mağara

İRON

Kullanıcı
Cevap: mağara

saygı değer kardeşim çok geçmiş olsun tekrarrdan buluşmak çok güzel rabbim acil şifa versin hasta kullarına..
mubarek gözümün gördüğü şüpheli yerleri işaretledim.
umarım yardımcı olabilmişimdir.
hakkınızda hayırlı olması dileği ile...saygılar sevgiler
selametle kalınız inş....

işaretlediğim yerleri yokla...

ihtiyar45

Vip Üye

Değerli arkadaşım mağaranın bulunduğu dağın üstünü iyi araştır,mağaranın arkasında su varmı.Saygılarımla.

TRUVA

Admin

Kervan yoluna bakıyorsa üstadım eşkiya işi olabilir diye düşünüyorum. Eşkiyalarında içini toprakla doldurduğu mağaralarda genelde zeminde sandık bulunur. Bende tabandan şüpheliyim. İkinci oda yada kapak da olabilir elbette. Birde mağaranın girişinin üst kısmında ufak bir düzlük varmı acaba yine toprakla doldurulmuş taş kesilerek düzleştirilmiş bir yer. uzak resimleri varsa atabilirmisiniz.
Kardeş; burası zaten eşkiyanın hüküm sürdüğü bir bölge.kervan yolunu öok rahat gören bir yer dağın yamacı.sarp bir yer.üstte ve çevrede toprak olan bir yer yok.

TRUVA

Admin

bize lazım olan girişten soldan iki adım atıp gerekli boşluk testini yapmak giriş sol çok çok önemli buradaki toprak taşıma içinden boş küp çıkarsa şaşırma oda çıkacak buranın üzerini iyi araştır kaç mezar var bilelim yakınındaki suyuda es geçmemek lazım içeride ateş yakılmışmı buda önemli bundan başka bir mağara daha olmalı küçük dikkat çekmez asıl hedef orası derim buranın başka biryerden girişi vardır doğal gibi birbirine yaslı taşlarla kapalıdırbu mağaraynın görüldüğü bir yer var orası uzaktır ama buradaki dikkat çeken yer neresi kolay gözüken genelde büyük sivri kayalar bu mağaranın yakınında çakıl yığınıda olmalı
Yakınlarda su yok.fakat mağaraya varmadan solda aynı paralelde küçük bir mağara var.bu mağaraın aşağısında çakıllık yer mevcuttur.

TRUVA

Admin

zemindeki toprak sanki bir şeyi şeyleri izole etmek saklamak için sonradan buraya taşınmış gibi

bu toprağın sertlik derecesi için şişleme yapılarak elde edilecek bulgu size çok şeyi anlatır diye düşünüyorum.
bu toprağın kalınlığı rengi bana ilginç geldi içerdeki kayanın rengi ile farklı...
magara açılırken çıkan moloz toprak kaya parçaları mıcır değil sanki....

sadece sağ duvarda fırın agzı gibi görünen plastik su şişesinin arkası bir alan var orayı bir yoklasanız arkası tok ses verecekmi....
Üsdat toprak dolgu bariz belli.söylemiş olduğunuz yerin üst kısmından sarımtrak yerin üstünden insanın zor geçtiği bir yer mevcut.o bölgenin içinde 30-40 cm bir yer mevcut.kristal bir yapı tok sesi alınıyor.söylediğin yerin tam arkasıdır.

sondurak

Kullanıcı

çiçek sana,,Sayın Truva Hoşgeldinizçiçek sanaDaha Önce İşlem Görmediyse Burası ,,Sondurak,, Örnek Paylaşım İçin Teşekkürler..çiçek sana

TRUVA

Admin

saygı değer kardeşim çok geçmiş olsun tekrarrdan buluşmak çok güzel rabbim acil şifa versin hasta kullarına..
mubarek gözümün gördüğü şüpheli yerleri işaretledim.
umarım yardımcı olabilmişimdir.
hakkınızda hayırlı olması dileği ile...saygılar sevgiler
selametle kalınız inş....

işaretlediğim yerleri yokla...
işaretlediğiniz yerde dikkatimi çeken özellikle ikinci resimdeki işaretin üstten girilerel arkasında küçük bir yerin olması.kasa konulacak yada gizli bir sandık yeri olabilir.

TRUVA

Admin

Konuya sonradan 4 resim ekledim.özellikle girişi gösteren resimler.bu resimlerde girişin sol kısmında tabana inen bir sütun var.tabandaki toprak tabakaya devam ediyor.ağız kısmı ise döşenmiş gibi.getirilen toprak bu sütunu belli bir seviye doldurmuş.doldurmadan önce sütun ve tanan daha derinmiş diye düşünüyorum.girişten açılarak toprak dolgu atılırsa.taban ve tanabdab yankara arkaya nasıl bir giriş yada geçişlerin olduğu muhtemelen çıkar sanırım.sizler ne düşünürsünüz.

İRON

Kullanıcı

sondaki resimde tünelin mahsenin giriş şeklini vermiş...sağdaki bitki dalının bittiği yerde.
selametle kalınız....

TRUVA

Admin

sondurak ve fakir baba üsdatlar; bariz bir şeyler belli fakat hangi noktadan kontrol uygundur.kuvvetle muhtemel mağara agzından giriş düşündüm tabandan yana yada arka bölüme giden bir yapı sanki.ağzının altından sağından solundan eşkiya genelde hangi yöntemi kullanmıştır.bilgi açısından ihtimaller neler olabilir.