Küp Kapağı, Değerli Ustalarım, Sizce ne olabilir ? | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Kader25

Admin
Konu başlığını düzelten Ustama teşekkür ediyorum

Eyvallah Değerli Ustam, Öyle bir makina bulsak ta gücümüz yetmez, arazi her şekilde müsait, lakin dediginiz gibi büyük emek ister. Bu işe hobi diye başladım, sonra bağımlılık yapıp kara sevdaya döndü 😀 ama Çok şükür dünya malına tamahimdan değil, nacizane kendimce masum hayaller kurdum, aç gözlü insanları gördükçe, gönlümü tok tutması için Rabbime yalvardım durdum,
Olurda birgün lutfeder ise Rabbim,
Rızasına köprü olsun, talebim.

Değerli Ustam, sizin yanınız da bunları anlatmak edebe sığmazdı ama mazur görünüz lütfen.

Ne de güzel söylemiş İbrahim Hakkı hazretleri;

Benim Hakka münacaatim değildir rızık için hâşâ
Hüda Rezzakul Âlemindir rızıksız kul yaratmaz ya
...

ilginiz den dolayı fazlasıyla memnun oldum, Rabbim sizlere Sihhat ve afiyet içerisinde Hayırlı Ömürler nasip eylesin inşaallah . Her şey nasip kısmet işi. biz de Odanın üzerin de bol bol mangal yakar, Semaverde Çay demleriz, hemen dibinde de baraj var, büyük balıklar çıkar . Mevlam gönül zenginliği versin,sıhhat selâmet versin. verdiği ni'metlerin Şükrünü eda edebilenlerden eylesin inşaallah. Allah'a emanet ol olunuz.
Ölmez de, gitmek de nasip olursa bu sene Eylul ayi icinde Adiyamana termale gelecegim bir haftaligina. Cantamida getireyim bir sabah bizi al oraya sucuk ekmek yemeye gidelim 3-5 saatligine. Cubuklari nasil kullaniyorsun bakalim. Ogrenecek ve ogretecek hususlari gorelim. Donuste de @aliveli44 ustama ugrayip çayini icelim insallah.

Mirkut

Vip Üye
Eyvallah Üstadım. Çok eski bir ören yeri olabilir.
üst noktadaki yiğmada muhtemelen küp parçaları ve işlenmiş taşlar var, farkli vakitlerde farkli çubuklar denedim, Alüminyum çubuklar da bosluk veriyor, fakat bosluga girer girmez çubuklar bosluk icinde yön veriyor, ayrica her defasin da odanin kenarları değişiyor, 1m,2 m. oynama oluyor, bende iki nacizane iki kanıya vardım.
ya altta içinde metal olan kapalı , gerçek bir boşluk var, sinyaller çarpışıyor.
yada yada işlenmiş taş ve dolgu toprak yığını, küp parçaları vs. .
Değerli Ustam, bölge Kizilirmak değil, Adıyaman .
Allah'a emanet olunuz inşallah.
Muhtemelen altta yapı taşları vardır, bu alanda çubuklar kararsız kalır hiç olmayacak tepkiler verir.

El-Ensari

Kullanıcı
Ölmez de, gitmek de nasip olursa bu sene Eylul ayi icinde Adiyamana termale gelecegim bir haftaligina. Cantamida getireyim bir sabah bizi al oraya sucuk ekmek yemeye gidelim 3-5 saatligine. Cubuklari nasil kullaniyorsun bakalim. Ogrenecek ve ogretecek hususlari gorelim. Donuste de @aliveli44 ustama ugrayip çayini icelim insallah.
İnşaallah Ustam, Hele hayırlısıyla bir gelin , Sucuk bulamazsak ta kuru Soğan yer, buz gibi ayran içeriz. Ailece de gelebilirsiniz, ilçe de de, köyde de yerimiz var elhamdülillah, sizleri ağırlamaktan şeref duyarız. Hem gezilecek görülecek daha güzel yerler de var, Muhakkak bekleriz inşaallah.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Abi çok memnun olurum
Beklerim inşaallah