maden tesbiti hakkında, | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

maden tesbiti hakkında,

AYAN

Kullanıcı
Cevap: maden tesbiti hakkında,

slm.ersan kardeş tek sikke bulduğunda diyelimki altın olsun,kaç cm derinlikte buldun ve bunun yüzeye olan manyetik çapı ne kadardı veya toplu olanlarda da
veya avuç içi kadar bi çömlek, derilikle,bulunan metalin çapı ve yüzeye tepki çapı
gibi dikkatini çeken böyle bi deneyimin oldumu.
saygılar.

ibrahim181

Kullanıcı

slm.ersan kardeş tek sikke bulduğunda diyelimki altın olsun,kaç cm derinlikte buldun ve bunun yüzeye olan manyetik çapı ne kadardı veya toplu olanlarda da
veya avuç içi kadar bi çömlek, derilikle,bulunan metalin çapı ve yüzeye tepki çapı
gibi dikkatini çeken böyle bi deneyimin oldumu.
saygılar.

AYAN ustanın sorusuna bir ekleme yapmak istiyorum bir nokta tespiti yaparken tespit edilen noktadaki madenin derinliğini ölçmeden yüzey,demi yada derinde mi olduğu anlaşılır mı

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

merhaba ikizceli ustam acab neden tepki vermedi bu gumus cubuklar sade bir nedeni var asada boslukta .bence bilezikte karisim sinnk var yada alumin az bir miktar alumin karisimi olsun bu gumus cubuklar cekim vermiyor .
necin dersen ustam basima geldi var .
benim bir hisimin tarlasinda kup bulduk kirik danik osmanli sikeleri ,,akceler ,,8 tane cubuklarlan .
gumusler cubuklari saldim hic bir nokta alamadim
sonra pirinc cubuklarlan denedim tam 8 tane buldum danik .
ben bilem inbanamadim kendime bu sikeleri nasil cekim vermedini .
sonra gitim satmaya onlar kasabaya hepside gumus kaplama mislar ustam .
ghumus temiz oladimi cekim alamasan az bir karisim olsun yine tepki vermez .
koy bakalim bir -roma -drahma sikesi bak cekimi nekadardan alinacak ustam .
gumuste ta cok cekim veriyor ustam bende bu gumus cubuklar .
bu gumus cubuklar bir boslun altinda deyerli bir made yoksa istersen 5 sm boslun yandan gec duymaz boslu eyer usten de gecersen sm kadar bulabilirsin boslu.
sevgili ersanım seninle benim aldığım tepkiler biraz farklı. ben belli mesafeden tutuğum zaman ,yöneldiğinde çarpı yapar ve uc kısımdaki üçgenin tam arası ,yani kesiştikleri nokta direk bulgunun yönünü verir.yürür üzerine giderim. yaklaştıkçada üçgen genişler burdanda mesafeyi tahmin ederim.
tam boşluğun veya bulgunun üzerine geldiğim zaman ikiside göğse kapanır.geçiş nokasındada ilk tutuş haline döner.
ilk tuttuğumda bulgu hangi yönde ise ikiside birden o yöne verir.
akşam ikisi arasında eşit malzeme eşit mesafe olunca ,zorlanıyor
adeta titriyor,bir terazinin kefelerinin eşit ağırlıkta olduğu zaman ibresi nasıldüz duruyor bir birlerini eşitlemesi gibi bir durum.
biri az veya mesafe farklı olursa şimşek gibi gidiyor.
akşam bir boşluğun üzerinde deneme yaparken,dil altıyla boşluğu vermiyor ya.
inanırmısın yürürken dilimin ucuyla yere ittiğim zaman ,boşluğa yönelmesi saniyeleri bulmadı. boşununda dolununda tesbiti onlarla çok rahat alınıyor.
sağlıcakla ersan ustam.

ersan

Admin

merhaba ikizceli ustam herkez de bu cubuklar tepkiyi baska verir ustam sende haklisin
ustam bak gureceksin ileriye doru bikere bu cubuklarin kolayini al baska cubuk tutmasin ustam .ustam bunu bir kaya mezarlinde nedesen ya bakalim kapali olanlarda nasil bir tepki verecek sana ta hic acilkmamislarda orda bak bambasa tepkiylen karslasacaksin .

ersan

Admin

merhaba AYAN usta tek sike cok cesitli var buldum .
ama en basidini anladem bikere bir sike buldum ,,roman eski sike ,,,
ley-deyenlerden -1881 -senesinden 3sm genis 10 gr avirlikta bronz ,,madeni ,,
bunu 15 sm derinden tespit etim ve 40 sm manyetik carpi 40 sm di .
nerden biliyorsun dersen bu sikenin yana yaklasmaya basladimi bu cubuklar manetik alanda az da olsa birbirlerine yaklasmaya basliyor tam uste celdimi carpi yapiyor
bire derinde bir ,,roma,,kupte sikeler buldum 1,80 sm derinlikte bronz madeni sikelerin ,,biz burda ,,onlara kara bara deyuruz deyersiz sikelerden burda onlari kiloylan aliyorlar onlardan bunun manetik alani 6 mt vardi bikere cubuklar tepki yapyayi balsdimi deyil ayry ayry toptan 6 mt genislikt .
bunlari ozamanlar ,,pirinc,,cubuklarlan tespit etimdi baya sene evel .AYAN usta .

ikizceli

Vip Üye

merhaba ikizceli ustam herkez de bu cubuklar tepkiyi baska verir ustam sende haklisin
ustam bak gureceksin ileriye doru bikere bu cubuklarin kolayini al baska cubuk tutmasin ustam .ustam bunu bir kaya mezarlinde nedesen ya bakalim kapali olanlarda nasil bir tepki verecek sana ta hic acilkmamislarda orda bak bambasa tepkiylen karslasacaksin .
tahmin ediyorum ersan ustam. burda şu detayın iyi anlaşılması lazım. sende ve bazı arkadaşlarımızda iki yana ayrılmasını bende ve bio enerjisi yüksek insanlarda yapıyor. benim iki eşit mesafede ve ayni gramda olanların arasında baktığımda sizler gibi iki yana açmıyor bütünlüğünü koruyor. tepkisini titreşimle veriyor.bazı arkadaşlarımda diğer türlerlede ayni benzerini gördüğüm çoktur.bunuda kişideki enerjinin noksanlığına bağlıyorum.
ben onları bir arkadaş bir sevgili bir evlat gibi kullanır, gerektiğinde emir verir ,gerktiğinde beyinle iletişim kurar,bazen farklı bir emirle bana itaatini test bile ederim. elime aldığım zaman vücudumda bir organım gibi bütünleşiriz.şairin bir şiirle bütünleşmes kadar uyumlu.
ben şarkılara o oymanamaya başlar. bu duruma tanıklık edenler bilirler.
oda mezarlarındada deniyeceğim inşaallah ersan ustam.söylediğin gibi çıkacağındanda eminim. sağlıcakla.

AYAN

Kullanıcı

merhaba AYAN usta tek sike cok cesitli var buldum .
ama en basidini anladem bikere bir sike buldum ,,roman eski sike ,,,
ley-deyenlerden -1881 -senesinden 3sm genis 10 gr avirlikta bronz ,,madeni ,,
bunu 15 sm derinden tespit etim ve 40 sm manyetik carpi 40 sm di .
nerden biliyorsun dersen bu sikenin yana yaklasmaya basladimi bu cubuklar manetik alanda az da olsa birbirlerine yaklasmaya basliyor tam uste celdimi carpi yapiyor
bire derinde bir ,,roma,,kupte sikeler buldum 1,80 sm derinlikte bronz madeni sikelerin ,,biz burda ,,onlara kara bara deyuruz deyersiz sikelerden burda onlari kiloylan aliyorlar onlardan bunun manetik alani 6 mt vardi bikere cubuklar tepki yapyayi balsdimi deyil ayry ayry toptan 6 mt genislikt .
bunlari ozamanlar ,,pirinc,,cubuklarlan tespit etimdi baya sene evel .AYAN usta .

