Niş | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Kader25

Admin
Eyvallaha Ustam kaya baya büyük ve kayanın arka kısmı var zamanla gömülmüş ileri doğru gidiyor ve dip kismida derin ya nasip

Bu görünen kayaya ustam sadece boşluk için daha emin olmak için cubukta tavsiyeniz varmı ?
3 Adet çubuk kullandım sadece boşluk için hepsi olumlu
Boşluğu verip tek ellede çiziyor

Insallaha 🙏🏻

Saygılar
Uzerinde dolasirken bosluk veriyorsa, etrafinda dolasirkende cubuklar bosluk icin yon verirler. Ve bu hareket kesintisiz olur. Aleminyum cubuklarla dedigim hususu teyit edin insallah.

Blue Ways

Kullanıcı
Uzerinde dolasirken bosluk veriyorsa, etrafinda dolasirkende cubuklar bosluk icin yon verirler. Ve bu hareket kesintisiz olur. Aleminyum cubuklarla dedigim hususu teyit edin insallah.
Aynen ustam dediğin gibi üzerinde boşluk verio
Etrafında döndürüp döndürüp beni yarım dairenin önüne getirip gir dio gibi
Ilk baş aliminyum cubukla test etttim hemde burayı uzaktan mezar düşüncesi yokken ustam uzaktan bu kayanın etrafıni gezdirdi sonra yarım dairenin önüne sonra üstü boşluğa
Nasıp ustam cok teşekkür ederim
Saygılar

Kader25

Admin
Aynen ustam dediğin gibi üzerinde boşluk verio
Etrafında döndürüp döndürüp beni yarım dairenin önüne getirip gir dio gibi
Ilk baş aliminyum cubukla test etttim hemde burayı uzaktan mezar düşüncesi yokken ustam uzaktan bu kayanın etrafıni gezdirdi sonra yarım dairenin önüne sonra üstü boşluğa
Nasıp ustam cok teşekkür ederim
Saygılar
Tespit ettigin odanin ortasina 5 litrelik su bidonunun (pet bidon) yarisina kadar su koy. Agizini sıkıca kapat. Yan yatir. Topraga bidonun govdesi deysin. 10 dakika sonra tekrar bak boşluk verecek mi, odayi cizebiliyor musun? Ciziyorsan islem yapip bakmaktan baska care yok.
Odayi tespit edemiyorsan, yani sinyaller kaybolduysa orayla hiç ugrasma. Etrafa yonel insallah.

Blue Ways

Kullanıcı
Tespit ettigin odanin ortasina 5 litrelik su bidonunun (pet bidon) yarisina kadar su koy. Agizini sıkıca kapat. Yan yatir. Topraga bidonun govdesi deysin. 10 dakika sonra tekrar bak boşluk verecek mi, odayi cizebiliyor musun? Ciziyorsan islem yapip bakmaktan baska care yok.
Odayi tespit edemiyorsan, yani sinyaller kaybolduysa orayla hiç ugrasma. Etrafa yonel insallah.
Ustam öncelikle değerli bilgi için çok teşekkür ederim
baş tacı sin ustam varolasın Saolasin
Ustam dediğini en kısa sürede yapacagim
Eyvallaha
Umut etmek ne güzel bişey Rabbim Umurlarımızı daim etsin ustam
99 kilo sarili kız Nasibiniz olsun inşallaha ustam 🙏🏻
Ve cumlemize Hayırlı nasipler nasip eylesin Rabbim
🙏🏻

Ustam müsadenle sizi bişey danışmak ıstiyorum horasanlarla alakalı musait vaktiniz de cvp yazarsaniz sevinirim Bayram ustam
Saygılar

Blue Ways

Kullanıcı
Ustam öncelikle değerli bilgi için çok teşekkür ederim
baş tacı sin ustam varolasın Saolasin
Ustam dediğini en kısa sürede yapacagim
Eyvallaha
Umut etmek ne güzel bişey Rabbim Umurlarımızı daim etsin ustam
99 kilo sarili kız Nasibiniz olsun inşallaha ustam 🙏🏻
Ve cumlemize Hayırlı nasipler nasip eylesin Rabbim
🙏🏻

Ustam müsadenle sizi bişey danışmak ıstiyorum horasanlarla alakalı musait vaktiniz de cvp yazarsaniz sevinirim Bayram ustam
Saygılar
@BulursamKader25 ustam
Bi ara demistim ya bi yerde temizlik yapiyoz görunmeyenlerin sesleri yankılandı konuşmaları o yer şöle
Sizin fikriniz nedir burayi neden kapama yapmışlar değerli bilginize arz ediyorum Bayram abi
Alan şöyle:
Yuksek bi dag catagi çatagin bi kısmında eski bi köprü kalıntısı yıkık koprunun alt kısmında bi düzluk düzlüğün altinda dairesel taşlarla örülmüş masa gibi taşlarla çevrili ve o masa gibi taşların ortasında horasan dökme yapmışlar kapamışlar horasanin içinde kireç ve kiremit tozu ve kesip kesip 20 cm tas kirip içine atip kapamışlar biz buranın temizliğinde sonuna gelmişken en son bi masa şeklinde bi kaya daha cıktı ona bişe işlemiyor temizlenmiyor
Oraya geldiğimizde sesler yankılandı ürktük ara verdik
Burayı şansa denk geldi daha önce belki gizlidi kapama sonradan doğal afetler acmis olmalı
Devam edeyim bu horasan kapamamın ön kısmında oval bi delik kolum yumruğun beraber girip çıkıyor o kadar derin

Sonra bu kapamanın 5 metre altında kayada derin oyma soba borusu gibi geniş üstünse bi kanal kanalın üstünde bi hediye kasa alinmiş gibi ve catakta cokca oymalar var derin

Ustam sizce bu kapama ne için ola bilir dağın çatak kısmında kışın az akarlı su akiyor
Suyun horasani güçlendirdiğini biliyorum ama
Neden kapama yapılır ustam
Neyi gizlerler neyi kaparlar bildiğin yığma kapama horasan ustam burda sır ne olur ustam
Cok sağlam kapamışlar hemde esrarengiz ustam bilgin verirsen sevinirim ustam saygılarımla

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
@BulursamKader25 ustam
Bi ara demistim ya bi yerde temizlik yapiyoz görunmeyenlerin sesleri yankılandı konuşmaları o yer şöle
Sizin fikriniz nedir burayi neden kapama yapmışlar değerli bilginize arz ediyorum Bayram abi
Alan şöyle:
Yuksek bi dag catagi çatagin bi kısmında eski bi köprü kalıntısı yıkık koprunun alt kısmında bi düzluk düzlüğün altinda dairesel taşlarla örülmüş masa gibi taşlarla çevrili ve o masa gibi taşların ortasında horasan dökme yapmışlar kapamışlar horasanin içinde kireç ve kiremit tozu ve kesip kesip 20 cm tas kirip içine atip kapamışlar biz buranın temizliğinde sonuna gelmişken en son bi masa şeklinde bi kaya daha cıktı ona bişe işlemiyor temizlenmiyor
Burayı şansa denk geldi daha önce belki gizlidi kapama sonradan doğal afetler acmis olmalı
Devam edeyim bu horasan kapamamın ön kısmında oval bi delik kolum yumruğun beraber girip çıkıyor o kadar derin

Sonra bu kapamanın 5 metre altında kayada derin oyma soba borusu gibi geniş üstünse bi kanal kanalın üstünde bi hediye kasa alinmiş gibi ve catakta cokca oymalar var derin

Ustam sizce bu kapama ne için ola bilir dağın çatak kısmında kışın az akarlı su akiyor
Neyi gizlerler neyi kaparlar bildiğin yığma kapama horasan ustam burda sır ne olur ustam
Cok sağlam kapamışlar hemde esrarengiz ustam bilgin verirsen sevinirim ustam saygılarımla
Bunu kroki halinde yönleride gösterecek şekilde çizsen ustamızın işini kolaylaştırmış olursun

Kader25

Admin
@BulursamKader25 ustam
Alan şöyle:

Yeri gormek bile çoğu zaman meseleyi cozmemize yetmiyor.
Kanaatimce yapilmasi gereken şu:
Kapanan yerde metal var mi?
Bundan emin olduktan sonra, o yeri bir sekilde acmak her zaman mumkundur. Bugunun makina ve teknolojisi ile acilmayacak yer yoktur. Amma o imkan bizde olmayabilir.
Her kapama yapilan yer doludur anlamina gelmez. Nice guzel yerler bulunmus icinde kemikten baska birsey cikmamistir. Burada karsilastigimiz sey mutlaka dini bir inancin karsiligidir. O insanlarda hak yada batil bir inancin uyeleridir. İnanclarinin geregini imkanlari dahilinde en guzel sekilde yerine getirmislerdir.

O alanda sesler duyulmasi, burada gunduz islem yapilmasini sart kosar.
Gece, sesler gelen yerler icin buyuk dezavantajdir. Son darbe boyle yerlerde ikindi ile aksam arasinda tercih edilmeli, aksam ezani okunduktan sonra o alanda kalmak her zaman risklidir.

Ozetle, her zaman dedigimiz gibi;
Once Tespit -Sonra İslem.
Kolay gelsin.

Blue Ways

Kullanıcı
Yeri gormek bile çoğu zaman meseleyi cozmemize yetmiyor.
Kanaatimce yapilmasi gereken şu:
Kapanan yerde metal var mi?
Bundan emin olduktan sonra, o yeri bir sekilde acmak her zaman mumkundur. Bugunun makina ve teknolojisi ile acilmayacak yer yoktur. Amma o imkan bizde olmayabilir.
Her kapama yapilan yer doludur anlamina gelmez. Nice guzel yerler bulunmus icinde kemikten baska birsey cikmamistir. Burada karsilastigimiz sey mutlaka dini bir inancin karsiligidir. O insanlarda hak yada batil bir inancin uyeleridir. İnanclarinin geregini imkanlari dahilinde en guzel sekilde yerine getirmislerdir.

O alanda sesler duyulmasi, burada gunduz islem yapilmasini sart kosar.
Gece, sesler gelen yerler icin buyuk dezavantajdir. Son darbe boyle yerlerde ikindi ile aksam arasinda tercih edilmeli, aksam ezani okunduktan sonra o alanda kalmak her zaman risklidir.

Ozetle, her zaman dedigimiz gibi;
Once Tespit -Sonra İslem.
Kolay gelsin.
Ustam değerli yorumun için çok tesekur ederim Ustam
Tespit var lakin geçen sefer ürktük bidaha denicez yakın da o zamanda anormal şeyler olursa nasip değilmiş diyecez artık
Ustam burda mezar durumu yok Başka bişe bildiğin tumba şeklinde kapama krokiyi çizmeye çalışırım
bir in gibi kaya nın alt kısmını kapamışlar gibi
Tahminim kuyu kapayabilirler yada gizli bi giriş
Ama işte ürkütüyolar bidakine daha hazırlı temizlik yaparız
Yanindaki oymanin fotosunu atabilirim alinmiş kasa izlenimi var yanında
O oyuk kapalı kuyu anlamını mi taşır acaba
Bu oyuk işareti kapamanın 4 metre altında sayılır ustam

Ekli dosyalar

• 20200817_203516.jpg
    20200817_203516.jpg
    669.4 KB · Görüntüleme: 9
  • 20200817_203542.jpg
    20200817_203542.jpg
    844.3 KB · Görüntüleme: 9
  • 20200817_203659.jpg
    20200817_203659.jpg
    719.9 KB · Görüntüleme: 9
  • 20210418_100942.jpg
    20210418_100942.jpg
    608.3 KB · Görüntüleme: 10
  • 20210418_100930.jpg
    20210418_100930.jpg
    698 KB · Görüntüleme: 10
  • 20210418_100921.jpg
    20210418_100921.jpg
    650.1 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:

Kader25

Admin
Tespit var lakin geçen sefer ürktük bidaha denicez yakın da o zamanda anormal şeyler olursa nasip değilmiş diyecez artık
Ustam burda mezar durumu yok Başka bişe bildiğin tumba şeklinde kapama krokiyi çizmeye çalışırım
bir in gibi kaya nın alt kısmını kapamışlar gibi
Bu oyuk işareti kapamanın 4 metre altında sayılır ustam
Bu hali ile dua alanina benziyor.

Blue Ways

Kullanıcı
Ana bir in kaya alt kısmını kapamışlar gibi

Bu hali ile dua alanina benziyor.
Ustam Eyvallaha ustam yakın da tekrar bi temizlik yapacaz nasıp saygilar ustam @BulursamKader25