rölyefli asker paltolu.. | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

rölyefli asker paltolu..

TEVFiK

Vip Üye
tevfik ustam,seninle ilgili galiba. ben yeni görüyorum. bana bu resimde ,askerin olduğu yeri tarif edebilirmisin.

burda hangi noktada olduğunu çıkaramadım. konu neticelendirmeyi hak eder görünümde. çizemezsen de bir tarif edebilirmisin.
yığma bir tarafa bu kayalıkta bir kaya mezarı mutlak var.
S.a. Tabii Sayın Ustam Memnuniyetle bu oyuk olan yerin tam yanı.

evet güzel yorum ve görüşlerinizi beklemekteyim..
ve bu yığma isede tam bu askerin karşısında bulunmakta'dır.

Saygılarımla.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
tevfik ustam ben anlatamamışım. yakın olanları gördüm de ,uzak çekimdeki yerini kast etmiştim.
yığma denilen geniş bir alan görünüyor höyük olabilir. açığından görmeyince emin olunamıyor.
yalnız kayalıklarda açılmış kaya mezarı yok değilmi. yapılışındaki detaylar görünmeyince ,açığından görüldüğü kadarıyla bir iki nokta burdayım der gibi de,tabiki tespitle kesinleştirilmeli. sana yakınmı ustam.
sizlerin ifadesinden asker olduğu düşüncesiyle ,mutlaka oda türü mezarı orda. ya dışarda bir savaşta ölmüş anısına yapılmıştır. yada vatanında ölmüş ise malzemeleriyle orda yatıyordur.

TEVFiK

Vip Üye
tevfik ustam ben anlatamamışım. yakın olanları gördüm de ,uzak çekimdeki yerini kast etmiştim.
yığma denilen geniş bir alan görünüyor höyük olabilir. açığından görmeyince emin olunamıyor.
yalnız kayalıklarda açılmış kaya mezarı yok değilmi. yapılışındaki detaylar görünmeyince ,açığından görüldüğü kadarıyla bir iki nokta burdayım der gibi de,tabiki tespitle kesinleştirilmeli. sana yakınmı ustam.
sizlerin ifadesinden asker olduğu düşüncesiyle ,mutlaka oda türü mezarı orda. ya dışarda bir savaşta ölmüş anısına yapılmıştır. yada vatanında ölmüş ise malzemeleriyle orda yatıyordur.
Hıımmmm..Evet sayın ustam Siz çok güzel İzah etmişsiniz'de ben şimdi anlamışım. sayın Ustam
Hayır hiçbir yer açılmamış ben O'kadar yerini gezdim ne bir mezar ne'de bir kaya mezar asla
rast gelmedim.ve gelmedik'te.
ama ne yazık'ki resimlerimiz bu kadardır...
yanlız bu alan'da.daha önce bir başka konumda görülmüş olduğu gibi çok işaretler bulunmakta'dır.bu kayalığın tam karşısı ise ( yığma yanındaki kayalar) sırf beyaz taş ( mermer'dir ).yorumlarınız ve görüşleriniz için'de çok Teşekkür ederim.Saygılarımla.

cassabalee

Kullanıcı

yardımcı olayım ikizceli ustam Tevfik ustam tam anlamamış yaşlılığına :)) saygılar...

ikizceli

Vip Üye
tevfik usta yaşlıdır belki ama çoklarımızı cebinden çıkaracak beceridedir. çoktan dır görünmüyorsun casabbalee kardeşim. inşaallah iyisindir.
bakir olarak göremedik ama alandan güzel kokular geliyor.

buralarda boşluk tespiti yapmış olman gerek,oltaya bir şey takılmadımı. üst bölümden geçilse yakalanmalıydı diye düşünüyorum.
bunu da kayalığın görüntüsüne göre söylüyorum. kırılmamış halini ve üzerindeki detaylar dursaydı,çok daha kesin yorumlanırdı.
o alan içinde olması muhakkak.

cassabalee

Kullanıcı
Ustam o kısımlar da boşluk tespiti yaptım ama malesef sonuç olarak bişiler bulamadık kayanin ust kismina cikmadik buraları çok bakir duruyor ust kisminda sonradan gördüğümüz yerler var yere gidince tekrardan gözden geçirilmesi gerek... buralarda bulunmamin sebebi 2 kaza atlattik o yüzden vakit bulupta giremedim herkezden Özür dilerim herkese hayirli bayramlar. ..

TEVFiK

Vip Üye
Ustam o kısımlar da boşluk tespiti yaptım ama malesef sonuç olarak bişiler bulamadık kayanin ust kismina cikmadik buraları çok bakir duruyor ust kisminda sonradan gördüğümüz yerler var yere gidince tekrardan gözden geçirilmesi gerek... buralarda bulunmamin sebebi 2 kaza atlattik o yüzden vakit bulupta giremedim herkezden Özür dilerim herkese hayirli bayramlar. ..
S.a. Sayın Ağa'm güzel yorumunuz için teşekkür ederim.evet benimde bu nokta gözüme ilişmişti bende aceba olabilirmi diye kendi kendime düşündüm gittim.!!!!!!... tamam ustam sizde benim görmüş olduğum yeride görünce ben hiç bırakırmıyım.gider tekrar incelerim.Evet bu kayalığın tam karşı tarafında bir yığma bulunuyor.İnşallah tekrar gittiğimizde bu yerlerin resimlerinide çeker sizlere tekrar sunarız.Saygılarımla.

cassabalee

Kullanıcı
ustam tam buranın karşısı saten çekmiş olduğumuz yer yığma gibi duruyor fotolarda yer almaktadır. höyükte olabilir ikizceli ustamızın dediği gibi o kısımları incelemeye zamanımız olmadığımızdan bakamadık sadece foto çekebildik..genellikle kayalık kısımlara bakabildik.. diğer açmış olduğumuz konumuz vardı hatırlarsanız roma dönemine ait işaretler vardı hepsi bu civarda yer almaktadır..alınmış bir malzeme yok burdan heryer bakir duruyor saygılar..

ikizceli

Vip Üye
çok geçmiş olsun kardeşim inşaallah ta son olsun. ciddi bir sıkıntı yaşamadığını ümit ediyorum.
ağa ustamızın işaret ettiği yerdeki kabartmanın bakış istikameti okey. ama bu adam burda birsürü traşlanmış yer var.hepsi aldatmacamı yoksa tespitte bir eksiğimiz olabilirmi. eğer yoksa adamı tam olarak göremedik ama , bir dirseği kabartma olan kısma doğru çıkık görünüyor.
eğer bu kayalıkta bunun mezarı yoksa ,son ihtimal odası o tepede olabilir.