slm,kardeş teşekkür ederim,bu küpün çapı ne kadardı, ayrıca 6 mt dediğin küp merkez alınıp 6 mt çapmı yoksa 6 mt uzaktan algılama mı, benim öğrenmek istediğim bir yerde metal testi yapınca dört bir yanında yaklaşınca ortadaki çap veya kare, metali ortalayınca ortaya çıkan mesafe.
saygılar.

ersan

Admin

merhaba ikizceli ustam bule sey basima geldimi bir yere dusunce o yere bitakiya cubuk salmiyorum necinse salsamda hep o yere gidiyor bende ondan 500 mt kadar uzaktan baska yerlere noktalamaya basliyorum

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı

benimde aklıma şu hinlik geldi şimdi dilimizin altına altın alınca sadece altına odaklanıyorya bu gümüş çubuklar dilimiin altına hem altın hemde gümüşü ikisini bir alırsak bu sefer sadece ikisinemi çekim verir. şöyle bir deneme yapılabilirmi gümüş ve altın ağzımızda iken ilk önce biyere gümüş koyarsak oraya çekim verecekmi daha sonra biyere altın koyarsak altına çekim verecekmi yine daha sonra her ikisinide biyerlere koyarsak hangisine çekim verecek bunuda test edermisin ikizceli ustam

ikizceli

Vip Üye

benimde aklıma şu hinlik geldi şimdi dilimizin altına altın alınca sadece altına odaklanıyorya bu gümüş çubuklar dilimiin altına hem altın hemde gümüşü ikisini bir alırsak bu sefer sadece ikisinemi çekim verir. şöyle bir deneme yapılabilirmi gümüş ve altın ağzımızda iken ilk önce biyere gümüş koyarsak oraya çekim verecekmi daha sonra biyere altın koyarsak altına çekim verecekmi yine daha sonra her ikisinide biyerlere koyarsak hangisine çekim verecek bunuda test edermisin ikizceli ustam
muhterem kardeşim,gümüşün ehli ersan ustamız. biz konuyu açtık ve ilk deneyimimizi paylaştık. dil altında altınla gümüş bende ayni tepkiyi veriyor.her ikiside hem kendi cinsini hemde diğerini çok rahat alıyor.hangisi ile baksam netice ayni oluyor. ikisiylede baksam yine ayni. sorularına net yazmak için bir küçük çalışma daha yapmak durumunda kaldım.
çekim gücünü eşit gördüm. altınla, gümüşü aldığı gibi gümüşlede altını alıyor.
ayrı yerlerde olduğu zaman cinsine bakmadan hacimli olana yöneliyor. eşitse yakın olana. yalnız altın bile olsa az olduğu zaman fazla olan gümüşe yöneliyor.
birde evde bir deneme yaptım.evim biraz genişçe,odaların birine bir miktar habersizce koydurdum. yöneldiği yer salonun bitim köşesinde ,köşe büfeye kadar yürüdük,burda diyor,sağından solundan kontrol evet diyor.sandalye ile üstten baktım tam kapattılar.burda olmalı ama koydurttuğum kutuyu bulamıyorum. hanımlada ikimiziz,soracam sıkılıyorum gülececek bana.bir telaşa içinde altından girdim üstünden çıktım yok oğlu yok.
geçtim mutfağa ,köşedeki büfede bilmediğim ne var.hanım ne kaseddiğimi anlamadı bile, aldığım cevap hiç bir şey yok. burda altın gümüş türü bir şey olmalı,dediğimde , bir gümüş mumluk var başkada yok. ben kutuyu ararken mumluğa dikkat etmemişim,hemde üçlü ve bayağı ağır. birkaçmetre yandaki altının az olması hesabıyla mumluğa yönelmiş. ağzımdakide saklattığımda altın idi. böyle bir durumla arazide pek karşılaşılmaz. acaba ersan kardeşim bu konuda neler söylemek ister,benim yaşadığımbendeki tepkilerbu yönde.
umarım açıklayıcı olmuştur. sağlıcakla...