mağara | Define işaretleri ve anlamları

mağara

TRUVA

Admin
değerli dostlar bu mağara kervan yolunun yanında bulunan zirve bir yerde hakim noktada ve kervan yoluna bakıyor.değerli yorumlarınız olursa memnun olurum.

MAĞARANIN AĞZINDAN GÖRÜNTÜ VE İÇTEN DIŞ BÖLGENİN GÖRÜNTÜSÜ EKTİR.

Son düzenleme:

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
Cevap: mağara

şu tavana bir horasan testi yapsanız da nereleri sıvamışlar netleştirseniz truva usta. bence ilk tavanla başlanması uygun.

TRUVA

Admin

onu bende düşündüm üsdat.dikkatimi çeken şey zürvede bulunan bu mağaranın ağzına varıncaya kadar farkedemesin.baykuş misali bir yapı var.tabanda enterasan dolgu toprak.bu toprak bsaka yerden gelme gibi.önden tabana ve oradan da arkaya gizli bir odaya giriş olduğunu düşündüm.yani tabandan süpheliyim harbici kerdeşim

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

onu bende düşündüm üsdat.dikkatimi çeken şey zürvede bulunan bu mağaranın ağzına varıncaya kadar farkedemesin.baykuş misali bir yapı var.tabanda enterasan dolgu toprak.bu toprak bsaka yerden gelme gibi.önden tabana ve oradan da arkaya gizli bir odaya giriş olduğunu düşündüm.yani tabandan süpheliyim harbici kerdeşim

olur o da nünasip ustam. zeminlede başlanır.
ben kolay yoldan başlarsanız diye tavanı önerdim. tavanın geri sağına doğru da bir haçmı bir işaret var ama açı bozuk seçemedim. yani üstte bişeyler var. net fotoları anlatırdı. tabiki zeminlede olur. boşluk sesi varsa yada manyetik boşluk testiniz olumluysa tabanda uygun. toprak dolgu.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

muhterem kardeşim,göstergeler hem içerde, hemde dıştan(ciddi manada çıkar) içeriye zemin altı çalışıldığını veriyor.
burada bir tesbitle, teyit gerekiyor o kadar.
sağlıcakla kalınız.

impossibleman

Kullanıcı

Kervan yoluna bakıyorsa üstadım eşkiya işi olabilir diye düşünüyorum. Eşkiyalarında içini toprakla doldurduğu mağaralarda genelde zeminde sandık bulunur. Bende tabandan şüpheliyim. İkinci oda yada kapak da olabilir elbette. Birde mağaranın girişinin üst kısmında ufak bir düzlük varmı acaba yine toprakla doldurulmuş taş kesilerek düzleştirilmiş bir yer. uzak resimleri varsa atabilirmisiniz.

A21MEDLi

Admin

usta geçmiş olsun,Allah c.c hayrlı şifalar versin inşallah..
harbici ustaya katılıyorum,tam karşıda kasa olabilir.mağaranın girişinin altınıda unutmamak lazım.hep ters U..

şu tavana bir horasan testi yapsanız da nereleri sıvamışlar netleştirseniz truva usta. bence ilk tavanla başlanması uygun.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

bize lazım olan girişten soldan iki adım atıp gerekli boşluk testini yapmak giriş sol çok çok önemli buradaki toprak taşıma içinden boş küp çıkarsa şaşırma oda çıkacak buranın üzerini iyi araştır kaç mezar var bilelim yakınındaki suyuda es geçmemek lazım içeride ateş yakılmışmı buda önemli bundan başka bir mağara daha olmalı küçük dikkat çekmez asıl hedef orası derim buranın başka biryerden girişi vardır doğal gibi birbirine yaslı taşlarla kapalıdırbu mağaraynın görüldüğü bir yer var orası uzaktır ama buradaki dikkat çeken yer neresi kolay gözüken genelde büyük sivri kayalar bu mağaranın yakınında çakıl yığınıda olmalı

cantar

Vip Üye

zemindeki toprak sanki bir şeyi şeyleri izole etmek saklamak için sonradan buraya taşınmış gibi

bu toprağın sertlik derecesi için şişleme yapılarak elde edilecek bulgu size çok şeyi anlatır diye düşünüyorum.
bu toprağın kalınlığı rengi bana ilginç geldi içerdeki kayanın rengi ile farklı...
magara açılırken çıkan moloz toprak kaya parçaları mıcır değil sanki....

sadece sağ duvarda fırın agzı gibi görünen plastik su şişesinin arkası bir alan var orayı bir yoklasanız arkası tok ses verecekmi....

Son düzenleme:

TRUVA

Admin

konuya yeni üç resim ekledim arkadaşlar.son üç resim