Onları ölüme terk etmeyelim | Define işaretleri ve anlamları

Onları ölüme terk etmeyelim

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin

Bakın fatma teyze nasılda sevinmiş ramazanda dağıtalan, bu yaşında sıra bekleyerek aldığı yemeğe. Mutluluk budur. Paylaşmak mutluluktur. Yüzünde senelerin bıraktığı izler. Ağzında olmayan dişleri ile bir kap yemeğe gülebilen mutlu olan fatma teyze.. ve daha niceleri...
Onlar 1 yıl boyunca sadece 1 ay mutlu olabiliyorlar sadece 1 ayyy. Neden peki :(((
Zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış ona döndü benımde halim, ahvalim...

Allahım veriyorsa zengine malı mülkü illa paylaşmayı bilmeli...
Allahım veriyorsa sağlıgı sıhhati şükretmeyi bilmeli...
Allahım veriyorsa aklı fikri kullanmayı bilmeli...
Allahım komşusu aç iken tok yatan bizden değil diyorsa. elinden geleni yapmasını bilmeli.

Ayşe teyze, Zeynep ana bekliyorlar.Belki ölümü, belki de onlara uzanacak bir çift eli. Onları ölüme terk etmeyelim. Okadar çok açta açıkta olanımız varki. Bi başımızı kaldırıp baksak eminim pek çoğunu görebiliriz. Ve ben diyorum ki Tek 1 ay değil 1 ömür çevremize karşı duyarlı olalım, muhtaç olanlarımıza ilgili olalım. Sizin farkında bile olmadığınız insanlar için ne kadar önemlisiniz unutmayın, unutturmayın LÜTFEN...

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Cevap: Onları ölüme terk etmeyelim

s.a

yine guzel bir konu.hatirlatma icin tesekkurler lacivert ustam.
Allah c.c razi olsun

ASİAVCI

Kullanıcı

bence insan insan olduğunu unutmamalı güzel paylaşım emeğine sağlık

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

inşşallah lacivert ustam. güzel paylaşımızın için teşekkürler. bizlerde bu duyarlılığı bulmak mümkün. çünkü bir çoğumuz açlığı açıklığı fakirliği tatmış insanlarız da,, birazda parası pulu olupta aç olduğu günleri unutanlara hatırlatabilirsek işte o zaman bu sosyal sorumluluk projesi tutar.

HÜDAİ

Kullanıcı

alanın mululuğu birse verenin mutluluğu bindir bir kere yaşayan bağımlı olur kurtulamazsın veren el alan elden üstündür

Eline sağlık ustam hatırlatma için teşekkürler

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

Allah (c.c.) razı olsun ustam:p
Dini ve özel günlerde akla
Gelen garibanlar
Çok şükür sitemizin
Gündeminde
Bireysel olarak
Elimizden geleni yapalım:)

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin

kıymetli dostlarım sizlerdende mevlam razı olsun inşAllah hepimizin malumu bilgisi dahilindeki konular takdir edersinizki hepimiz zaman zaman gevşiyoruz zaman zaman rehavete düşüyoruz dolayısıyla bazı bilgilerimizi tazelemenin hatırlamanın faydası olduğu gerçeğinden hareketle bilgilerimizi tazeliyoruz bilmediğimiz hususları da hep birlikde müteala ediyor bilgi dağarcığımıza ekliyoruz inşAllah...esirgeyen ve bağışlayan RABBİM cümlemizi bağışlasın razı olduğu kullar arasına alsın sevgiyle...

TEVFiK

Vip Üye
Selamunaleyküm; Yine Güzel Paylaşımınız İçin Allah C.C. Razı Olsun Sayın Lacivert Ustam Elinize ve Emeğinize Sağlık.

Bende Aynı Bu Ayşe Teyze Gibi Düşününür bir Ömrümüde Böyle Tüketirim:(

Saygılarımla.;)

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin

kıymetli ustam etme gözünü seveyim karamsarlıktan bir türlü kurtaramadın kendini şu güzelim cennet vatanımızda yok yok neye ihtiyacın var yanı başında inan biraz kafanı dağıtsan biraz başını kaldırıp etrafına bir baksan işinde aşında aşkında arkadaşında kıralını bulursun evelallah her sabah uyandığında daha güzel bir güne başlamanın heyecanını mutluluğunu tadarsın inşAllah dua ve teslimiyet işleri yoluna koymanın birinci basamağıdır başımıza gelen bazı sıkntılar bizim günah ve kusurlarımızın kefareti olduğu bilinciyle maneviyatımızın gücüyle dertleri zevk edinen salih kullardan olabiliriz mevlam yar ve yardımcımız olsun hadi ustam hadi kurbanım göreyim seni...

TEVFiK

Vip Üye
Re: Cevap: Onları ölüme terk etmeyelim

kıymetli ustam etme gözünü seveyim karamsarlıktan bir türlü kurtaramadın kendini şu güzelim cennet vatanımızda yok yok neye ihtiyacın var yanı başında inan biraz kafanı dağıtsan biraz başını kaldırıp etrafına bir baksan işinde aşında aşkında arkadaşında kıralını bulursun evelallah her sabah uyandığında daha güzel bir güne başlamanın heyecanını mutluluğunu tadarsın inşAllah dua ve teslimiyet işleri yoluna koymanın birinci basamağıdır başımıza gelen bazı sıkntılar bizim günah ve kusurlarımızın kefareti olduğu bilinciyle maneviyatımızın gücüyle dertleri zevk edinen salih kullardan olabiliriz mevlam yar ve yardımcımız olsun hadi ustam hadi kurbanım göreyim seni...
S.a. Allah'ın C.C.Selamı üzerinizde olsun
Alah'ımın C.C. Merhameti Üzerimde olsun,
Allah'ın C.C. Rahmeti Üzerimizde olsun,
Allah (C.C.) Yar ve Yardımcımız Olsun,
Allah'ıma Şükürler Olsun:eek:
Allah'ıma Hamd Olsun'ki Vücut Sağlığım yerinde,:confused:
Mutluluğum yerinde:p
Huzurumda var,:D
sadece Neşem yok.:(
Evet Sayın Ustam Siz Çok Doğru Söylüyorsunuz'Bazı Sıkıntılarımın Günahlarıma Kefalet olduğunu biliyorum.
tabii Okadar çok günahım varki bende bilemiyorum
Ama Allah'ıma C.C. Bin kere Şükürler Olsun'ki
Yetim Hakkı Yimem,:p
Hiç Kimsenin Kıyabında konuşmam,:p
Hiç Kimsenin Kalbini Kırmam,:p
yani Herşeye Olumlu,İyi Tarafından Bakarım:confused:
Babam bile bana derki sen çok iyi bir İnsansın'ki Benim ile Annenin Dua'larını Alıyorsun der.:p
bende babama İyiliğimden ve hoş görülüğümden 2 yakam bir araya gelmiyor derim.( tabii şakasına ):D
Allah C.C. Razı Olsunlar'ki Ailemin Hakları Fazlasıyla bana geciyor
Gerçi Sizin,Sizlerin'de Hakkınız,Haklarınız bana geçiyor Haklarınızı Helal ediniz.:(
Sevgi ve Saygılarımı Sunar Allah ( C.C.) Ne Muradınız,Dileğiniz varsa Hayırlısıyla Versin İnşallah derim.
En Güzel Akşamlarınız Olsun İnşallah.:rolleyes:

Son düzenleme: