Lacivert24 Ağabeyim Nasıl Ders Verir :) | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Lacivert24 Ağabeyim Nasıl Ders Verir :)

Warning

Kullanıcı
İnşAllah dostum neden olmasın... bugün arazideydim dağlar kar altında bir kaya mezarı tespit ettim ayaklarım kaya kaya tırmandım bir insan girebilecek hacimde kapı şeklinde kaynama kaya ile kapatılmış yan tarafında kartal tünemiş vaziyette üstünde sunu çukurları v ile u arası bir karış büyüklüğünde oyma kanal var tam üstten birbuçuk metreye elli santim eninde boşluk ve değerli tesbit ettim bakalım hayırlısı inşAllah...daha bir çok yer var fakat kar soğuk bu saatten sonra her yere gitmek mümkün olmayacaktır yönlendirmelerini bekliyorum sağlık ve esenlik dileklerimle...
Ağabeyim Hep ziyaret ediyorsun birazda ticaret et yahu :) abim istisare ederiz abim sıkıntı Olmaz Allahım izniyle bakarsın @komana agabeyimle cikageliriz ;)

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Dostlar bir osmanlı fıkrasına ne dersiniz...

OSMANLICA FIKRA

Aksakallı hoca, medresede ders anlatırken, genç mollalardan Rüştü parmak kaldırmış:
“Susadım hocam!”

Hoca sinirlenmiş:
“Öyle denmez… Derunum ateş-i nar ile püryan idigünden, bir kadeh lebriz ab-ı hoşgüvar, nuş eyleyerek, teskin-i ateş ve bu suret ile iktisab-ı ferah-ı bişumar eylemeliyim… demeliydin… Cahiller gibi susadım, demek olur mu?”

Aradan zaman geçmiş, bir gün sınıftaki sobadan sıçrayan bir kıvılcım, gelip hocaefendinin sarığının kıvrımına girmiş…
Molla hemen parmağını kaldırmış:
“Ey hace-i bi misal, v’ey üstad-ı zi kemal, bu şakird-i pür kemal, şol vechile arz-ı hal eyler ki; bu hikmet-i mütteal, nar-ı mangaldan bir şerrare-i cevval pertab ile ser-i al’ül alinizdeki sarığı iş’al eylemiştir.”

Hoca, elini sarığına atar atmaz, sarık tutuşur, hemen pencereden fırlatır:
“Bre mel’un, sarığın tutuştu desene!”

“Aman hocam, cahiller gibi, yandı, tutuştu denir mi?”(kahkaha)

Warning

Kullanıcı
Dostlar bir osmanlı fıkrasına ne dersiniz...

OSMANLICA FIKRA

Aksakallı hoca, medresede ders anlatırken, genç mollalardan Rüştü parmak kaldırmış:
“Susadım hocam!”

Hoca sinirlenmiş:
“Öyle denmez… Derunum ateş-i nar ile püryan idigünden, bir kadeh lebriz ab-ı hoşgüvar, nuş eyleyerek, teskin-i ateş ve bu suret ile iktisab-ı ferah-ı bişumar eylemeliyim… demeliydin… Cahiller gibi susadım, demek olur mu?”

Aradan zaman geçmiş, bir gün sınıftaki sobadan sıçrayan bir kıvılcım, gelip hocaefendinin sarığının kıvrımına girmiş…
Molla hemen parmağını kaldırmış:
“Ey hace-i bi misal, v’ey üstad-ı zi kemal, bu şakird-i pür kemal, şol vechile arz-ı hal eyler ki; bu hikmet-i mütteal, nar-ı mangaldan bir şerrare-i cevval pertab ile ser-i al’ül alinizdeki sarığı iş’al eylemiştir.”

Hoca, elini sarığına atar atmaz, sarık tutuşur, hemen pencereden fırlatır:
“Bre mel’un, sarığın tutuştu desene!”

“Aman hocam, cahiller gibi, yandı, tutuştu denir mi?”(kahkaha)

Hahahahahahah :D :D
Ağabeyim güzeldi

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
El Cevap :D
حاجيورت ابيم ورور بوشلوغوما بوشلوغوما كييما بو فيكارا كاردشين ياپما يازيك كوناهتير صونرا اك ساكاللى ابيمه شيكايت دريم ولان هاجيورت ابيمه اولور يازيك اولور

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
El Cevap :D
حاجيورت ابيم ورور بوشلوغوما بوشلوغوما كييما بو فيكارا كاردشين ياپما يازيك كوناهتير صونرا اك ساكاللى ابيمه شيكايت دريم ولان هاجيورت ابيمه اولور يازيك اولور

Cehaletimi mazur gör... alttan baktım olmadı üstten baktım olmadı yan bakmayada kıyamadım alınırsın diye velhasıl heç bişe anlamadım...:eek::(

Osmanlı kazanovası namı diğer flinta rüştü bir hanımefendinin karşısına geçer der ki:

-Ey dilberi rana! Ey tesadüf-ü müstesna! O mahrem suratınızı görünce size lahza-i kalpten sarsıldım... Niyetim acizane-i taciz etmek değildir.. Bilakis efkar-i umumiyede ufak bir aile bacası tüttürmektir.. Sözlerim sizi temin ve tatmin edecekse şayet, zevc-i izdivacınıza talibim!..

Hanımefendi yapıştırır cevabı:

-O mahrem suratınıza bir sille-i osmaniye nakşedersem sekte-i kalpten terk-i hayat edersiniz...

esrarengiz2828

Kullanıcı
Cehaletimi mazur gör... alttan baktım olmadı üstten baktım olmadı yan bakmayada kıyamadım alınırsın diye velhasıl heç bişe anlamadım...:eek::(

Osmanlı kazanovası namı diğer flinta rüştü bir hanımefendinin karşısına geçer der ki:

-Ey dilberi rana! Ey tesadüf-ü müstesna! O mahrem suratınızı görünce size lahza-i kalpten sarsıldım... Niyetim acizane-i taciz etmek değildir.. Bilakis efkar-i umumiyede ufak bir aile bacası tüttürmektir.. Sözlerim sizi temin ve tatmin edecekse şayet, zevc-i izdivacınıza talibim!..

Hanımefendi yapıştırır cevabı:

-O mahrem suratınıza bir sille-i osmaniye nakşedersem sekte-i kalpten terk-i hayat edersiniz...
Beğendim beğendim çok güzel

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye