Mekanın askerlik anıları... | Sayfa 6 | Define işaretleri ve anlamları

Mekanın askerlik anıları...

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Koğuş kalk dedimde aklıma geldi..😂
Acemi birliğinde koğuş nöbetindeyim koğuşlarımızda saç barakalar..
Koğuşu uyandırma vakti gelmişti, eğitim çavuşları usta askerler hep bir arada yatıyoruz..
Şeytan 😈 kulağıma fısıldamazmı " KAALK ULAN" KAAALK..!! diye gürledim...
Barakanın sacları titredi..
Çavuş onbaşı bir hışımla fırladılar yataklarından, kim ulan o.. kim ulan o.. bi yakalasalar varya garanti revirlik olmuştum hemen milletin arasına karışıp tehlikeyi ucuz atlattık...🤣

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Koğuş kalk dedimde aklıma geldi..😂
Acemi birliğinde koğuş nöbetindeyim koğuşlarımızda saç barakalar..
Koğuşu uyandırma vakti gelmişti, eğitim çavuşları usta askerler hep bir arada yatıyoruz..
Şeytan 😈 kulağıma fısıldamazmı " KAALK ULAN" KAAALK..!! diye gürledim...
Barakanın sacları titredi..
Çavuş onbaşı bir hışımla fırladılar yataklarından, kim ulan o.. kim ulan o.. bi yakalasalar varya garanti revirlik olmuştum hemen milletin arasına karışıp tehlikeyi ucuz atlattık...🤣
İyi ki dönemlerimiz aynı değilmiş yoksa firar sebebim olurdun. 😂😂😂

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Banyoda suyla oynuyorum vakit geçsin diye, birden alarm çalmaya başladı çabucak giyindim koştum tüfek tesisat kuşandık alanda bekliyoruz kimi yunan uçakları görülmüş kimi bir yerde isyan varmış diyor beklemekten bitap düştük yüzbaşı geldi dedi herkes yatağına elbiseyle yatsın dinlensin uyumuşum anında bi uyandım kimse yok hemen koştum sırada yerimizi aldık reolara cephaneler yüklendi bizde bir takım asker araca bindik bayramiçe varınca bir başka subay geldi komutanlar yabancı
Bir takım istişareden sonra tanımadığımız bir üstteğmenle bir yüzbaşı bizimle kaldı yüzbaşı arkadaşlar bu gece ihtilal yapacağız ilk işimiz karakolu basacağız sonra parti başkanları önemli kimseler ev hapsine alınacak ve operasyon başladı banada işçi partisinin başkanı düştü adamı evine hapsettim dört gün boyunca adamın kapısında onikişer saat nöbet tuttum dördüncü gün nöbet değişimine az kalmıştı tesisatın ağırlığı uykusuzluk açlık en kötüsüde tuvalet ihtiyacını giderememek ne olmuş olmuş şu duvarın dibine birazcık oturayım dedim iki dakika oturmamışımdır jep köşeden çıktı otururken yakalandık bir okulu karargah yapmıştık karargaha geldimki bir sürü suç işleyen arkadaşları sınıfa almışlar bende teşrif ettim tabiiki sopa yoyeceğimiz belli ama hangi baştan başlarlar diye bir değerlendirme yaptım diğer başa geçtim biraz sonra elinde jop rus suratlı gorilden dönme sarhoş halde yüzbaşımız geldi epey bir küfürden sonra çıkarın botlarınızı çıkardık ee çoraplarınızıda çıkarırsınız herhalde çıkardık yattık ayaklar havada tahmin ettiğim gibi diğer taraftan başladı vurmaya yahu çocuklar vurduk a nasıl feryat ediyorlar kendimce diyorum acıyıpta fazla vurmasın diye çırpınıyorlar neyse sıra bana geldi dostlar o jopun o kadar acıtacağını hayal bile edemezsiniz hiç gıkımı çıkarmadım feryat etmeyişimden olacak diğerlerine vurduğunun üç katını vurdu gidinlan çeşmede ayaklarınızı yıkayın dedi ama hiç birimiz ayağa kalkamadık dörtelli gittik çeşmeye ceza olarakta yemek ve uyumak yok tekrar oniki saat nöbete...😰

KANAS_USTA

Admin
Meraklandırdın bizi ustam...
Kenarından kıyısından şöyle biraz açsan...☺️
Kısımlara dağıtım olacak çevreye sordum nerde rahat ederim diye revirci ol dediler komutana sağlık sektöründe konferans verdim iğne de vururum dedim halbuki hiç alakası yok. Çıktık Dışarı herkes yerlerine dağıldı ben kaldım sap gibi ortada. Edemedim sordum sabah ictimasinda subaya bana şu görevi verdiler herkes yerine dağıldı benim.yerim belli değil deyince komutan önce başını eğdi düşündü düşündü kaldırdı başını sana birsey diyeyim mi dedi de haydi deyince; "ortalık orus...su gibi birsey dedi 🤣
Nerde ameleye ihtiyaç var seni çağırırlar ...vs
Bunun gibi çok örnek var abi😂

Son düzenleme:

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Hadi dostlar yokmu içinizde askerlik yapan...🤔
Yoksa bütün asker kaçakları mekanamı toplandı...🙄🤣
Selamün aleyküm ustam askerlik anısı hemi hangi birini yazalım
Bizim burda askerlik yapmayani adam yerine bile komazlardı ozamanlar devir değişti şimdi paralı askerlik çıktı
18ay askerlik her günü ayri bir macera
Bir acemilik anisi yer izmir Gaziemir er eğitim alayi
Sabah kalk beş acemiye
Baraka koğuş baraka önüne bes dakikada cikmayan palaska hazır ve nazır her gün
Baraka da uyuyanlar baraka önünde mıntıka temizliği zaten uyku sersemi herkes yer gözükmüyor cop izmarit toplayacagiz çavuş geldi be topladin dedi ben yerde bisi görmüyorum dedim sen görmezsin hemi iki desdekli ben yerde çenem sapti sandım
Bu her gun böyle mıntıka temizliği ama o bir sefer olur ondan sonra ictigim sigaraların izmaritlerini hic atnadim parkenin cebine koydum her gun soruyorlar mıntıka temuzligi baskayinca hemen cepteki hazır malzeme yi aliyorum sorduklarinda bir avuç dolusu izmariti. Gösteriyordum bunu tum arkadaslara dedim ondan sonra dayak olayi bitti cunki tum arkadadlarin elinde izmarit vardi sigara icmeyen arkadaşlar a da cepleri de hazırdı onlarda verdik
🤣🤣🤣