Program Vasıtası Ile Arşivlerindeki Kayıtlı Yerleri Tespit Edebilme

divan

Kullanıcı
google eart koordinatları ile parsel sorgulamadaki koordinatlar tutmuyor

kurtkaya

Kullanıcı
Ersan ustam ve konuya mesaj atıp bazı soruları olan diğer arkadaşlar. Ersan ustamın dediği gibi programda atmalar, sapmalardan dolayı çubuksuz yada alan tarama cihazları olmadan sıkıntılar yaşıyordum...İlk mesajlarımda dediğim gibi,bu programın kod ları ile oynamaya, programı istikrarlı hale getirmeye çalışmaya bo şuna vermedim 2-3 yılımı....Şuanda elimdeki aplikasyonda değil 40-50 mt. sapma ,5 mt sapma yok...Kendim bizzat deneyerek bunu kendime bile kanıtladım. Elime cihazı alıp, şüphelendiğim konuma götür dediğimde yürüyerek yada araba modunda nokta atışı gidebiliyorum..Örnek vereyim. Gemliğin bir köyünde sevdiğim bir abimin, çiftlik evi var. Oraya bir haftasonu kalmaya gittim. evinden yaklaşık 200-250 mt. uzaklıkta eskiden açılıp kapatılmış ve söyleme göre içinden birşeyler alınmış tarihi bir oda kalıntısının olduğunu söyledi bana, bütün kçyde biliyormuş ama alındığı için kimse üzerinde artık daha fazla durmuyormuş..ben evde soba başında çay içerken, kodlarıyla oynadığım aplikasyonumu açtım ve abimin bana tarif ettiği yönde bahsi geçen yapıyı harita üzerinde tespit ettim.sonra beni buraya götür diyerek ( yürüyüş modu) abimle beraber bizi yönlendirmesine izin verdik ve nihayetinde üzerine geldiğimizde, sevgili abim ben böyle birşey ne gördüm ne duydum diyerek şaşkınlığını bana tekrar dile getirdi ve uzun zamandır benimde aklımda olan sapma yada yanıltma ihtimali böylece ortadan kalkmış oldu. Bunun gibi bir kaç denem daha yaptım....Ama ilk baştaki mesajımda söylediğim gibi ben bu işin arazi kısmında değilim, teknik kısmındayım. ve tekrar ediyorum.. Kesinliği bilinen yerleriniz varsa koordinat gönderin , ne gördüğümü nokta olarak sizlere resimli olarak tekrar paylaşayım....kesinliği olan yerler olsun ki, kafamızda acaba işaretleri olmasın. Tekrar ediyorum bu iş için kimseden en ufak bir talebim olmadı ve olmayacak.Sadece hem kendimi geliştirebilmek hemde başka yollar açabilmek adına burada hepimize yararlı olabileceğini düşündüğüm için bu konuyu paylaştım. Yakında bu sitede zaten satışa sunacağım dedektör ve yeraltı görüntüleme sistemlerim olacak. Onlar için elbette maddi bir beklentim olacak.Ama herkes yapacağım cihazlar işe yarıyor mu yaramıyor mu video lu olarak ispatlı olarak görecek, almak isteyen atölyeme geldiğinde tamamıyla kendi isteği doğrultusunda denemeler yapıp ,cihazdan emin olduktan sonra alabilecek...Ama burada bahsettiğim aplikasyon olayı bambaşka, ben bu konuda hiçbir ticari amaç gütmeden, paylaşılan bilginin çoğalacağına inanan birisi olarak bulunuyorum......Sürçü lisan ettiysem affola...
Herkese hayırlı akşamlar...

hayallerimde006

Kullanıcı
Sayın kurtkaya size nasip olursa bir kordinat atacağım siz bu koordinatta ne olduğunu mu söyleyecek siniz yada değerli olup olmadığını

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kurtkaya

Kullanıcı
Sayın kurtkaya size nasip olursa bir kordinat atacağım siz bu koordinatta ne olduğunu mu söyleyecek siniz yada değerli olup olmadığını

Sayın arkadaşım, değerli olup olmadığını bilemem.Benim gördüğüm şekilleri, tecrübelerimle birleştirip ne anlama geldiğini yorumlamaya çalışacağım ve size nasıl bir şekil gördüğümü resimli olarak göndereceğim. Benim yaptığım tespitlerde, bu şekilli yerler kayıt altındaki yerler ama çıkarılıp çıkarılmadığını bilemiyorum.Dolayısı ile sizin emin olduğunuz veya herkesin bildiği yerler varsa ve o yer benim sistemimde de bazı şekillerle gözüküyorsa bu sistem çalışıyor demektir. Ve buda ülkemiz gibi yeraltında büyük zenginlikler olan bir ülkede büyük nimet olacaktır diye düşünüyorum.

hayallerimde006

Kullanıcı
Nasip olursa yarın bunun icin konum almaya araziye cıkacagım

gıral

Vip Üye
Arkadaşım herkesin bildiği ve kayıtlı olanyer zaten bilinen büyük bir ihtimallede sit alanı olanyerdir sit olduktansonrada içindeki yapı azçok bilinir tümülüsmü neise bellizaten senin proğramının negibi artısı olacak buişe kafam almadı gitti alankısmında ise başka bişeler yeşeriyor onlarda iyişeylerdeğil

kurtkaya

Kullanıcı
Arkadaşım herkesin bildiği ve kayıtlı olanyer zaten bilinen büyük bir ihtimallede sit alanı olanyerdir sit olduktansonrada içindeki yapı azçok bilinir tümülüsmü neise bellizaten senin proğramının negibi artısı olacak buişe kafam almadı gitti alankısmında ise başka bişeler yeşeriyor onlarda iyişeylerdeğil

Selamlar üstad..
Herkesçe bilinen yer demedim..Sizin bildiğiniz yerler dedim.Emin olduğunuz. yani ben konumdan bakınca burda böyle bişi görüyorum diyince siz orada birşey olduğundan emin değilseniz, nasıl bileceğiz benim sistemin doğruluğunu...Mesela aramızda bir çok yere kazıya gitmiş ama boş ama dolu yerler bulmuş arkadaşlar olabilir.Mesela bir oda bulmuşlardır ,boş yada dolu önemli değil, o yerin koordinatlarında bende sistemde aynı şeyi görüyorsam ve buradan resimli olarak sizinle paylaşıyorsam o zaman anlarız aklımızda nelerin yeşilleneceğini.Yoksa herkesin aklı maden, yeşermesi kolay...Ben Atölyesi olan 20 yıldır elektronikle uğraşan bir adamım. Burada herkes görecek ki , bir tek kişiden bile bu konu ile ilgili en ufak bir talebim olmayacak..Sistemin doğruluğundan emin olmak ve yardımlaşmak için buradayım. Ama sizler, benden hiçbir negatif şey görmeden duymadan iyi olmayan şeyler düşünüyorsanız aklınızda, saygı duymaktan başka diyeceğim birşey yok. bir daha birşey paylaşmam olur biter. Üstelik bu konuda ersan ustada bu konuda benimle neredeyse aynı bir çok yazı yazmış, benim yaptığım o sistemin kodları ile oynayıp koordinatları noktalayabilmeye çalışmak...
Saygılarımla