Mineral Eleme Sistemiii.....

wolf81

Kullanıcı
Ben yorum yazamıyorum sadece izliyorum bilmiyorum bazı kişileri mi inandırmaya çalışıyoruz anlamadım gitti . Ustamın da dediği gibi en iyisi sır olarak saklansin. Sen kalk emek ver birşeyler yap paylaşmaya karar ver biri de çıksın tabi her zaman ki gibi biraz kötüleme biraz karalama eee nerde kaldı bunun emeği en azından saygı duyulması gerekiyor.

HTC Desire 300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
ben şahsen ikizceli ustayı tanımam burda mekanda tanıdım yorumlarını tecrübelerini de bizlerden esirgemedi Allah razı olsun.Kimseye bişe kanıtlama çabası yok yorumlardan anladığım ortada bi bilgi var paylaşmak istedi bazı kişiler tarafından bu duruma geldi kim ne derse desin nasip kısmet işi herkes bi umut pesinde kendilerince birşeyler yapmaya çalışıyor. belki senin sayende belki bi başka ustamız sayesinde nasiplenecek. herkes farklı bölgede senin ordakinin bana benim burdakinin sana bi faydası yok benim şahsi düşüncem yer altında kalana kadar ihtiyaç sahibi birine nasip olsun herkesin görüşüne saygı duyarım paylaşır yada paylaşmaz. kimsede bu konuda birilerini yargılama hakkına sahip değildir

DeLiCebey

Vip Üye
ben şahsen ikizceli ustayı tanımam burda mekanda tanıdım yorumlarını tecrübelerini de bizlerden esirgemedi Allah razı olsun.Kimseye bişe kanıtlama çabası yok yorumlardan anladığım ortada bi bilgi var paylaşmak istedi bazı kişiler tarafından bu duruma geldi kim ne derse desin nasip kısmet işi herkes bi umut pesinde kendilerince birşeyler yapmaya çalışıyor. belki senin sayende belki bi başka ustamız sayesinde nasiplenecek. herkes farklı bölgede senin ordakinin bana benim burdakinin sana bi faydası yok benim şahsi düşüncem yer altında kalana kadar ihtiyaç sahibi birine nasip olsun herkesin görüşüne saygı duyarım paylaşır yada paylaşmaz. kimsede bu konuda birilerini yargılama hakkına sahip değildir
Aliömer ve ikizceli ustamız yani biz aynı sistemi kullanan kişileriz paylaşım yapalım dedikçe veya arkadaşlar da görsün istedikçe kendini çok üstün gören bazı şahıslar tarafından alay eder gibi mi desem veya bilemiyorum yani kısacası paylaşma hevesi kalmıyor

wolf81

Kullanıcı
Aliömer ve ikizceli ustamız yani biz aynı sistemi kullanan kişileriz paylaşım yapalım dedikçe veya arkadaşlar da görsün istedikçe kendini çok üstün gören bazı şahıslar tarafından alay eder gibi mi desem veya bilemiyorum yani kısacası paylaşma hevesi kalmıyor

bu konuda sende haklısın ustam ama bi kaç kişinin hatasını herkes çekmek zorunda kalıyor oda onların ayıbı

MAVRAN

Super Moderatör
Sevgili ikizceli Abim az çok benim yorumlarımdan ve sizinle yaptığımız konuşmalardan beni tanıdınız sanırım. İşin doğrusu konuyu tam olarak takip edemedim en kisa zamanda konuyu baştan sona okutup değerlendirmeyi yapacağım. Belki sizler için Bayram bitti ancak bizim için halen devam ediyor. 176 kurban kestik şükür bir sıkıntı yok ancak halen kesim yerinde işler devam ediyor inşallah bu gün yarın boşa çıkarız. ALLAHA EMANET OLUM. Selamlar.

barbelo

Kullanıcı
İkizceli ustam elinize emeğinize sağlık.

Kafama takılan bir soru var aynımı yoksa ikisi birmi kullanılıyor teşekkür ederm.

Ustam sistemi anladım ikiside aynı işi görüyor :)

@ikizceli

Sent from my iPhone using Tapatalk

Moderatör tarafında düzenlendi:

hamzadan

Kullanıcı
Bu çubuk işi ve arazide efor sarfetme (55kg. fazlamız var) her ne kadar bizim hastalığımız isede,Rabbimiz CC.nasip ederde vuslat zuhur ederse o kadar ihtiyaç sahibi varki,aile bazından, medrese ,eğitim yuvalarına kadar.Bu yaştan sonra mal üzerine mal yığıpta ahirette birde onun hesabıyla uğraşamam.Bu öğretiden hasıl olan olumlu neticelerden nasipdar olacağınızdan şüpheniz olmasın.Kimin neden dolayı Rabbimizin affına mazhar olacağı belli değil.Gayret bizden tevfik Allah'tan.Selam ile.

