Kudret Kale | Sayfa 7 | Define işaretleri ve anlamları

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Ekli dosyayı görüntüle 2575

Bir onceki resimlerin tahmini 2 metre üsdünde bu selkilde yere dosenmis blok kayalar var.
Verdiği odaların üzerine çökmüş gibi duruyor kayalar,Ayrıca kudret kale diye açılan konu üzerinden başka konulara geçiş yapmış bulunuyorsun,ayrıca bu resimleri başka isim adı altında yükle değerlendirilsin tüm ustalar tarafından daha iyi olur

balaban66

Kullanıcı
Verdiği odaların üzerine çökmüş gibi duruyor kayalar,Ayrıca kudret kale diye açılan konu üzerinden başka konulara geçiş yapmış bulunuyorsun,ayrıca bu resimleri başka isim adı altında yükle değerlendirilsin tüm ustalar tarafından daha iyi olur

Selam usdadim,,, Ben beceremedigimden böyle oldu, Eger fotograli define isaretleri bolumune tasırlarsa bende memnun olurum

balkaya34

Kullanıcı
Bu kaleye gitmen için 7.bölgeyi bulman lazım şeytan deresinin doğusunda sırt gibi tepelikde Topkoru'yu bulmak gerekir,Topkoru yu bulduysan orda Halkalı Kayayı bulman lazım orayıda bulunca içinde 4.mahzenden tünele girip güneye gitmen gerekiyor Arkacık,Dağarcık,Kumpanya değirmenin önünde olacak kudret kale,bunlar benim çözdüğüm
Selam ,Biraz esgi bir konu ,Ama evet çok dogru

balkaya34

Kullanıcı
Usta onların gerçek bolgeleri boyle olacak ,,.;
Diger butun ustalarin afina siğinarak orada o mühitte sicak su olacak ilica ama gizlenmiş su kapatilmiş başka yere taşinmiş fazla uzağa değil ama çiktiği yerde soğuk çikar kişin belli eder buharlaşir tam mevsimidir bakin bulursaniz bölge tamamdir.nokta
Selam esgi bir konu ama ,Görünce yazmak isdedim, KUDRET hamaları dedigimiz Dogal sicak suyu olan Hamamlardır ,Bu hamamların suyu asla kapatilmaz , Aslında eskiya burada kışı yaşıyordu ,Birde ,Ayrıca şunu belirtmekde fayda var ,Bu termal suların bir cogu BUHAR dır kapatırsanız baska yerden tekrar çikar , Kaldıki bu hamamlar Roma döneminde daha çok güzel usda sanatıyla Kaliteli Mimari isciliklerle yapılmışdır ,Ve Bahsi gecen bu hamalar ve Yine belgelerde etrafindaki isaretler halen Duruyor,Ancak bu hamlar ve bu isaretlerin oldugu bolgenin Kaçıncı bolge oldugunu bilmiyorum Ama hamaları ve etrafindaki bilgi ve isaretlerı gösterebilirim,

**seyyah**

Kullanıcı
Selam esgi bir konu ama ,Görünce yazmak isdedim, KUDRET hamaları dedigimiz Dogal sicak suyu olan Hamamlardır ,Bu hamamların suyu asla kapatilmaz , Aslında eskiya burada kışı yaşıyordu ,Birde ,Ayrıca şunu belirtmekde fayda var ,Bu termal suların bir cogu BUHAR dır kapatırsanız baska yerden tekrar çikar , Kaldıki bu hamamlar Roma döneminde daha çok güzel usda sanatıyla Kaliteli Mimari isciliklerle yapılmışdır ,Ve Bahsi gecen bu hamalar ve Yine belgelerde etrafindaki isaretler halen Duruyor,Ancak bu hamlar ve bu isaretlerin oldugu bolgenin Kaçıncı bolge oldugunu bilmiyorum Ama hamaları ve etrafindaki bilgi ve isaretlerı gösterebilirim,
Usta tecrubelerinden faydalanmak isteriz orada neler olmali anlatırmısınız.

balkaya34

Kullanıcı
Usta tecrubelerinden faydalanmak isteriz orada neler olmali anlatırmısınız.
Selam usdadım ,, Kudret hamalarının dogusundabir dere var bu dere ayni zamanda göç yolu olarak kullanılmış ,Bu derenin adı arap deredir ,Bu deredeki yolda giderken bir derviş kayayı gorüp geceriz der ,
Usdam resim yukleyecegim bu dervısin resmini ama malesef yükleyemiyorum ,Yani bu ve birde ,Hamamlara arkani donup karşi kayaliklara bakdiginda 366 yazıli olan tasi görursun der orda karaca izi kopek izi varder bunlarda var ama malesef yükleyemiyoruz, Yani bu resimler var ..

