Kudret Kale | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

**seyyah**

Kullanıcı
Topkuru sik çalilik yer içinden geçilmez içinde yabani ekşi meyve veren ağaç türu var erik gibi yukarisinda sakalli keçi var aşağida derenin karşisinda ot yiğinlari gibi ilica suyunun kabartiği kayalar var altinda 7şelale var orayada yedi keseciler demişler.

**seyyah**

Kullanıcı
Arkadaşlar yorumlari kendi baktiğim yere gore yapiyorum elimde belge yok ona gore yanliş anlaşilmasin .

gıral

Vip Üye
Devam et usta bilgilergüzel
İç açıcı
Zaten buanlattığın gibi bazı şeyler ilerliyor
Öneli olan püfnoktalar ayrıntılar bilmeden gözardı ettiğimiz şeyler

**seyyah**

Kullanıcı
Kalenin batisinda buüyük ayi karşisinda yavrusu derenin karşisinda dereye yapişik
Orada oturak taşi oturduğun zaman anne ayiyi görürsün.yavrunun aşağisinda tavuk altinda kartal uçar halde yaninda su arki dereden alinmiş 12adim gerisi yok bunlara değirmen demişler suyu kesmek için kullanılmış herhalde altinda kazan soylediklerine gore bolgeleri buradan başliyormuş

**seyyah**

Kullanıcı
Pamukçu yokuşu ya da deve bağirtan yokuşu resimli paylaşacaktım ama resim yok deve otu denen dikenli ot var bileniniz var bu yol boyunca var sonbahar aylarinda tohumlarini verirken tuylu paraşüt gibi ruzgarla savrulur tohumlar boylece başka yer taşinmiş olur sonbahar aylarinda pamuğa benzer oymasada uyduruyoruz

**seyyah**

Kullanıcı
Bu yol doğuya doğru kasabaya çikar diktir bir kaç yerde taş doşenmiş kaleden başlar kapikayadan geçer hemen altinda yilanli kaya var ve yan tarafinda circir çeşmesi bu çeşmeden su damlar hayvanlar su bulabilirse içer çünkü yok oluyor batiyar damla sesleri çit çit yapar videosunu nasip olursa paylaşacağım bunlar mağaranin ağzindadir.

**seyyah**

Kullanıcı
Bu konularla ilgilenen ustalarin dikatine kendi yerinize guttiğinizde bu soylediklerimide gözardi etmeyiniz benden bu kadar fazla kariştrmak iyi değil selam ve saygiyla.

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Usta onların gerçek bolgeleri boyle olacak ,,.;
Diger butun ustalarin afina siğinarak orada o mühitte sicak su olacak ilica ama gizlenmiş su kapatilmiş başka yere taşinmiş fazla uzağa değil ama çiktiği yerde soğuk çikar kişin belli eder buharlaşir tam mevsimidir bakin bulursaniz bölge tamamdir.nokta
Bu bilgiyi neye dayanarak aktarıyorsun ilginç doğrusu,daha önce hiç okumadım ve duymamıştım,Definecilere yol gösteren nedir işaret tabiki, işaretleri ve haliyle çevre bilgileri bunlar belgelerde verilmiş önemli olan bilgi ve yer belgeyi çözdüğünde hangi bölge olduğunu anlıyorsun mesela 7.bölge...

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Bu konularla ilgilenen ustalarin dikatine kendi yerinize guttiğinizde bu soylediklerimide gözardi etmeyiniz benden bu kadar fazla kariştrmak iyi değil selam ve saygiyla.
Seyyah usta madem bu kadar yer biliyorsun eşkiya lara ait hiç tavuk civciv resmi paylaştığını hatırlamıyorum varsa hatırlatta hangi bölgeleri orada bilelim