DeLiCebey

Vip Üye
wolf81 kardeşim seni bende şüphesiz tanımıyorum. ama yorumlarındaki uyumu görüyor,kimse ile sitenin huzurunu kaçıran bir davranışının olmaması ,efendiliğini gösteriyor. çubuk kullanıyorsan ,dilersen ,senide ilave edebiliriz.
mavran ustamız her iki konuya da girmesine rağmen bir cümle olsun yazmamış ve talebini belirten bir durumu görülmediğinden,istemediği kanaati hasıl olmuştur.
DELİCEBEY kardeşim,açtığım konuya senide beyan ederek katılımını istem
iştim. nasip değilmiş.
değerli arkadaşlar,konuyu çekiştirmek,bizlere bir kazanım sağlamadığı gibi ,bizlere yakışan bir durum da oluşturmayacağına göre,olayın bu kısmını lütfen kapatalım,yapacaklarımıza bakalım.
sizlere bir defa daha hatırlatmakta fayda görüyorum ki,
bu sistemde kazancımızı ,özetleyeyim ve daha üstünde bir ümit beslemeyelim.
normal çubukların çektiği mineralli yerlerin büyük bölümünü ,sadece sağ elde çelikle birlikte tutarak,eleyeb ilir ,her çeken yere boşuna emek vermekten kurtulabilirsiniz.
yapılacak aparatla birlikte bakıldığı zaman, kuvvetli çekimi olan minerallerin bir kısmını daha görmeyecek,normal alan tarama vs. gibi cihazların değerli dediğini,mineralse, mineral olduğunu ,çubuklar size direk verecek. cihazın bile ayıramadığı güclü minerali yerler dahi,sizde sorun olmaktan kolaylıkla çıkacak. bunun için,yukarda yazdığım altın kullanmadığımız boşluk tespiti ve odaların dolgulumu yoksa dolgusuzmu olduğunu anladığımız ikinci bir aparata ihtiyacımız olacak. bunu ilk tarifteki malzemeler gibi masraf gereği olmayacak. yani çift sensör kullanacağız.
odanın dolgulu olup olmadığı önemli değil,ikinci sensörü yapma zahmeti olmasa diyenler için,
ayni neticeleri alabileceğimiz sistemi yazayım.

bilgisayarcılardan çıkma kolaylıkla temin edebileceğiniz iki tane hart disk. zaten kutuda iki tane yuvarlak oluyor,söktürürsünüz.
ikinci sensör veya diskler neye yarayacak,
ilk yazılan malzemelerden yaptığımız aparatları çubuğa bağlı olarak,tuttuğumuzda,bunlarla çekim daha uzak mesafeyi almamızı,en önemlisi ,yerin üzerine gitmeden,hem değerli olup olmadığını ortalama 200m kadar alabileceğiz hemde mineralli bir yapı ise ,çubuklar ,ikinci aparata veya disk kullanıyorsak disklere dönecek.
yani değerli ise çubuklar değerliye dönecek ,mineralse,direk geriye döner. bu durum güclü minerallerde olur. sıradan olanları zaten görmeyecek. ben taşıması kolay olu diye diskleri taşırım. samsunda bir arkadaşım mineralli bir bölge içinde 1,5 m. derinliğe tek parça çeyrek koymuş hemde plastik bir kutunun içine ve ağzı kapalı. ailecek görüştüğüm bir arkadaşım. bir gün davet etti,malzemelerinide getir abi dedi.
amacı başka yeri var ona baktıracak ama işin kurnazlığında. burtada değerli varmı abi dedi.diskleri yuere koydum,etyrafından dönerken bir kaç minarele ve bir noktada değerliye çekim aldım. değerlinin üzerine yürüdüm,tam kapattığı yerde durdum yüzüne baktım. abi tam sensörün altında dedi hayret etti. bu güne kadar bunu alan olmadı dedi.
yeri gelmişken kullanımınıda anlatayım,
diskler üst üste gelecek şekilde toprağa konacak. ortalama 2 adım gibi etrafından çubuklar aparata takılı olarak daire çizeceğiz. diğer sensörlede disklerde de şeklimiz bu olacak. etrafında dönerken, bir değerlinin veya mineralin hizasına gelindiğinde çubuklar ya değerli yada mineral diyecek tepkiyi verecek. bir değerli yakaladık diyelim. çubukların döndüğü tarafa döneceğiz ve tutuş şeklinde üzerine gelinceye kadar yürüyeceğiz.üzerine gelince sizlerin değerlide aldığınız tepki ne ise o şekli alır.
mesafemiz uzak olma ihtimaline karşı, biraz yürür ,o hizadan ara ara bakarak gideceğimiz yeri kestirebiliriz.yön zaten belli olmuştur. eğer geçersek geriye dönecektir. bu durumda disk veya kullandığımız diğer aparatsa yerinde duracak.
anlaşılmayan detayları tekrar anlatırız. ALİ ÖMER ustamız unuttuklarımı aklıma gelmeyen detayları da konuya girerse tamamlayacaktır inşaallah.
şimdi bu sistemle bu güne kadar aşamadığım iki yer olduğunu ,önceden konu içinde yazmıştım. nasıl aşılab
ileceğinide. emeği yaparsınız bir gün karşınıza böyle aşılmayan bir yer çıkabilirse bilmenizi isterim. o zaman bizlere sitem etmek yerine yazdığım şekilde ,az bir emekle üzerinden dar bir şekilde 30-40 cm açıldığında toprak yapısı zaten kendini size söyleyecektir.
Çok güzel özetlemissin ustam diline sağlık