Mineral Eleme Sistemiii.....

aliömer

Kullanıcı
Ustam yön belli olduktan sonra disk ilk durduğu yerde, çubuklardaki aparat ise çubuğun üzerindemi duracak ?
aparat çubuklara bağlı şekilde duracak. Tespit ettiğiniz noktayı aparat takılı şekilde bakın. toprağa bırakıp normal çubuklarlada etrafında dönebilirsiniz bu şekildede tepki alabilirsiniz ama yapacağımız aparat takılı olduğu sürece daha kesin sonuç alırsınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:

aliömer

Kullanıcı
Elinize sağlık ustam lakin birşey kafamı karıştırıydediğimiz şey yaptığımız çubuklarmı yoksa göz taşı ile yapılan sistemmi?

İkinci sorum ise çubuğa çelik değdirip metale gidiyorsa aynı sisteminde elimize çelik almadan mineral yerine boşluğada götürüyor olması lazım doğrumu anladım ustam saygılarımla.

Sent from my iPhone using Tapatalk
dediğimiz taşıyla yapacağımız düzenek. Bu sensörü ikizlceli usatamın verdiği çubuk tarifi ile birde gümüş çubuklarla birlikte kullanacaksınız
Boşluk için arama yaparken çubuğa her hangi bir metal temas ettirmeyin.

barbelo

Kullanıcı
Sensör dediğimiz yapacağımız düzenek. Bu sensörü ikizlceli usatamın verdiği çubuk tarifi ile birde gümüş çubuklarla birlikte kullanacaksınız
Boşluk için arama yaparken çubuğa her hangi bir metal temas ettirmeyin.

Tamam ustam şimdi olduelinize sağlık heyecan yaptım biraz :))

Sent from my iPhone using Tapatalk

wolf81

Kullanıcı
wolf81 kardeşim seni bende şüphesiz tanımıyorum. ama yorumlarındaki uyumu görüyor,kimse ile sitenin huzurunu kaçıran bir davranışının olmaması ,efendiliğini gösteriyor. çubuk kullanıyorsan ,dilersen ,senide ilave edebiliriz.
teşekkür ederim usta düşüncelerin için çubuk kullanıyorum sizin ve ustaların yönlendirmeleriniz dogrultusunda Pek arazi tecrübem olmadı sürekli kendimi deniyorum ev ile arazi farklı oluyor tabiki.Benide ilave etmek istemeniz ve sizin gibi değerli ustalarımın ögrencisi olmak benim için onur vericidir.Rabbim emeklerinizi boşa çıkarmasın inş.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
sağ olsun ALİÖMER ustamızda zaman ayırıp yükümü hafifletmeye başladı. sizlere nasip olursa yapılmış görselinde kısa zaman içinde sunacaktır.
ayrıca DELİCEBEY ustamızda arazide vi
deo olarak çekimlerle sizleri aydınlatacak arkadaşlar. rahat olunuz. bu konuda elimizden gelenin dfaha üzerinde sizleri bilgi
lendirmeye çalışacağız. yaptığımız bizlerede siz değerli kardeşlerimize de yakışır şekilde olacak.
çubuk kullanan herkes çok rahatlıkla kullanabileceği bir sistem. onu sıkıntı yapmayınız. anlamadığınız detayları sorunuz. biz bıkmadan usanmadan anlatacağız inşaallah.
malzemeleri temin ettiğiniz zaman sizlere yapılışı sunulacak. zaten yaparken olayın kullanımını çok rahat anlayacaksınız. bu noktada bir ilave yapayım
kıskaçları kırtasiyede bulamamış,binbir çeşit malzeme satan yerden almıştım. kutusunda 10 tane oluyor 3tl.

ben kablonun ucuna bu kıskaçı bağlıyorum. sabit kalıyor. çubukları ortadan takarak kullanımını kolaylaştırıyorum. ALİÖMER ustamız nasıl kullanıyor bilmiyorum. tarif ettiği malzemeleri alırken bu kıskaçtan iki tane alınız . madeni olsun. enerji akımını kesmesin çubuklara iletebilsin. plastik ahşap vb. olmasın.
çubukları sensörle birlikte yerden ortalama 20cm yükseklikte tuıtacağız. çubuklar da göğüs hizamıza gelecek şekilde olacağına göre ,ayarlamasını herkes boyuna göre ayarlar. ben ilk kullandığımda biraz uzun yapmıştım. kıskaçta kullanmamıştım. kabloların ucunu çubuklara bağlayarak bakmıştım. zamanla oturttuk.ama siz bu bilgiler ışığında eminimki en ideal bir şekilde yapacaksınız.

DeLiCebey

Vip Üye
İkizceli ustam gerekli açıklamaları yapmış imkanlarımız dahilin de sizler için bu sensör nedir ne işe yarar çekimleri nasıldır hepsini bir video çekip göstereceğim akıllarda ki soru işaretleri gitsin

HTC Desire 300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ersan

Admin
ustam basetin sistemi tam basetin gibi deneyecem
elimde 10 tane var hic bilmedim bir yere arkadasa saklatiracam burda cok guclu beyaz mineral yeri var ve zamaninda bu yer basetim yer eski koperatif curuf demirlerlen dolu olan bir yer tam oraya saklatiracam ve 50 mt uzandan cekecem aramaya bu is cok yureyime yati ve buraya er tam detayina kadar bildirecem elimde osmanli altin sikeleri var onlarlan deneyecem ve 1 gr dan da buyuk koydurmayacam arkadasa bakalim 50 mt den nasil bir tepki alinacan abi

MAVRAN

Super Moderatör
Konuyu çalışırken kızıma okuttum. Çubuk kullanmak konusunda tecrübeli değilim, yapılacak olan bir çubuk çalışmalarında ben de kendimce çalışmalarını yaparım eğer bu bilgileri benimle de paylaşırsanız memnun olurum. Paylaşılan bilgileri ve yapıcağım çubuğu ticari amaçla birileriyle paylaşmayacağıma söz veriyorum. Selam ve saygılarla Allah'a emanet olun.