaretler deilde gorsel olarak baslik neden olmasin ki mesela bende 3 adet harita var ve orjinaller lakin okuyabilecek usta yok sitede harita bolumu var ama bos kimin bilgisi oldugunu dahi bilmiyoruz boyle gorseller olsa onagore yardim isteyebiliriz oyle deilmi

esrarengiz2828

Kullanıcı
kerim ustam yazılar başlı başına bi sorun bunların okunması şifrelerinin çözülmesi hem çok zaman alan bi iş hemde bir kaç arkiolok bile bunları okuyamıyor ve ta yurt dışına gönderiliyor tabi siz de haklısınız ama yapcak bişey yok siteye üyeleri içinde yoksa bile (Allah1 c.c) nasip ederde bi gün okuyan biri üye olur belki inşallah deyelim ama inşallah bu konu bi tartışma konusuna dönüşmez ustalarımız lütfen duyarlı olalım(Allah1 c.c) yardımcımız olsun