kuş,yön sayı ..! | Define işaretleri ve anlamları

kuş,yön sayı ..!

Eskap

Kullanıcı

Eskap

Kullanıcı
4. resim hariç hepsi bu oval kayanın ustunde..yön işaretin önünden dere akıyor aynı zamanda içme suyu..bu yerle ılgısı varmı bılmem ama,1 kılometre yukarsında ayın yerı var hala duruyor cok net..yapma şelale var...

Eskap

Kullanıcı
Usta abiler bu resimleri sonkez yorumlamanızı rica etsem..önemsizse kaldıralım aklım burada kaldı..2 ton fındık alıyorum boşuna bahceyı heba etmeyeyım :) selam ve dua ile

madhunter

Kullanıcı
taşın daha evvel yerinden oynatılmadığından eminsen ok istikametinin tam tersinde ağaçta yada kayada bir delik ara

Eskap

Kullanıcı
burası fındık bahcesı olmadan önce ormandı ağaçlar kesılmıs olabılır.tas buyuk oynatmak zor .. sag tarafında cokuntu yerler var bellı aralıkla taşlar var gerıye doğru 90 adım saydığımda 4. resimde taş vardı

Eskap

Kullanıcı

madhunter

Kullanıcı
kadir kardeşim
işaretler zaten kasa veriyor.delik derken anlatmak istediğim buydu.çubuk kullanabiliyorsan çubuklarla gerisindeki taşları bir kontrol et derim.yada basit bir dedektörle bile kontrol edebilirsin taşları.çıplak gözle horasanı ne kadar ayırt edebilirsin bilmiyorum.yukarıdaki yazdıklarımı yapma imkanın yoksa tesbit ettiğin taşların üzerine porçöz tarzı sıvı dök.horasan varsa köpürme yapar.bunuda yapamıyorsan kayanın taşların yüzeyini ıslat.horasanlı bölge biraz daha geç kurur

cantar

Vip Üye
arkadaşım yeriniz güzel fakat biraz çevre fotoğraflarını ekleseniz mesela o taşın üzerine çıkarak sağının solunun önünün ardının manzara fotoğrafları orada sanırım bir yığma var üzeri ağaçlarla kaplı..............

Eskap

Kullanıcı
ufak bır vadı gıbı burası hocam..derenın karsısındada kayalar var tam olarak ne aramalıyım..hıc cıhaz yada cubuk kullanmadım..yeni olmam bıraz sızı yoruyor hakkınızı helal edın..