Mekanın askerlik anıları... | Sayfa 7 | Define işaretleri ve anlamları

Mekanın askerlik anıları...

MAVRAN

Super Moderatör
Köylünün birinden bl Kom balık aldı dolaba koydu, neden bilmiyorum oraya gittim balıkları gördüm, çok hızlı bir hareketle bir poşete 15,20 tane attım arkadaşları çağırdım sote bir yerde fırından çıkmış gözlerin olduğu yer vardı balıkları pişirdik yanlız ekmek yoktu benden rica ettiler ekmek alırmısın diye bende ekmek almaya gittim, gittim de gitmez olaydım döndüğümde balıklar bitmiş.
Ne oldu oğlum dedim balıkları yedik dediler bende kuru ekmeğe kaldım.
Bu da bir saflık anısı işte.

Brown

Kullanıcı
Yasaklı
Köylünün birinden bl Kom balık aldı dolaba koydu, neden bilmiyorum oraya gittim balıkları gördüm, çok hızlı bir hareketle bir poşete 15,20 tane attım arkadaşları çağırdım sote bir yerde fırından çıkmış gözlerin olduğu yer vardı balıkları pişirdik yanlız ekmek yoktu benden rica ettiler ekmek alırmısın diye bende ekmek almaya gittim, gittim de gitmez olaydım döndüğümde balıklar bitmiş.
Ne oldu oğlum dedim balıkları yedik dediler bende kuru ekmeğe kaldım.
Bu da bir saflık anısı işte.
Usta ayıp etmişler Nasrettin hocanın balık hikayesine dönmüş 🙂

Brown

Kullanıcı
Yasaklı
Bir gün faça botuyla denize indim gemi boyanacak tek başımayım boya bitti iskeleye yetiştim bir dalga geldi faça botu iskelenin altına girecek kimse yok yardım edecek iskeleye tutundum faça botu 1 metre hava kalkıp iniyor bizim astsubay görmüş gemiden ne oldu dedi dalga nerden geldi bilmiyorum komutanım dedim 1 metre yukarı kaldırdı dedim az daha iskelenin altına giriyordu faça botu sonra dedi burdan denizaltı geçiyor onların dalgasıdır İyi mücadele ettin dedi bir de aferim aldık 🙂

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Nöbetten dolayı 10 gün ceza almıştım. Alay hapishanesinde 3 kişiydik. Terhise 10 gün kalmıştı. Çıkıp teskereye gideceğiz üçümüzde. Gündüz subaylar var, erlerden çay istiyoruz korkudan getiremiyorlar. Ben alay S3 yazıcısıydım, hep içlerinde olduğum için subaylardan çekinmem yoktu. Bir akşam nöbetçi bizim tertiplerden sevdiğim bir arkadaştı , dedim kapıyı aç taburlardan hangisinde subaylar varsa oraya gidip çay alalım. O da güvendi açtı kapıyı. 3 ümüzde tezkereci olduğumuz için zaten sakıncası yoktu çıkmamızın. Baktım taburun birinin yemekhanesinin ışığı yanıyor. Anladım ki tabur nöbetçi subayları orada. Gittik girdik yemekhaneye, subayların hepsi asteğmenler. Dedim komutanım müsade ederseniz çay alacağız. Siz niye yatmadınız dediler. Durumu anlattım bizler mahkum bu arkadaşta gardiyanımız. Zaten çıkıp evlerimize gideceğiz, askerlik bitmişken kaçacak halimiz yok. Güldüler, biraz sohbet ettik. Sağolsunlar çayıda verdirdiler. Onların yanındaki masada çaylarımızı içtik teşekkür ettik gittik, bir tanesi yarım saat sonra kontrole geldi, biraz şakalaştık, bir daha böyle bir şeye askerlik boyunca rastlamayız herhalde dedi :) Bende muhtemelen dedim :) iyi geceler diledik karşılıklı. Gönderdik subayımızı :)

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Ben Kırklareli'nde askerlik yaptım. Kış orada çok sert geçer. Su deposunun boruları donmuştu. Hava biraz ısınınca borunun biri patlamış. Ne yapalım derken askerin biri ben kaynak yaparım demiş ve hakikaten çıkıp kaynağı yapıp onarmış. Yavrum bekliyor ki mükafat olarak izin verecekler. Yaklaşık 1 sigara parası ödülle bir teşekkür belgesi vermişlerdi. Tesadüfen karşılaştık bir daha olsa yaparmısın dedim :) Bırak onarmayı yerinden devrilse dönüp bakmam demişti.

MAVRAN

Super Moderatör
Bir pazar günü hiç bir şey yapmıyoruz istirahat günü dinlenin dediler ben de bl dinlenin dedim. Bl 3 kattan oluşuyor 2 kata dışarıdan merdivenle çıkılıyor. Bahçeden bir yere gidiyordum öğlenden sonraydı yüzbaşı birden ayı gibi kükredi cvş diye emret komutanım dedim ve ona döndüm, benim taşaklarımı kim yedi diye bağırıyor. Ben şoktayım eyvah yüzbaşı kafayı kırdı şimdi ben ne edeceğim diye düşünüyorum çok hızlı bir şekilde. Oğlum ne düşünüyorsun kim buzdolabından koç taşaklarını aldı hemen bulun dedi, bunu duyunca biraz rahatladım. Aradık sorduk alan çıkmadı, gittim komutanım bulamadık dedim, kafasını salladı çık işareti yaptı çıktım.
Pazartesiye iştima da yine sordu kim yedi ulan benim taşakları yine ses yok.
Ve şöyle seslendi hele bir çıksaydın ben de senin taşakları kesecektim.
Böyle bir taşak maceramız da olmuştu, bizim oraya canlı koyun gelirdi meğer bu komutan koçların taşaklarını biriktirir yermiş.🤣🤣🤣

Brown

Kullanıcı
Yasaklı
Bir pazar günü hiç bir şey yapmıyoruz istirahat günü dinlenin dediler ben de bl dinlenin dedim. Bl 3 kattan oluşuyor 2 kata dışarıdan merdivenle çıkılıyor. Bahçeden bir yere gidiyordum öğlenden sonraydı yüzbaşı birden ayı gibi kükredi cvş diye emret komutanım dedim ve ona döndüm, benim taşaklarımı kim yedi diye bağırıyor. Ben şoktayım eyvah yüzbaşı kafayı kırdı şimdi ben ne edeceğim diye düşünüyorum çok hızlı bir şekilde. Oğlum ne düşünüyorsun kim buzdolabından koç taşaklarını aldı hemen bulun dedi, bunu duyunca biraz rahatladım. Aradık sorduk alan çıkmadı, gittim komutanım bulamadık dedim, kafasını salladı çık işareti yaptı çıktım.
Pazartesiye iştima da yine sordu kim yedi ulan benim taşakları yine ses yok.
Ve şöyle seslendi hele bir çıksaydın ben de senin taşakları kesecektim.
Böyle bir taşak maceramız da olmuştu, bizim oraya canlı koyun gelirdi meğer bu komutan koçların taşaklarını biriktirir yermiş.🤣🤣🤣
Allah iyiliğini versin gece gece güldürdün ustam 🤣🤣