Kudret Kale | Sayfa 5 | Define işaretleri ve anlamları

balaban66

Kullanıcı
Usta onların gerçek bolgeleri boyle olacak ,,.;
Diger butun ustalarin afina siğinarak orada o mühitte sicak su olacak ilica ama gizlenmiş su kapatilmiş başka yere taşinmiş fazla uzağa değil ama çiktiği yerde soğuk çikar kişin belli eder buharlaşir tam mevsimidir bakin bulursaniz bölge tamamdir.nokta

Selam arkadaslar : Kudret kale yuzeyde bir kale kalintili bir yer degil ,Buraya eskiya bu ismi takdı.Aslinda burası Kirazlı Yayladir ,Bu yaylanin kuzey dogusunda bitisinde devam eden kısım ERİKLİ yayla , Erikli yaylanin guney karsisindaki dag Komple YORÜK YAYLASIDİR ,,Top koru bu yaylada yani yoruk yaylasindadir,turbe tepe ve daha bir cok isaretler Yörük yaylasinadir.Bazi resimler yukleyecegim ama yüklenmiyor. Saygılar

Son düzenleme:

balaban66

Kullanıcı

Selam Erdem usdam : Kudret hamamları halen mevcut, Vede çalışıyor, Belgenizde bir yazi var derki,Kudret hamalarinin dogusundaki Arap deresinde patika yoldan giderken bir DERVİŞ kaya görür geceriz der.
Dervis resmini yuklemek isdedim ama dosya buyuk diyor yüklenmiyor

balaban66

Kullanıcı
Kudret kale yi onaylamak için
Kirazlı yaylayı bulman lazım
Kirazlı yayla varsa
Göksu vardır

Kalenin manastırını duymadım
Fakat mantık yürütecek olursak
Bir kalenin manastırı/kilisesi
Olmaması olasılık dışı

Selam usdam : Kudret kale Asinda kirazlı yayadir ve Şuandada kirazlı yayla denir, Burada Bir tane mezar var tek mezar ,Bu mezar ikinci kademededir Ysni kudret kale iki kademedir, Mezar ikinci kademede ,Vede Kuru derenin ust tarafındadır, Kudret kalenin yuzeyinden iki dere gelir.Birisi yani guneydeki Sulu Kuzeydeki Kuru deredir. Kuru derenin guney ilerisi biraz meyiili arazi Ceneviz kaledir yani anlatacak çokiş var sirasi geldikce konusuruz resimledigim isaretleride siteye koyarım, Saygilar

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Selam Erdem usdam : Kudret hamamları halen mevcut, Vede çalışıyor, Belgenizde bir yazi var derki,Kudret hamalarinin dogusundaki Arap deresinde patika yoldan giderken bir DERVİŞ kaya görür geceriz der.
Dervis resmini yuklemek isdedim ama dosya buyuk diyor yüklenmiyor
Aleykum Selam balaban ustam;Belgelerde geçen yerler(oralardan geçtiklerini) anlatıyor bence,geçmeleriyle kalmayıp oralarda da hazineleri olmuş olsaydı şimdiye kadar bulunmazmıydı! kimler aramıyor ki gerçek ve son bölgelerini,bunlar sürekli bir bölgeden diğer bölgelerine taşımışlar,Vatikandan gelen şahıs bu topraklarda nasıl gizemli yerler var göstermiş tir.Ayrıca Volçan'a ait belgeler ilgi alanım,en doğrusu nu ALLAH (cc) bilir,belkide bende yanılıyorum sonuçta adamlar bin düşünüp bir yazmışlar,çok ama çok kurnazmış ele başları

balaban66

Kullanıcı
Aleykum Selam balaban ustam;Belgelerde geçen yerler(oralardan geçtiklerini) anlatıyor bence,geçmeleriyle kalmayıp oralarda da hazineleri olmuş olsaydı şimdiye kadar bulunmazmıydı! kimler

aramıyor ki gerçek ve son bölgelerini,bunlar sürekli

bir bölgeden diğer bölgelerine taşımışlar,Vatikandan gelen şahıs bu topraklarda nasıl gizemli yerler var göstermiş tir.Ayrıca Volçan'a ait belgeler ilgi alanım,en doğrusu nu ALLAH (cc) bilir,belkide bende yanılıyorum sonuçta adamlar bin düşünüp bir yazmışlar,çok ama çok kurnazmış ele başları

Selam usdam : Hamamlar ,Eskiyalarin kışı gecirdigi yerler , Arayanlar bulurlardi diye yazmişsiniz , Sizin yazinizda hamamların kapatildigi gömüldüğü imajı var ,Hamam asla gömülmez ,Sicak su şifali sudur ,Ve arazi adıylada belgelere eskiya not etmiş,Dahası isaretler mevcut ,Vede oyle sagi solu soygun yememiş .

