Mezar odası girişinde işaretler | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Mezar odası girişinde işaretler

El-Ensari

Kullanıcı
kardeş 40 adım gibi güney doğu yönündeki alanı göreyim.
Abi resmi biraz uzaktan çekmişim. Ama uzanan o kısım , tam da güney doğu yönünde uzanıyor,
Uydu fotoğrafını da ekledim Ustam.
kırmızı halka'daki işaretli taşın olduğu odadır ,sarı aadaki ise bu odanın tam güney batı istikametinde ki ikinci oda dır, Bu ikinci oda daha büyük.
Kırmızı ok yönünde uzanan tepe ise , işaret olan odanın tam Güneydoğu istikametidir
kardeş 40 adım gibi güney doğu yönündeki alanı göreyim.
@TRUVA Ustam resim çok geç yükleniyor, internetten midir anlamadım

Ekli dosyalar

• IMG_20230110_164643.jpg
    IMG_20230110_164643.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 20
  • IMG_20230110_170344.jpg
    IMG_20230110_170344.jpg
    141.9 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20230110_171248.jpg
    IMG_20230110_171248.jpg
    546.1 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:

KANAS_USTA

Admin
@TRUVA ,@KANAS_USTA @ADIYAMAN @Ustaoklit
Değerli ustalarım bu işaretleri gördünüz mü,
Burdan iki , üç 🐐 keçi parası çıkmaz mı ? 🙂
Yer benim köyüm. Her türlü müsait.
Cikar çıkmaya ama alam incelemen ve gozler önüne sermen malesef cok yetersiz.
Yon metraj dahilinde hatasız alan çalışması yapman lazım bunları kroki ilede hatasız haritala.

Cunku;

Önümüzde bir harita var yazmış çizmiş,
Dereden tepeye muhtelif yerleri yol dahil belirtmiş ama sen bir iki resimle olayi bağlamışsın.
Ustaların ufkunu açman gerek ki gereğini söylesinler.... vs

El-Ensari

Kullanıcı
Cikar çıkmaya ama alam incelemen ve gozler önüne sermen malesef cok yetersiz.
Yon metraj dahilinde hatasız alan çalışması yapman lazım bunları kroki ilede hatasız haritala.

Cunku;

Önümüzde bir harita var yazmış çizmiş,
Dereden tepeye muhtelif yerleri yol dahil belirtmiş ama sen bir iki resimle olayi bağlamışsın.
Ustaların ufkunu açman gerek ki gereğini söylesinler.... vs
Abi , bunlar vakitsiz oldu.
ilk fırsatta gidip düzgün resimleri çekeceğim inşaallah.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Abi şimdi Şehirde yim, Allah'tan bir aksilik olmazsa inşaallah , hafta sonu gittiğimde her yönden çekerim Ustam.
Ya Ensari ustam hani şu yarışma ödülü olan cumhuriyeti drone almak gibi hayırlı bir iş için bozdursan mı diyorum. Madem yer rahat :) Her yerde de işine yarar, kroki yapmaktan kurtulursun :) Yalnız bir süre sonra droncu diye lakap takabilirler :) şakası bir yana yavaş yavaş şu Lidar olayı kafama yatmaya başladı. Tek başına yetmez ama onunla birlikte şu bitki örtüsünü kaldırabilen program temin edilirse bir çok yeraltı kalıntısı ortaya çıkar. Hangi uygarlık araştırmasını izlesem ilk adım hep Lidar ile başlıyor. Sonra diğer teknolojiler geliyor.

El-Ensari

Kullanıcı
Ya Ensari ustam hani şu yarışma ödülü olan cumhuriyeti drone almak gibi hayırlı bir iş için bozdursan mı diyorum. Madem yer rahat :) Her yerde de işine yarar, kroki yapmaktan kurtulursun :) Yalnız bir süre sonra droncu diye lakap takabilirler :) şakası bir yana yavaş yavaş şu Lidar olayı kafama yatmaya başladı. Tek başına yetmez ama onunla birlikte şu bitki örtüsünü kaldırabilen program temin edilirse bir çok yeraltı kalıntısı ortaya çıkar. Hangi uygarlık araştırmasını izlesem ilk adım hep Lidar ile başlıyor. Sonra diğer teknolojiler geliyor.
Abi inan ki artık konuyu açtım ya, sırf Ustalarıma mahçup olmamak için gideceğim, yoksa her köye gittiğimde o dağa çıkıp inmekten harap oldum 😅.
Geçen hafta yine gittim, saatlerce çubuklarla döndüm dolaştım, ama bu acemiliğim ile bir yere varmak çok zor.
Her tarafta yoğun mineral var.
Ama bak bu dron fikri güzel de, droncu lakabı hoş değil 😅 hem bir Cumhuriyet ile de gelmez ki 🙂.
* Şu Lidar sistemi...Zamanla çok büyük keşiflere vesile olacak gibime geliyor.
Ama biz yine vay be deyip, haber ve makalelerde okuyacağız sanki 🙂
Bari Devletimiz şu işe bir el atsaydi da , bundan sonrakiler heba olmasaydı keşke.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Abi inan ki artık konuyu açtım ya, sırf Ustalarıma mahçup olmamak için gideceğim, yoksa her köye gittiğimde o dağa çıkıp inmekten harap oldum 😅.
Geçen hafta yine gittim, saatlerce çubuklarla döndüm dolaştım, ama bu acemiliğim ile bir yere varmak çok zor.
Her tarafta yoğun mineral var.
Ama bak bu dron fikri güzel de, droncu lakabı hoş değil 😅 hem bir Cumhuriyet ile de gelmez ki 🙂.
* Şu Lidar sistemi...Zamanla çok büyük keşiflere vesile olacak gibime geliyor.
Ama biz yine vay be deyip, haber ve makalelerde okuyacağız sanki 🙂
Bari Devletimiz şu işe bir el atsaydi da , bundan sonrakiler heba olmasaydı keşke.
Devletin el atması yetmiyor be ustam. Devletin, devletin içindeki eli uzunlara el atması lazım :) Yoksa ön kapıdan girip arkadan çıkacaksa bu ne devletin ne vatandaşın işine yarar. Bırakalım kalsın yerinde.