Mihrap Ve Iki Üçgen

ECE07

Kullanıcı
bende sıkıntı yok okdır..isterseniz şöyle yapın,hanii matematikte çarpma yaparken sağlama yapardık ya bunun gibi siz o işaretiniz olan üçgenin çapını alın,birde o üçgen tepenin çapını karşılaştırın..1cmx10 cm.veya 1x100 katlara çarpın
tepenin çapını almak için google earthten yararlablirsiniz.;)
Kayada 2 üçgen var. İkisi de eskenar üçgen. Karsısındaki üçgen tepe de eskenar. 60x60x60. Kayadaki Büyük üçgen ile tepe birbirini tamamlayacak. Bu durumda kayadaki var olan ikinci küçük üçgen de karsıdaki tepe noktasında son noktayı mı tamamlamıs olacak.

A21MEDLi

Admin
üçgen tepe ile işaretindeki üçgenin benzerliğini fark ettin değilmi? bundan sonra yapacağın iş öncelikle mantık yürütmek olacak,earth gibi bir nimet elimizdeyken ondan azami yararlanmalıyız.o diğer küçük üçgeni bu tepeden çok uzakta tutamayız,bu ikisi ruh ikiziler biri görünen diğer gizli olmalı.bu fikrimden dolayı şunu net söyleyebilirim,üçgen tepenin 3 ucunun istikametinin birinde gizli mahzen vardır.
sana tavsiyem earthte sık sık başvur.o küçük üçgenide bulabilirsin,küçük üçgeninde tepe olması şart değil,üçgen tarla olabilir,üçgen yapmış kayalar olabilir,veya üçgen yapılmış taş yığma vs.
evet küçük üçgen,bu durumda hedefindir

Son düzenleme:

ECE07

Kullanıcı
üçgen tepe ile işaretindeki üçgenin benzerliğini fark ettin değilmi? bundan sonra yapacağın iş öncelikle mantık yürütmek olacak,earth gibi bir nimet elimizdeyken ondan azami yararlanmalıyız.o diğer küçük üçgeni bu tepeden çok uzakta tutamayız,bu ikisi ruh ikiziler biri görünen diğer gizli olmalı.bu fikrimden dolayı şunu net söyleyebilirim,üçgen tepenin 3 ucunun istikametinin birinde gizli mahzen vardır.
sana tavsiyem earthte sık sık başvur.o küçük üçgenide bulabilirsin,küçük üçgeninde tepe olması şart değil,üçgen tarla olabilir,üçgen yapmış kayalar olabilir,veya üçgen yapılmış taş yığma vs.
evet küçük üçgen,bu durumda hedefindir
Değerli ustam vermis olduğun çok değerli bilgiler için tesekkür ederim. İnsallah aradığımız noktaları yerinde tespit etmemiz kolay olur. Harita üzerinde küçük üçgenler olusturmus emareler görünüyor. İnsallah doğru noktayı bulurum.

ECE07

Kullanıcı
Bu kare oymanın altı 166,5 üstü 137,5 mi
merak ettim
Ustam metre hadi neyse de, cm. de hem de buçuklu santim.(ağla) Ölçüm yapmanın isime yarayıp yaramadığı konusunda bilgi sahibi olmadığım için ölçüm yapmak inanın hiç aklıma gelmedi.
Ustam pek meraktan değil seninkisi, dur bakalım altından neler çıkacak...

NOVANDA

Kullanıcı
Ustam metre hadi neyse de, cm. de hem de buçuklu santim.(ağla) Ölçüm yapmanın isime yarayıp yaramadığı konusunda bilgi sahibi olmadığım için ölçüm yapmak inanın hiç aklıma gelmedi.
Ustam pek meraktan değil seninkisi, dur bakalım altından neler çıkacak...
Tahmini olarak evet olabilir yada degil diye bilirsin guzel insan

ECE07

Kullanıcı
Tahmini olarak evet olabilir yada degil diye bilirsin guzel insan
Üstadım net cevap veremiyorum söyle ki; Karenin asağısındaki zeminde biriken kayalar ile Karenin yukarısında kalan kısmın yukarı çıktıkça geriye doğru meyilli olmasından dolayı nereye kadar ölçü alınması gerekir gibi ihtimallerden dolayı. Ancak resim üzerinden tahminde bulunulabilir. Ölçülerin tahmininize yakın olduğunu düsünüyorum. Ayrıca vermis olduğunuz ölçülerin rastgele olmadığını, bir sebebinin olduğunu tahmin ediyor ve nereye varacağınız oldukça merak etmeye basladım.

cantar

Vip Üye

anıt ağacı sağ tarafta sol taraftada var 2 odamezar varmış toprakta değil bulunduğu kayada ararsan iyi olur d
namitlenmiş sanki burası...