**seyyah**

Kullanıcı
Selam usdadım ,, Kudret hamalarının dogusundabir dere var bu dere ayni zamanda göç yolu olarak kullanılmış ,Bu derenin adı arap deredir ,Bu deredeki yolda giderken bir derviş kayayı gorüp geceriz der ,
Usdam resim yukleyecegim bu dervısin resmini ama malesef yükleyemiyorum ,Yani bu ve birde ,Hamamlara arkani donup karşi kayaliklara bakdiginda 366 yazıli olan tasi görursun der orda karaca izi kopek izi varder bunlarda var ama malesef yükleyemiyoruz, Yani bu resimler var ..
Usta o yönde ağzı küçük mağara var sik çalılık olan yerin içinde tilki deliği gibi içinde kayayla bir olmuş kemik var kayada kaynak olmuş köpek budu olabilirmi?

**seyyah**

Kullanıcı
Usta o yönde ağzı küçük mağara var sik çalılık olan yerin içinde tilki deliği gibi içinde kayayla bir olmuş kemik var kayada kaynak olmuş köpek budu olabilirmi?
Köpek budu duydunuzmu birde derviş kayada koşan küçük köpek var hamamlara doğru doğudan batiya koşuyor.

balkaya34

Kullanıcı
Volçana ait belgeler anlattığın işaretlere harfi harfine uygunsa doğru iz peşindesindir.Kaledeyken derken yeraltı kalesimi?değilse onların bahsttiği kalenin özelliklerine bak senin kaleye uyuşuyormu yanlış işaret vermezler mantığa aykırı dimi,bence topkorunun yönü doğru,diğerler olmaz,topkoru ya yoğunlaş derim,şimdi boşuna arama ben buldum açmak için gün sayıyorum desem inanmazsın tabi! bunlar heryere aynı ismi vermişler hangisi son bölgeleri o önemli,işte bu yüzden belge ile uyum önemli ALLAH (cc) yardımcın olsun...
Selam erdem usdadım ,, Bu belgelerin ana nokdası 3 adet yayladır , 1) Kırazlı yayla , 2 ) Erikli yayla , 3) yörük yaylası ,
Önce buradan başlamak gerekiyor ,
1) Kırazlı yayla ,burası yayladır ,Ve burası KUDRET kaledir,
2 ) Erikli yayla ,Burası kirazlı yaylanın Kuzey dogusunda ve Kirazli yaylanın bitişigidir.buraya aslında Erikli Boruklu yayla denir ,
3 ) Yörük yaylası ,Burası Erikli yaylanın tam karşısı ,Yani bu iki yaylanın arasında büyük bir dere var.
Bu yaylalarada bazı özellikler verilmiş.
Top koru ,mesela Yorük yaylasında ve Buraya belli bir bölümüne ARDIÇ agacı özelliklidir ,Yani ardıcı kendileri dikmiş olabilir veya Ardıcdan başka olan agaçları kesmiş olabilir ,Ama bu bölgeyi anlatırken ,TOPKORU ARDIÇ agaclıklı demiş.
Mesela herkes Sarı göl arar ,Oysa biz öküzlerin üzerini kapatıyorduk, Bir atlı haberci geldi ,Biz ilerde bir SAZLI göl bulduk dedi ben hemen arabayı hazirlayin dedim.ve arabaya binip.vardık , sazlı gölün dogusuna 9 adim kanal yapdık,
Burasının Topragı DEVE TÜYÜ renginde ve burada AHLAT agaçları var ,, Der..
Mesela erikli yaylayı anlatır burada çok aldatıcı işaretler yapdık der.
Kale demis mesela Kale olarak bir tek kale olan alan var orasınada ÇİMENİKA adını takmış ,Roma veya bizans gibi isimler kullanmamış.
Ne ceneviz kalesı ,nede kudret kale dedigi yerler aslinda kale degil ,Şifredir ,Ama kudret kale onların yer alti kalesidir ,ordada kale ile alakalı hic bir şey yok..

Son düzenleme: