Roma dönemi kaya mezarını ele veren,Doğal görünümlü çatlaklık | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Roma dönemi kaya mezarını ele veren,Doğal görünümlü çatlaklık

A21MEDLi

Admin
Cevap: Roma dönemi kaya mezarını ele veren Doğallık

Cantar usta kapı üstündeki çatlaklıklara kanal deseydim kanal olmadığı belliydi,kendimce en uygun ismi buldum,''doğal görünümlü çatlaklık''
o arkadaşa iyi demişsiniz,ben yukarıdada yazmıştım,bu bilgi paylaşımı organ bağışı gibidir,bilgiyi toprağa gömüp çürtmenin bir anlamı yok,nice nemrutlar firavunlar karunlar wolcanlar gelip geçti,diğer tarafa götürme imkanları olsaydı önce bu insanlar tonlarca hazinesini götürülerdi,
:D

Son düzenleme:

A21MEDLi

Admin
Cevap: Roma dönemi kaya mezarını ele veren Doğallık

toprağım seni eğile götürecektim orada çok var dogal kaya mezsrlarindan :)

ağa eğile çok gittim,oralarda kaya mezarlarından bol ne var oralar krallık bölgesidir.bi haber veseydin gelirdim bu aralar boştum.. neyse başka bir güne inşallah..

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Hayırlı Cuma'lar Ustalarım;Bu resimleri bizde görebilirmiyiz!!!

A21MEDLi

Admin
güncel..

A21MEDLi

Admin
bu resimlerin bana ait olanıda var, diğerleri Türkiyenin değişik illerinden çakilmiş resimlerdir.sistemm şaşmaz..
bilhassa aslanlı kral mezarının,çatlağına bakın..
birazda şu çatlakları hangi teknikle yapmışlar,onu gözlemlemek lazım..
.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
güzel bir çalışma olmuş amedli ustam. gönlüne sağlık. konu bayağı eski imiş güncellemeniz güzel olmuş.
biz bu tür çatlaklıkları, yıldırım çarpmış gibi kaya ,olarak tabir ediyoruz.özellikle bazıları çok benziyor değilmi. sağlıcakla.

A21MEDLi

Admin
Teşekkür ederim ikizceli usta yıllardır gördüğüm ve yaptığım tespitleri,akademik anlatımdan ziyade,konuları görsel olarak açar dilim döndüğünce akademik olmazssa bile izah etmeye çalışıırım..
yıldırım çarpmış veya depremden dolayı oluşmuş,çatlak gözüyle bakıldığı zaman öyledee,
benim görüşüm bu çatlağın kapıyı göstermesiyle beraber ,o çatlağa bir maâna yüklenmiş.amma ne?? çatlağın bi anlamı olmalı dini açıdan Allaha ulaşmak için açılan bi kapımı veya başka bir nedenden dolayımı..bunu öğrenmemiz lazım.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
yılların definecisi olan yüzlerce insan ama bazı şeyleri onlara dediğimiz zaman şaşırıp kalıyorlar tanıdığn rum yada ermenimi var diye soruyorlar evet onların herşeyinden değerli kişiler var bu sitede

A21MEDLi

Admin
çalkaya kardeşim ermeniyi bırak gömü yeri veya bilgi veya işaretlerin anlamını söylemesini,adamlar günahını bile bizlere vermezzz,bunu böyle bilin.
laf ermenilerden açılmışken gömüleriyle ilgili biraz açıklık getireyim.ermeniler kendi milleti dışındaki roma bizans vs. nin malını çıkarırlar,ama sıra kendi gömülerine gelince kesinlikle çıkarmazlar,çünkü onların o gömüsü onlar için ziyaretttir,çıkaran çarpılır. kendi dedesinin gömüsünü fırsatını bulunca tek başına çıkarırlar veya çıkarmaya çalışırlar..onun dışındaki olan komşusuymuş köylüsününmüş gözlerini kapar geçer.OKE..
bir kardeş tavsiyesi olarakta,sakın ola peşinize takmayın,maddi manevi ömrünüzü yerlerr.

Son düzenleme: