Mineral Elemede Kullandığımız Sistemler, | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Mineral Elemede Kullandığımız Sistemler,

Kader25

Admin
Sorun çözümü bizim işimiz, halledersin sen benim yiğit kardaşım :))
Fırsat buldukça cubukla alakalı 3 ana konu açalım derim:
1-Hangi çeşit çubuk kullanmalıyız, neden..?
2-Çubukla %100 boşluk bulmak mümkün mü?
3-Çubukla gümüş ve altın bulunur mu? Nasıl..? (diğer metallere gerek yok şimdilik)
Bizde bilgi ve tecrübelerimiz aktaralım inşallah.
Okuyan deneyen... kendisi karar verir...

Kaleli21

Kullanıcı
@BoZKurT ustamız zamanı müsait olunca halleder inşallah.
Ele Bayram kardaş ne olasıııııın. Dizinin en güzel yerinde kesmişsin. Bıraksaydın @Turko paşam bülbül gibi şakıyacaktı 😅. 4 yerde su buldum çıkardık. Suda şaşmıyorum hamdolsun. Fakat şu mineral ve metal bpşlukta bir türlü sonuç alamadım. Noktayı tutturamıyorum😭😭😎😎😎😭😭😭😭

Kader25

Admin
Ele Bayram kardaş ne olasıııııın. Dizinin en güzel yerinde kesmişsin. Bıraksaydın @Turko paşam bülbül gibi şakıyacaktı 😅. 4 yerde su buldum çıkardık. Suda şaşmıyorum hamdolsun. Fakat şu mineral ve metal bpşlukta bir türlü sonuç alamadım. Noktayı tutturamıyorum😭😭😎😎😎😭😭😭😭
Tereciye tere sattirir miyim,
O benim kardeşim 😀

Abi ben bu tür sitelere kayıt olalı Sanirim 6-7 sene oldu. Biz herkesi kendimiz gibi sanıyorduk. Zamanla ortamı anladık, tanıdık.

Benim duam var:
Rabbım duamı kabul etti. Bu duayı 19 yaşında kalbim kırık halde canı gönülden etmiştim.
Allahim bana mal zenginliği verme ve beni kimseye muhtaç eyleme el açtırma.

Bu alemde özellikle yoktube üzerinden çubuk satıcıları bizlerin verdiği bilgileri alarak, allatip pullatip insanları kandirdiklarini gördüm.
Birçok konu bu nedenle yarım kaldı. Mecbur kaldik.

Çubuk konusunda hem iddialı değilim hemde başarısız değilim. Hamdolsun çok ileri safhalara geldim. Özellikle son 5-6 içinde. Benim bakıp da BURADA BIRSEY YOK dedigim yerde daha birsey bulan olmadı.

Geçen sene baskka bir ilimize gittim bir kardeşimizi kıramadım. 3 gün misafir ettiler beni. Epey tracing yaptık dağlarda. Özellikle bir mulkde çalıştım, çok umitliydiler odadan maldan. Oda denen yeri onlar göstermeden ben buldum. Odanız burası dedim. Dediler doğru, cihazlar da burayı gösterdi. 2 yerde sinyal vardı. Burada altın burada da gümüş var dedim. Çok şaşırdılar. Elimdeki kıytırık cubuklara bakıp duruyorlardi. Semaverde demlenen çay eşliğinde öğlen kahvaltısı yaparken üzuldukleri haberi verdim:

Oda dedigim yerde aşağıda büyük bir kaya var, Oda işareti verdiriyor asla Oda değil. Dedigim derinlikte kazın o kayayı bulacaksınız. Altın ve gümüş var dedigim yerlerde de mineral var, altın ve gümüş yok. Ingiltereden 8 gol yiyen milli takımımız kadar çöktüker. Neyse,
Benden sonra milyonluk makina getirtmisler, makinayi kullanan Oda yok burada demiş.
Sonradan bana anlattılar bu durumları.

Hamdolsun bilgi sallamıyorum. Amma genele de yazmıyorum artık. Bu iş sadece okumayla da olmuyor, olmaz. Benim 25 senelik tecrübem var. Çubuk kullanan çok çalışacak, antiraman yapacak. Eline çubuğu alan hemen öğreneyim diyor. Böyle bir şeyin olması mümkün değil. Yuzlerce antiraman ister sahada. CUBUGUN DILINI OGRENMEDEN OLMAZ. Bu nedenle çok çalışmak şart. Ve bu işin standardı yok.
Ve bu iş başında ustası olmadan olmaz. Ve çırak ustaya şartsız ve sorgusuz tabi olmalı. Yoksa yine olmaz. Turkiyenin birçok yerinden birçok arkadaşımız geldi yanına sırf 3-4 saat antiraman yapalım diye. Çoğu çubuğunu bırakıp gitti. Sabır kalmamış genelinde. Detayları öğrendikçe vazgeçtiler.
Çubukçu sabırlı olmak zorunda.okudugu şeylere göre söylediklerime hemen itiraz eden de çok oldu.
Öğrenmeye mi gelmişlerdi öğretmeye mi?
Sözün ozu:
Sabri olmayan
Çalışmayan, antiraman yapmayaņ bu işi başaramaz.

Kaleli21

Kullanıcı
Tereciye tere sattirir miyim,
O benim kardeşim 😀

Abi ben bu tür sitelere kayıt olalı Sanirim 6-7 sene oldu. Biz herkesi kendimiz gibi sanıyorduk. Zamanla ortamı anladık, tanıdık.

Benim duam var:
Rabbım duamı kabul etti. Bu duayı 19 yaşında kalbim kırık halde canı gönülden etmiştim.
Allahim bana mal zenginliği verme ve beni kimseye muhtaç eyleme el açtırma.

Bu alemde özellikle yoktube üzerinden çubuk satıcıları bizlerin verdiği bilgileri alarak, allatip pullatip insanları kandirdiklarini gördüm.
Birçok konu bu nedenle yarım kaldı. Mecbur kaldik.

Çubuk konusunda hem iddialı değilim hemde başarısız değilim. Hamdolsun çok ileri safhalara geldim. Özellikle son 5-6 içinde. Benim bakıp da BURADA BIRSEY YOK dedigim yerde daha birsey bulan olmadı.

Geçen sene baskka bir ilimize gittim bir kardeşimizi kıramadım. 3 gün misafir ettiler beni. Epey tracing yaptık dağlarda. Özellikle bir mulkde çalıştım, çok umitliydiler odadan maldan. Oda denen yeri onlar göstermeden ben buldum. Odanız burası dedim. Dediler doğru, cihazlar da burayı gösterdi. 2 yerde sinyal vardı. Burada altın burada da gümüş var dedim. Çok şaşırdılar. Elimdeki kıytırık cubuklara bakıp duruyorlardi. Semaverde demlenen çay eşliğinde öğlen kahvaltısı yaparken üzuldukleri haberi verdim:

Oda dedigim yerde aşağıda büyük bir kaya var, Oda işareti verdiriyor asla Oda değil. Dedigim derinlikte kazın o kayayı bulacaksınız. Altın ve gümüş var dedigim yerlerde de mineral var, altın ve gümüş yok. Ingiltereden 8 gol yiyen milli takımımız kadar çöktüker. Neyse,
Benden sonra milyonluk makina getirtmisler, makinayi kullanan Oda yok burada demiş.

Hamdolsun bilgi sallamıyorum. Amma genele de yazmıyorum artık. Bu iş sadece okumayla da olmuyor, olmaz. Benim 25 senelik tecrübem var. Çubuk kullanan çok çalışacak, antiraman yapacak. Eline çubuğu alan hemen öğreneyim diyor. Böyle bir şeyin olması mümkün değil. Yuzlerce antiraman ister sahada. CUBUGUN DILINI OGRENMEDEN OLMAZ. Bu nedenle çok çalışmak şart. Ve bu işin standardı yok.
Ve bu iş başında ustası olmadan olmaz. Ve çırak ustaya şartsız ve sorgusuz tabi olmalı. Yoksa yine olmaz. Turkiyenin birçok yerinden birçok arkadaşımız geldi yanına sırf 3-4 saat antiraman yapalım diye. Çoğu çubuğunu bırakıp gitti. Sabır kalmamış genelinde. Detayları öğrendikçe vazgeçtiler.
Çubukçu sabırlı olmak zorunda.okudugu şeylere göre söylediklerime hemen itiraz eden de çok oldu.
Öğrenmeye mi gelmişlerdi öğretmeye mi?
Sözün ozu:
Sabri olmayan
Çalışmayan, antiraman yapmayaņ bu işi başaramaz.
ALLAH CC razı olsun sizlerden ustam. 4-5 yıldır tanıyorum sitelerden birçoğunuzu herkesin yüreğindeki sevgi saygı insanlık ve bilgi ve beceriyi biliyorum.
Dediğin gibi çok emek verdik ve emek vermek lazım. Her zaman diyorum 7-8 yıldır dizde derman kalmadı ayakta ayakkabı üstte pantolon kalmadı koşturmaktan. Dizde sağlam yer kalmadı düşüp kalkmaktan. Fakat bu bir keyif heyecan. Yıllardır her gönlü güzel abi ve kardeşlerimin kapısını çaldım bilgi ve becerisi için. Hamdolsun az çok bir yol katettim artık son rütüşler kaldı. İnşallah ustamı bulup onuda bulur çözersem en büyük mutluluktur benim için.
Bazen şaka niyetine ağlama sızlama yapıyoruz fakat kimsenin emeğini çalma kalbini kırma niyetimiz yoktur ve olmadıda çok şükür. ALLAH CC razı olsun sizlerden işiniz gücünüz rastgele.
@BulursamKader25 ustam olacaksan sevinirim kardaş 😅👏👋🙋

kocyigit01

Usta
Super Moderatör
@BulursamKader25 ustam; çubukla ilgili tüm yorumlarınızı okuyorum, analiz edip anlamaya çalışıyorum...
3 4 kez denk geldiğim yorumunuza istinaden bu soru sormaktan kendimi alıkoyamadım. merakımı maruz görün lütfen.
bu yorumunuzdan alıntı yaparak sorumu sormak istiyorum.
yok dediğiniz yerden 3 4 farklı yorumlarda belirttiğiniz gibi herhangi bir yapının veya metalin çıkmadığını söylediniz. ki netice itibariyle çıkmamışta.
aslında arazide var demek en zor olanıdır. yani herhangi bir yerde boşluk ya vardır ya yoktur. boşluğun olup olmama olasılığı matematiksel olarak % 50'ye % 50'dir. Ancak mantıkla hareket edip, bütün evrenin her yerinde bir yapı, bir boşluk olmayacağını göz önünde bulundurursak, bir boşluğun var olma olasılığı %0,....1'lere kadar düşebilir.
biraz önce de bahsettiğim gibi zor olan var demektir. Asıl soruma gelecek olursak var dediğiniz yerden herhangi bir insan yapısına ulaştınız mı? yada ulaşan arkadaşlara vesile oldunuz mu?

Kaleli21

Kullanıcı
@BulursamKader25 ustam; çubukla ilgili tüm yorumlarınızı okuyorum, analiz edip anlamaya çalışıyorum...
3 4 kez denk geldiğim yorumunuza istinaden bu soru sormaktan kendimi alıkoyamadım. merakımı maruz görün lütfen.

yok dediğiniz yerden 3 4 farklı yorumlarda belirttiğiniz gibi herhangi bir yapının veya metalin çıkmadığını söylediniz. ki netice itibariyle çıkmamışta.
aslında arazide var demek en zor olanıdır. yani herhangi bir yerde boşluk ya vardır ya yoktur. boşluğun olup olmama olasılığı matematiksel olarak % 50'ye % 50'dir. Ancak mantıkla hareket edip, bütün evrenin her yerinde bir yapı, bir boşluk olmayacağını göz önünde bulundurursak, bir boşluğun var olma olasılığı %0,....1'lere kadar düşebilir.
biraz önce de bahsettiğim gibi zor olan var demektir. Asıl soruma gelecek olursak var dediğiniz yerden herhangi bir insan yapısına ulaştınız mı? yada ulaşan arkadaşlara vesile oldunuz mu?
@kocyigit01 kardaş 5 yıldır bayram kardaşımı konuşturmak için dil döktüm ser verip sır vermiyor SIR konularında 😂

Kader25

Admin
ALLAH CC razı olsun sizlerden ustam. 4-5 yıldır tanıyorum sitelerden birçoğunuzu herkesin yüreğindeki sevgi saygı insanlık ve bilgi ve beceriyi biliyorum.
Dediğin gibi çok emek verdik ve emek vermek lazım. Her zaman diyorum 7-8 yıldır dizde derman kalmadı ayakta ayakkabı üstte pantolon kalmadı koşturmaktan. Dizde sağlam yer kalmadı düşüp kalkmaktan. Fakat bu bir keyif heyecan. Yıllardır her gönlü güzel abi ve kardeşlerimin kapısını çaldım bilgi ve becerisi için. Hamdolsun az çok bir yol katettim artık son rütüşler kaldı. İnşallah ustamı bulup onuda bulur çözersem en büyük mutluluktur benim için.
Bazen şaka niyetine ağlama sızlama yapıyoruz fakat kimsenin emeğini çalma kalbini kırma niyetimiz yoktur ve olmadıda çok şükür. ALLAH CC razı olsun sizlerden işiniz gücünüz rastgele.
@BulursamKader25 ustam olacaksan sevinirim kardaş 😅👏👋🙋
Konyaya yakın olsaydı iş kolaydı.
Arazide biraz calisabilseydik muallakta kaldığınız çok şey çözüme kavusurdu.

Kader25

Admin

Var dedigim yerde hedefe ulaştığım, gosterdigim yerde de hedefe ulaşan da çok.
Bu sitede de şahitlerim var :)
Misal; Marmara bölgesinin en meşhur cubukcusunun var dediği yere gittim, kıymetli bir kardeşimizi kiramayarak yıllar once. Baktım oda yok. Sarikiz sinyali var lakin mineral kaynaklı. İşleme devam ettiler. Ne oda çıktı ne de sarikiz.
Bu nedenle YOK demek o kadar kolay değil kardasim. Tecrübe ister.

Fakat henüz sarikiza kavuşamadık. Çünkü altın arazide en az olan şey. Bakirlar, bronzlar da işimizi görmüyor.

Asıl sorun altının tespiti.

Tecrübesi yetersiz olan cubukcununda en çok tespit ettiği şey ise altın. İşte bu noktada ben diğerlerinden ayrisiyorum. Geldiğim nokta %100 olmasa da en az yanilanlardan birisi de benim.

En son yanılmama sebep olan, 20 cm kalınlığında ki midye tabakası oldu. Kurşun sinyalinden emin olunca işlem yapıldı. Dedigim derinlikte midye tabakası çıktı Konya gibi bir yerde. Midye denizdeki ağır metaller ve özellikle kursunu bünyesinde barindirirmis. Bu tür absürt mevzularda yenilgiden kurtulmak kolay değil.

Yok demenin kolay olabileceğini ifade etmisiniz. Durum sizin açıkladığımız şekilde değil maalesef. Böyle olsaydı memleketi köstebek tarlasına cevirmezlerdi. Zira çubuk, kaya çatlagına, kayanın başlangıç ve bitişini oda varmış gibi gösterir. Mineraller, killer, su, hava, çubuğa hareket verdirir. Bunları ayird edip ne olduğunu anlayıp burada oda yok demek o kadar kolay değil.

Beni genelde son tespit için bulurlar. Ben gidip baktığımda, var yok derim. Daha önce var diyenler çoğunlukta olduğu için son tespite cagirdiklarindan, ben burada oda yok, şu şu var deyip net bilgi veririm. Yok diyeni dinleyen azdır:) İşlem yaparlar ve benim dediğim doğru çıkar. Hal bu olunca şöhretin artıyor:)))
Amma ben hobiciyim. Ücret almam, birsey talep etmem, her yere gitmem, tanıdığım kimse değillerse teklifleri kabul etmem.

Yakında sitemizdeki ayni ilde ikamet ettiğimiz bir hocamızın bahçesine semaver çayı içmeye gideceğim inşallah. Kendi tespitleri var.
Belki cihazlarla bakıldı, bilemiyorum.
Amma ben o bahçenin yeraltı görüntüsünü kağıda çıkarırım biiznillah.

Netice olarak,
Ben haddimi biliyorum ve haddimi asmam ve bu zamana kadar da aşmadim elhamdülillah.

Asıl zor olan Yok Demek degil;
Herkesin var dediği yerde Yok diyebilmektir.
Yok dediğinde çıkarsa elinizdeki çubukları bırakmak zorunda kalırsınız.