Magra _ Mihrablı 5 Satırlık Yazı | Define işaretleri ve anlamları

Magra _ Mihrablı 5 Satırlık Yazı

Muhittin

Kullanıcı
Magra _ Mihrablı 5 satırlık yazı girişte ilk adımımızda solda. Toroslarda ki 1 Kanyondan. Muazzam yaşantısı olan 1 Yaşantı yerinin arasından halen akan bir su yatağı ile ayrılan karşıki tepeye zirvesine en yakın yükseklikteki bir alandan.Merak ettiklerimin arasında doğrusunu söylemek gerekirse yazıda ne yazdığı __? Üstadlarımızdan bu konu hakkında yardım istiyorum .
Magra 3 bölümden oluşuyor içerisi hakkında geniş açılı paylaşımlı karelere yer verceğim
Video yüklencektir

Muhittin

Kullanıcı
Bolca ekmek var muhittin ustam bu yazı ile @karanar ustam ilgilensin davet edelim onun bu konuda bilgisi var
Allah razı olsun Tşk ederim Zebun Üstadım , Karanar Üstadımızın Katılımlarını içtenlikle beklemekteyim.

Magara hakkında şu bilgileri sarf edeyim ..
İçeriye girildiğinde
3 kola ayrılıyor.Sola 5 metre kadar gidilebilen kapatılmış şekilde bi gidiş.Ortadan gidildiginde 15 metre kadar sonra bel mesafesi 1 sudan geçilerek (Su bu arada cidden soğuktu:))4 metre karelik daha geniş bi alana (net bir oda degil )Devamında 2 metre yüksekliğinde yukarı 1 kata çıkıyorsunuz , çıktığınızda yaklaşık 30 derece eğimli net oyulmuş dagın iç istikametinde (owal oyulmuş) yokuşta eyilmek şartı ile 10 metre yürüyüşten sonra dikey 4 metrelik iniş mewcut. Dewamına gitmedim ( kondüsyon eksikliği - tek oluşum- vb. konulardan dolayı )Sağa giden kolu mağaranın 7 ila yaklaşık 8 metreden sonra sağa L şeklinde dönüşle sizi karşı kayalıklara bakar koşulda gün ışığına çıkartıyor L dönüşünden sonra 12 metre civarında düz bir yürüyüşle ...
İçeride 2 adet daha (bel mesafesinde dikey magra duvarında)
sunak mevcut.

Anlatılanlara göre 2 sudan daha geçilcek fakat yaz ayını bekliyorum...

Son düzenleme:

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
s.a.muhittin ustam yer olarak muhteşem bariz belli zaten
bence buralarda çok iş çıkar yazının anlamını bilmiyorum
ama bir statüsü yükek birini anlatıyor olmalı bakalım ustalarımız neder.

Muhittin

Kullanıcı
yalnız karanar ustam bir süre pek uğrayamayacağım demişti bu gece gelir belki. nirde çekimler yazdan kalma sanırım şu anda toroslarda çok deli kar vardır değilmi
Kar Malumunuz Lakin bu mevkiye kar düşmüyor.. Ancak yinede soğuk oluşu en azından benim için yeterli :)

s.a.muhittin ustam yer olarak muhteşem bariz belli zaten
bence buralarda çok iş çıkar yazının anlamını bilmiyorum
ama bir statüsü yükek birini anlatıyor olmalı bakalım ustalarımız neder.
A.s Gandalf Üstadım. Görüşlerinize bende aynı kanılardayım