MASABAŞI UYDU İŞLERİ | Sayfa 20 | Define işaretleri ve anlamları

leono

Kullanıcı

TimuR964 usta tekrar merhaba: sana bi işim düştü,,,​

bi memleket turu yaptım, 2 km kadar patika var, bu patikanın ortasında büyük bir anakaya vardı, ve kayanın alt kenarında tabut gibi bir kayada pulse cihaz sinyal verince oraya yoğunlaştım, kayayı kıramadım ama heman altındaki kayada U harfi var,
30 mt kadar aşağıda da 170 m2 düzlük var D şeklinde, bana göre burada ya büyükce bi mahzen yada uzun bi mağara var,

ama heryer bitki örtüsüyle kaplı, girişi aramaya çıkmak mümkün değil, ancak yardımınızla 50 m2 alana kadar daraltabilirsek alanı gürebi ile temizleyerek giderim, ağaçlık değil dikenlik, ağaç kesmek yok yani,

benim senden ricam şu
ilgili yerin bitki örtüsünü programlar aracılığı ile silebilirmiyiz? kısacası zemin etüt şansımız varmı?
benim tahminimce %80 kuvvetle muhtemel bu D şeklindeki düzlük dinlenme bekleme yeri, ve burdan mağara ağzı uzak olamaz,

kayıp patikayı surfer le tespit edebilirmiyiz? bu düzlük U harfinden 30 mt doğuda az aşağıda U harfinin yanından geçip düzlüğe iniyor
dm açıksa oranın fotosunu ve koordinatını atayım yardımcı olurmusun

sinekli

Kullanıcı
@TimuR964 ustam, Ben daha önce kalıntılarına ve duvarına rastlanan bir roma yerleşkesinde gridreferencefinder ile 5'er metre aralıklarla genişçe bir yerin izleğini aldım ve tek tek yüksekliklerini girerek, surfer 11!de filtreleme olarak median difference 9 7 ve lower 9 7 yaptım renk skalası olarakta herkesin kullandığı yarısaydam4 çıkan Hem yatay da , hem de dikeyde çıkan sonuç bu. ben minerali yada metali ayırt edemiyorum. Sonuçlar için sizin düşüncelerinizi öğrenmek isterim..

Ekli dosyalar

• 2.jpg
    2.jpg
    336.8 KB · Görüntüleme: 23
  • 3.jpg
    3.jpg
    642 KB · Görüntüleme: 28

TimuR964

Super Moderatör
mukammel olmuş tebrik ederimher iki koridorlu odadaki metaller boşta duruyorlar toprağa gömüle değilşimdi yapman gereken hedefin gerçekliğini teyd etmendirhedefin koordinatını belileyiportalıyarak dikeyse yatay yataysa dikey olarak izlek döşeyip konuda hedef varmı yokmu teyid etmek gerekirkonuyu tamamen okumalısın bence*SABIR3.jpg

sinekli

Kullanıcı
Aynı dediğiniz gibi yaptım ustam, hedefin ortasından konum alıpta haritadan bakınca çubukla aynı sinyali aldığım noktada neredeyse, ben de 3 4 metre gibi bir derinlik almıştım.. izlek aralıklarını 10 derece yapıp aldığım görüntü..

Ekli dosyalar

• yeni.jpg
    yeni.jpg
    188.7 KB · Görüntüleme: 35

leono

Kullanıcı
öytg.jpgöytg.jpg

1.5 senedir konuya fransız kalmama rağmen bunu çıkartabildim, ama hala mağara yahut mahzenin girişinden emin olamıyorum

TimuR964

Super Moderatör
konuyu okumadığın sunumdanskalandan çekiminden sunumundan belli bu durumda yorum yanlışa duşururiyiokuyup tam aynı işlemler ve sunum yapılırsa yorum uygun duşer* SABIR

Ameca

Kullanıcı
Yasaklı