Öncelikle Bütün Ustalarıma Hayırlı Akşamlar Dilerim Yoldan Geçerken Gözüme Ilişti Tümülüsmü???

akıncıı

Kullanıcı
Dere derken kurumuş yatağı da olabilir. Tümülüse oldukça fazla benziyor. Hiç doğal gibi durmuyor. Resmi kazı alınır mı acaba?
hocam çeşmeyi biliyorum arkasında var ve sıralı olmasada 4 yada 5 adet tten fazla dağınık bir şekilde bu tepelerden var arazi yapısına oldukça ters resmi kazıya gelince tartışılır .

Abdullah313

Kullanıcı
Bildiğim kadarı ile resmi kazı izni alınsa bile, düzenli bir taş duvar yani tapınak ve şehir yapılaşması emaresi çıktığı anda kazıyı durdurup sit alanı ilan edilir ve bu durumda ekilmesine bile izin verilmez diye biliyorum. (hata var ise ustalar düzelecektir) sonuçta kayınbaba ile külahları değişme ihtimalini hesaplamalısınız yani :)

Mobil cihazdan gönderildi...

akıncıı

Kullanıcı
Bildiğim kadarı ile resmi kazı izni alınsa bile, düzenli bir taş duvar yani tapınak ve şehir yapılaşması emaresi çıktığı anda kazıyı durdurup sit alanı ilan edilir ve bu durumda ekilmesine bile izin verilmez diye biliyorum. (hata var ise ustalar düzelecektir) sonuçta kayınbaba ile külahları değişme ihtimalini hesaplamalısınız yani :)

Mobil cihazdan gönderildi...
kayın babaya iş kaldıysa olmuş bilinsin ama yatsın şimdilik abi acelesi yok zamanı gelince uyandırım ben hayırlı savurlar

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
oncelikle buranin gecmisini bilmek gerek yol ne zaman vuruldu buraya erezyona musayit yer yol yapiminda tepe yarilmisda olabilir hoyuk tumulus olma olasiligi dusuk fakat onlarin tarzinda oda mezarlarda var onlarida arkadaslarin belirttigi sekilde bosluk tesbitiyle bulabilirsin.

akıncıı

Kullanıcı
oncelikle buranin gecmisini bilmek gerek yol ne zaman vuruldu buraya erezyona musayit yer yol yapiminda tepe yarilmisda olabilir hoyuk tumulus olma olasiligi dusuk fakat onlarin tarzinda oda mezarlarda var onlarida arkadaslarin belirttigi sekilde bosluk tesbitiyle bulabilirsin.
saol ustam araştırır bulurum detaylı fotoları atınca daha net konuşuruz hayırlı geceler

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
USTALARIMIZDAN ÜYELERİMİZE KADAR,
kesin değildir diyen olmamış. bende demiyorum.:D en güzelini ve doğrusunu sen anlayabilirsin. ama şu yıllardır anlatmaya çalıştığım boşluk tespitini bir başarabilseniz.
diğerlerini bir kaç yönden alırsan daha net anlaşılmasını sağlamış olursun.
selametle inşaallah.

esrarengiz2828

Kullanıcı
ustam tümülüslerin bi çoğu gogle earttan rahat görünüyor eğer seninkide görünüyosa tümülüs olabilir amma bu tür yerleri boşluk tesbiti yapmadan anlama şansı yok bana göre çünkü @ikizceli ustamın da demesiyle doğal tepelerede oda yapılırmış bunların örnekleri var uydudan net gözüken tümülüsler var bu gibi yerlerin tümülüs denmesi için uydudan net gözükmesi gerek bence benim bi kaç tane var net gözüküyor hatta yörede gitmeden gogle earttan bakıyom gidiyomki tümülüs veya yığma(beğendim)

babahalit

Usta
Kullanıcı
tumulusse,tartısılır bırak onu yerınde kalsın sen batı tarafındakı ,duzluktekı lahıt mezarlara bak derın degıldır arastır onları ,duzluk buyuk degıldır,eski yolda yanından gecer