Niş | Sayfa 6 | Define işaretleri ve anlamları

Blue Ways

Kullanıcı
öncelikle konu başında hangi döneme ait olduğunu sormuşsunuz
arge yaptığınızı oda vs. Bulduğunuzu söylemişsiniz
bölgeler bir medeniyete ait olmaz hitit frigler lidyalılar urartu vs.Vs. birçok medeniyet yaşamış bir medeniyet bir diğerinin üstüne kurulmuş bu birçok arkeolojik kazıda kanıtlanmıştır
biz defineciler araştırma yaparken bunları bilmek zorundayız öğrenmek zorundayız
mağarayı barınmak için kullanan medeniyetide ölü gömmek için kullanan medeniyetide yağmaladığı malı gömmek için kullanan topluluklarıda
birileri sadece barınak olarak kullanmış diğer birileri yüzlerce yıl sonra ölüsünü gömmüş aynı mağara yüzyıllar sonra bir eşkiya tarafında başka bir mahzen açılmak suretiyle ek oda yapılmış mal gömülmüş işaret bırakılmış yada ölü gömen mezar olduğuna dair işaret koymuş bir müddet sonra köprüyü hanı hamamı dereyi yada dikili bir taşı ana işaret kabul eden bir ermeni kayaya işaret bırakıp yakına para gizlemiş
bu yüzden aynı bölgede görülen işaretler birbirinden bağımsız yorumlanmalıdır
resimlerdeki üçgen bir çok medeniyete ait
oyma roma
kaya üzerindeki uzantı oyukla ermeni gibi
üçgen ve oyma mahzeni oda mezarı ifade eder oymadan farklı olarak uçgen birbiri ile bağlantılı birden fazla odayı ifade eder
üçgen girişi işaretten en fazla 6 metre uzaktadır girişinde kapak vardır çubukla çok rahat tesbit edilir
bu arada bol resim ve bilgi ile açılmış örnek bir konu(beğendim)
Ustam öncelikle değerli yorumun için çok teşekkür ederim emeğine sağlık

Evet ustam binlerce medeniyet geçmiş üstünden bizim bura trakya istranca ormanları burada Anadolu gibi bir çok medeniyeti yaşam vermiş bölge değil gibi düşünüyorum roma ve daha geçmişi traklar yasamiş cok medeniyet geçmemiş daha cok eşkiyalar yaşamış olabilir evet ustam

Bizim doğa hobimizde hemen karar vermemek lazım bulduğun bi yeri işareti yada mezarlık bölgesini en az 4 veya 5 defa orda nasıl yaşam olmuş olmuşsa mezarları hangi alana yapılır diye alana kuş bakışı bakmak herturlu çevreyi incelemek lazım bilgi yönünden tespit için
Bilgiden sonra teknoloji aletleride olumlusa önce tespit sonra işlem nasip

Nişli kayada roma evet dönemi bi tespit var iş derinde gibi biraz dua alanı değilse niş

büyük ihtimalle zemin altı oda mezar şüphesi var bizde ustam

Üçgenler de dua alanı değilse oda mümkün çöküntü bi yer var tam ordada büyük üçgenimsi kaya çöküntü yer giriş gibi gözüksede inceledim doğal gibi geldi onun fotosuda atiom ustam üçgenlerin orta yerinde

Doğa hobimizde şunu öğrendim kolay yok hep dipte yuzeydekiler soyulmuş dönem soygunu geçmişin zorluklar olacak nasip.

Saygılar ustam