Kuskayası magrası ve sivri.mezar | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

KOMAGENE

Vip Üye
Yazıyla olmuyorsa olmuyordur..
Zorlamanın faydası yoktur..
Kendinizi yıpratıyorsunuz senelerdir..
Buna üzülüyorum..
Ah bu eşkıyalar..
Ah bu belgeler..
Ah bu namlı yerler..
Ah bu şifreler..
Ah bu haritalar..
Ah bu hikayeler..
Ah bu söylentiler..
Ah bu dedelerden kalan bilgiler..
Ah bu gerçek hikayeler..
Ah bu aslı astarı belli olmayan laflardan..
Ahlar vahlar..
Yazık bize..

Belki sesli anlatımla olur..
Belki her şeyi açık anlatarak olur..
Belki her resime sesli anlatımla olur..
Belki her belgenin üstüne konuşarak olur..
Belki her şifreyi böyle çözeriz..
Belki her detayı gözden kaçırmayız..
Belki fikir fikir üstüne fikir doğar..
Belki birbirimizi daha iyi anlarız..
Belki artık yanlış anlama şansı azalır..
Belki kendimizi daha az yorarız..
Belki kafa patlatırız klavye patlatacağımıza..

Belki değirmen alinin değil de velinindir..
Belki velinin değirmeni mersinde değilde tersindedir..
Belki benim bölgem yanlıştır seninki de yanlıştır..
Belki aradığın bölge İstanbul da asfalt yolu altında..
Belki aradığın muska kaya üzerinde üçgen çizilmiş bir işaretli bir kayadır.
Belki aradığın mağara dinamitle 1958 de patlatıldı..
Belki de aradığın sofra kaya yer de değil de 4 kişinin oturabileceği bir kayanin üstünde yemek yedikleri bir kayalik..
Belki de bulduğun kuş kartal değilde kargaysa..
Belki de hamile kadın göbeği şişkin bir kayalık değil de küçücük bir çizim ise..
Belki de deniz dediği şeyi sen şimdi göl olarak görüyorsan nasil olacak?

Yanlışım varsa düzeltin ama..
Bana biri çıkıp desin nasıl olacak bizim işler..
Binlerce örnekle gidebilirim ama ne gerek var
Bu kervan böyle gitmez..
Bu gemi yürümez..

Yine de üzerine konuşmak daha doğrusu yazmak heyecanlı..
Gerçi ben dinliyorum daha doğrusu okuyorum da aynı hesap..
Yazarak eşkıya belgesini çözeceğiz ya da bu uğurda ömür bitireceğiz..
Yazmaya kalkınca böyle ucu bucaksız gereksiz uzun yazılar çok boş ve anlamsız yakışıksız oluyor ve yanlış anlaşmaları çabası..
Buda forum defineciliğin bir parçası..
Ben bir dut ağacının dalından cıbık yapim en iyisi..
Ya da dere de tektekciliğe devam edim..
Kafam karıştı şimdi ben en son çektiğim kayalıktan aslan bulmaya çalışıyodum tavuğu buldum da bir koyun kaldı bulamadığım..

Saygılar sevgiler..
Selametle..
hay klavyeyle yazan parmaklarına sağlık

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Benim gördüğü kadarıyla @balkaya34 ustamız zaten çalışma yapma amacıyla değil zevk alarak işaretleri takip ediyor. Yani amatör ruhla işaretlerle uğraşıyor. Elinde epey de fotoğraf vs var diye biliyorum yazdıklarından. Onun için önemli ordan birşey çıkması değil çıkma ihtimalini seviyor. Bence gayet güzel bir yaklaşım. Sıkıntıya, riske girmeden keyfini çıkarıyor bulduklarının.

balkaya34

Kullanıcı
Benim gördüğü kadarıyla @balkaya34 ustamız zaten çalışma yapma amacıyla değil zevk alarak işaretleri takip ediyor. Yani amatör ruhla işaretlerle uğraşıyor. Elinde epey de fotoğraf vs var diye biliyorum yazdıklarından. Onun için önemli ordan birşey çıkması değil çıkma ihtimalini seviyor. Bence gayet güzel bir yaklaşım. Sıkıntıya, riske girmeden keyfini çıkarıyor bulduklarının.
Necatnecat usdam ,, Gercekden beni tarif etmissiniz ,Teşekkür ederim
Her nedense , Sadece benim yazdığım yazilardan ve ekledigim resimlerden rahatsız olanlar var ki saniyorum enim yazi ve resimlerim bazılarında kaşıntı yapıyor ,,,,,

KOMAGENE

Vip Üye
Necatnecat usdam ,, Gercekden beni tarif etmissiniz ,Teşekkür ederim
Her nedense , Sadece benim yazdığım yazilardan ve ekledigim resimlerden rahatsız olanlar var ki saniyorum enim yazi ve resimlerim bazılarında kaşıntı yapıyor ,,,,,
kaşıntı yapıyormu bilemem ? rahatsızlık varmı evet bende oldu beni kastediyorsan sen değerli bir büyüğümsün kaşıntı yapiyor diyebilirsin bana nerden baksan 30-35 yaş var aramızda
rahatsızlık konusuna gelince hatırlarsın ustam telefondada söylemiştim eşkiya söylemini geç önemli yerlere sahipsin incelediğim resimlerin eşkiya ile uzaktan yakından alakası yok
sırtını yalayan inek diye resim göstermiştin eşkiya belgelerinde var diye normal kayanın bırak sırtını yalamasını ineğe benzer yanı yok ineğin herhangi bir uzvu bile değil değil dedim siz diğer işaretlerle bir ele alınca bu inek dediniz
o zaman diğer işaretlerde ineği baz alınca başka işaret olduğu ortaya çıkar
duşmanımız değilsiniz yaptığımız yorumda sizden ücret talep etmiyouz site sahibini tanımam yöneticileri
tanınma veyahut yönetici olmak gibi bir talebim yok adminlerin affına sığınarak yöneticilik teklifi gelsede kabul etmem
şimdi tüm bunların ışığında ben yada konuya yazan diğer ustamın ne gibi bir kaşıntısı olabilir?

balkaya34

Kullanıcı
kaşıntı yapıyormu bilemem ? rahatsızlık varmı evet bende oldu beni kastediyorsan sen değerli bir büyüğümsün kaşıntı yapiyor diyebilirsin bana nerden baksan 30-35 yaş var aramızda
rahatsızlık konusuna gelince hatırlarsın ustam telefondada söylemiştim eşkiya söylemini geç önemli yerlere sahipsin incelediğim resimlerin eşkiya ile uzaktan yakından alakası yok
sırtını yalayan inek diye resim göstermiştin eşkiya belgelerinde var diye normal kayanın bırak sırtını yalamasını ineğe benzer yanı yok ineğin herhangi bir uzvu bile değil değil dedim siz diğer işaretlerle bir ele alınca bu inek dediniz
o zaman diğer işaretlerde ineği baz alınca başka işaret olduğu ortaya çıkar
duşmanımız değilsiniz yaptığımız yorumda sizden ücret talep etmiyouz site sahibini tanımam yöneticileri
tanınma veyahut yönetici olmak gibi bir talebim yok adminlerin affına sığınarak yöneticilik teklifi gelsede kabul etmem
şimdi tüm bunların ışığında ben yada konuya yazan diğer ustamın ne gibi bir kaşıntısı olabilir?
Adıyaman ,Bensana telefonda aramızda bir.bilgi paylaşmışsam bunu ,Bunu neden asikar ediyorsun , Peki ALLAH muhafaza seninle bir sey bulmuş olsaydım ne olacakdı.Sonra sen niye alindın onuda anlamadım. Birisi çıkdı , ortalık güllük gülisdanlıkken bir gaz verdi gitti ,Ben hergangi bir cevapta vermedim , Burasi herkesin yazacagi bir site ,Ve bu kişi benden alıntı filanda yapmadı yazdı gitti , Sen niye bu gaza geliyorsun bunu anlamadım.
-- Kısa bir misal misal vereyim ,Ben senden yaşca büyüğüm, Asla abuk subuk.bir laf etmem .
--- Ben bir sektörde çalışdım ve emekli oldum, Bize yani çalışanlara ,Senede enaz bir defa PİSOKİYATRİ profesör Egitim verirdi , Hiç unutmam. Şunu söyledi, ( arkadaşlar siz siz olun , Başkasının Paraşutuyla atlamayın, Çünki o paraşüt saglam degilse , Çakılırsınız ,Çakılırsınız da Denizmi denk gelir ,Kayalıkmı denk gelir , Dalami takilir kalırsınız artık şansınıza, ) dedi.
Sende simdi başkasının paraşutunu kullanma , gaza gelme.Seninle telefonda ne konuşduysam o konuşulan seninle birlikde kalmalı ,O sana bir ömür boyu sır olmalı , insaniz , dogamızda kavga var , Belki aramızda bir nifah oluşur.ne pahasina olursa olsun,
İste koç yigitlik bu sırları saklamakdır.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Selamünaleyküm, aranızda bir kırgınlık bir dargınlık olmasını istemeyiz. Bazen yazılarda duygular tam anlaşılmıyor. Belki yanlış anladınız birbirinizi, latife olsun diye 2 kelam ediyoruz bir gülücük koymadığımız zaman laf sokmuş gibi anlam kazanıyor. Bu nedenle kelimeleri ölçmek lazım.

Daha öncede demiştim, kimin neyi paylaştığının önemi yok, bunu artık herkes biliyor olmalı. Ben bir fotoğraf atarım, 10 yorum gelir 7nci yorumu işaretime yakın görürüm o yorum üzerinden giderim.

Diğerlerine sen salladın diyemem, aynı işaretin farklı çözümü yokmu ???
Ayrıca özel bilgiler özelde kalmalı kişi istemeden paylaşılması aranızda huzursuzluğa sebep olur. Şimdi yaşandı bitti laf ağızdan ok misali çıkmış.

Hatası olan var ise ve hatasını kabul ederse bu erdemli bir davranış olur. Aksi halde devam ederse kırıcı olur. Biz kardeş olarak abi olarak dost olarak kırgınlığı hic bir zaman istemiyoruz.

Kimse kimsenin gazına gelmez o an bir başkasının yazdığı yorum belki tam olarak anlatmak istediği şeydir ve o yorumu alıntı yaparak destekleyebilir. Bu hareket kimseyi aşağılamak kızdırmak anlamına gelmemeli. Buni çoğu zaman çoğumuz yapıyor.

Bu sebeple lütfen bu konu uzatmaya gelmesin. Her 2 ustamız da kendini bilen ustalarımız.

Hayırlı akşamlar.

KOMAGENE

Vip Üye
Adıyaman ,Bensana telefonda aramızda bir.bilgi paylaşmışsam bunu ,Bunu neden asikar ediyorsun , Peki ALLAH muhafaza seninle bir sey bulmuş olsaydım ne olacakdı.Sonra sen niye alindın onuda anlamadım. Birisi çıkdı , ortalık güllük gülisdanlıkken bir gaz verdi gitti ,Ben hergangi bir cevapta vermedim , Burasi herkesin yazacagi bir site ,Ve bu kişi benden alıntı filanda yapmadı yazdı gitti , Sen niye bu gaza geliyorsun bunu anlamadım.
-- Kısa bir misal misal vereyim ,Ben senden yaşca büyüğüm, Asla abuk subuk.bir laf etmem .
--- Ben bir sektörde çalışdım ve emekli oldum, Bize yani çalışanlara ,Senede enaz bir defa PİSOKİYATRİ profesör Egitim verirdi , Hiç unutmam. Şunu söyledi, ( arkadaşlar siz siz olun , Başkasının Paraşutuyla atlamayın, Çünki o paraşüt saglam degilse , Çakılırsınız ,Çakılırsınız da Denizmi denk gelir ,Kayalıkmı denk gelir , Dalami takilir kalırsınız artık şansınıza, ) dedi.
Sende simdi başkasının paraşutunu kullanma , gaza gelme.Seninle telefonda ne konuşduysam o konuşulan seninle birlikde kalmalı ,O sana bir ömür boyu sır olmalı , insaniz , dogamızda kavga var , Belki aramızda bir nifah oluşur.ne pahasina olursa olsun,
İste koç yigitlik bu sırları saklamakdır.
bana telefonda devlet sırrı vermemişsin
benimle birşey bulamazsın
nezaketi elden bırakmadan yaş farkından dolayı bana kırıcı laf bile diyebilirsin demiştim yaşının adamı değilmişsin senin iyiliğin için birşeyler demiştim benimle alakalı bir daha yazma yaşına başına bakmam

balkaya34

Kullanıcı
Selamünaleyküm, aranızda bir kırgınlık bir dargınlık olmasını istemeyiz. Bazen yazılarda duygular tam anlaşılmıyor. Belki yanlış anladınız birbirinizi, latife olsun diye 2 kelam ediyoruz bir gülücük koymadığımız zaman laf sokmuş gibi anlam kazanıyor. Bu nedenle kelimeleri ölçmek lazım.

Daha öncede demiştim, kimin neyi paylaştığının önemi yok, bunu artık herkes biliyor olmalı. Ben bir fotoğraf atarım, 10 yorum gelir 7nci yorumu işaretime yakın görürüm o yorum üzerinden giderim.

Diğerlerine sen salladın diyemem, aynı işaretin farklı çözümü yokmu ???
Ayrıca özel bilgiler özelde kalmalı kişi istemeden paylaşılması aranızda huzursuzluğa sebep olur. Şimdi yaşandı bitti laf ağızdan ok misali çıkmış.

Hatası olan var ise ve hatasını kabul ederse bu erdemli bir davranış olur. Aksi halde devam ederse kırıcı olur. Biz kardeş olarak abi olarak dost olarak kırgınlığı hic bir zaman istemiyoruz.

Kimse kimsenin gazına gelmez o an bir başkasının yazdığı yorum belki tam olarak anlatmak istediği şeydir ve o yorumu alıntı yaparak destekleyebilir. Bu hareket kimseyi aşağılamak kızdırmak anlamına gelmemeli. Buni çoğu zaman çoğumuz yapıyor.

Bu sebeple lütfen bu konu uzatmaya gelmesin. Her 2 ustamız da kendini bilen ustalarımız.

Hayırlı akşamlar.
Selam bozkurt usdam ,Ben siteden cikmak isdiyorum ,Lutfen benim.kaydimi ve bu sitedeki tüm esaj ve ekledigim resimleri silmenizi özellikle rica ediyorum,

DefineHaritasi

Kullanıcı
Kaşınanlardan kasıt ben olabilirim..
Aslinda Kaşınanlar doğru bölge biz de diyenler..
Onlar da doğru bölge biz de diye düşünenler..
Sen belgende at ararsın o atlı arar..
Sen muska kaya diye ararsın o de derviş kaya diye arar ben üçgen kaya diye ararım..
Belge de kare işareti geçer sen çerçeve işareti diye bir yer ararsın o bölgesinde kare oyma arar..
Ben belgemde geçen yığmayı bölgemde ki tümülüs diye kafam da oturturum sen küçük bir yığma ararsın..
Ben fırın ağızlı mağara ararım bulurum halbuki mağaranın ağzını zamanında eski defineciler kıra kıra fırın ağzına benzetmişler..

Ben hiç böyle kötü düşünen belgelerle yer arıyan veya bu işlerle uğraşmayan çaylağın biriyim..
Hatta yerinize yakın olsam artık bir yere makinemi tutup da çıkarın diye teklif de bile bulundum..
Çünkü ömür biter eşkıya sistemini çözmek bitmez..
Dersen ki..
Çözmek zevkli..
Yorgunluğu zevkli..
Kafamızı bu konular da patlatmak zevkli..
Bir yere kadar..
Altını bulalım..
Hemde tonlarca..
O zaman sende rahat edersin bizde..

O kadar çok yerimiz var ki..
Hangisinden başlayacağımızı bilmiyoruz..
Deveden mi..
Mağaradan..
Şelaleden mi..
Dereden mi..
Kuyudan mi..
Dedelerden mi..
Çeşmelerden mi..
Hangi oymadan..

Deveyi bulduktan sonra 500 adım sonra yuvarlak oymayı bul ondan sonra çolak niyazinin çolak sağ elini bul ordan 5 adım at ihanet ettiği sağ kolu barbut hasanın cesedini bulacaksın ha o cesetten sonra ne yapacaksın onu sonra anlatırım..

Demem o ki yorumumdan kim ne anlam çıkarırsa o dur..
Fazla söze gerek yok..
Benim yüzümden kavga dövüşe gerek yok..
Kavga olmadan yorumu yazarken yarıda kaldı..
Geç kaldım paylaşmakta kayıtlı kalmıştı yorum..

Ne gördüğünle arazide ona kafa yorarsın..
Ne belge bulduysan ona kafa yorarsın..
Ne hikaye duyduysan dedelerden ona kafa yorarsın doğru olsun varsın veya yanlış olsun fark etmez..
Asıl yapılacak iş gördüğünle yetinip hedefe gitmek tüm sistemi çözmek imkansiz gibi bir şey..
Bir bölgenin çıkarılmış gerçek deri haritası olsa olur..
O zaman kafa patlatalım..

Yoksa bu şekil ilerlemek adamı bitirir..
Şayet bölgeniz gerçek bölge olsa bile.. Elinizdeki o kayıtla tutsa bile..
Çözmeye bu kadar uğraşıyorsak..
Türlü sebeplerden dolayı saydım gecen ki yorumumda..
Bir yere varamıyorsak varın siz düşünün..

Benden bu kadar hatam olduysa affola..
Bu kırgınlığa sebebiyet verdim boş yere üzüldüm..
Sanırsam Adıyamanlı usta üzerine alındı sağlık olsun..
@balkaya34 ustam saygılar sevgiler kişiye göre size yönelik mesajım yok olmaz da zaten hiç bir zaman..
Genel anlamda bir yorumdur benimkisi fazla dikkate almayın..
Boş yere benim yüzümden terk etmeyin siteyi..