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Selam usdam : Hamamlar ,Eskiyalarin kışı gecirdigi yerler , Arayanlar bulurlardi diye yazmişsiniz , Sizin yazinizda hamamların kapatildigi gömüldüğü imajı var ,Hamam asla gömülmez ,Sicak su şifali sudur ,Ve arazi adıylada belgelere eskiya not etmiş,Dahası isaretler mevcut ,Vede oyle sagi solu soygun yememiş .
Ustam benim demek istediğim hamam hususunda ip'in ucu,yani bir işareti tamam bu kesin belgedeki anlatIılan nokta(İşaret) diye kanaat oluşunca ne yaparız! devamını getiririz değilmi diğer işaretleri nerde diye bölgeyi ve belgeyi araştırırız,hepside birbiri ile uyum sağlıyorsa ki önemli olan değişmeyen işaretleri dir,çünkü bulunmasında rolü üstün olandır,gerisi şifre ihtimali vardır mesela burda 5 arkadaşımızı kaybettik(5.bölge)gibi,anlatabiliyormuyum,İpin ucu yakalanırsa gerisi mutlaka gelmeli,gelmiyorsa sorun vardır,
Siz sorun olmadığını belirtmişsiniz o zaman bana yakışan hayırlı olasını dilemek adınıza,tebrik ederim çok güzel bir haber

balaban66

Kullanıcı
Ustam benim demek istediğim hamam hususunda ip'in ucu,yani bir işareti tamam bu kesin belgedeki anlatIılan nokta(İşaret) diye kanaat oluşunca ne yaparız! devamını getiririz değilmi diğer işaretleri nerde diye bölgeyi ve belgeyi araştırırız,hepside birbiri ile uyum sağlıyorsa ki önemli olan değişmeyen işaretleri dir,çünkü bulunmasında rolü üstün olandır,gerisi şifre ihtimali vardır mesela burda 5 arkadaşımızı kaybettik(5.bölge)gibi,anlatabiliyormuyum,İpin ucu yakalanırsa gerisi mutlaka gelmeli,gelmiyorsa sorun vardır,
Siz sorun olmadığını belirtmişsiniz o zaman bana yakışan hayırlı olasını dilemek adınıza,tebrik ederim çok güzel bir haber

balaban66

Kullanıcı
Selam ,,,, Dahasi var ,Burda ,,,Hamamlarin arkasindaki kayaliklara bir hamile kadın yapdik der,,,
Evet oda burada,,,Hamamlarin ilerisindeki tepeden Karşidaki ,PAPAZIN magrasi görünür der, Evet görünür, Biz burada bir kayaya otluk kaya dedik.der evet dogru ve var bu yazdiklarimdsn dahs fazlasi var , Sadece bir alan icindedir ,ve devamıda ,Yukledigim.resimdeki Hamile kadin ve cocuk,Ayrıcada Katir bogan golu Ve daha cok.isler var yani ben bir bolgedeyim, Mesela kumpanya birlik degirmeni aynen tazilanlar gibi ve bu Turkiyede tekdir bu baska bolgede yok Saygılar

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Selam ,,,, Dahasi var ,Burda ,,,Hamamlarin arkasindaki kayaliklara bir hamile kadın yapdik der,,,
Evet oda burada,,,Hamamlarin ilerisindeki tepeden Karşidaki ,PAPAZIN magrasi görünür der, Evet görünür, Biz burada bir kayaya otluk kaya dedik.der evet dogru ve var bu yazdiklarimdsn dahs fazlasi var , Sadece bir alan icindedir ,ve devamıda ,Yukledigim.resimdeki Hamile kadin ve cocuk,Ayrıcada Katir bogan golu Ve daha cok.isler var yani ben bir bolgedeyim, Mesela kumpanya birlik degirmeni aynen tazilanlar gibi ve bu Turkiyede tekdir bu baska bolgede yok Saygılar
Ustam Kuş kayası diye açtığınız ve senboldür dediğin konuya baktım,güzel bir yer amma işin ucunda eşkiya varsa olmazsa olmazı tavuk ve civcivlerdir çünkü her bölgeye oranın kaçıncı bölgeleri olduğunu anlatır tabi bunlarıda görmüşsündür umarım,sağlıcakla kalınız...

balaban66

Kullanıcı
Ustam Kuş kayası diye açtığınız ve senboldür dediğin konuya baktım,güzel bir yer amma işin ucunda eşkiya varsa olmazsa olmazı tavuk ve civcivlerdir çünkü her bölgeye oranın kaçıncı bölgeleri olduğunu anlatır tabi bunlarıda görmüşsündür umarım,sağlıcakla kalınız...

Selam usdam.,Tavuk henüz görmedim, Demekki yakinimda degil Oda belki olur INŞAALLAH