Sahte mezarlar | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Sahte mezarlar

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
Cevap: Sahte mezarlar

ben fatihamı okur işime bakarım

erzurumludefineci

Kullanıcı
Yasaklı

Hemen hemen rum ve ermeni köylerinin hakim bir yerinde olan adı dede ocak ziyaret evliya şehit ne olduğu beli olmayan adı ismi abuk sabuk yada efsanesi olan ama hiç kaybolmayan sahte mazarlar bunlar yedi bitirdi beni bir ermeninin dediği gibi siz bizim paraların üzerine çok fatiha okudunuz demesi beni çok etkiledi olay bu türkiye topraklarında binlerce böyle yer var herbirinin 3 malı olsa 100 bin nokta bu sistemi bilenler neden yazmazlar anlamıyorum bunlar kilisenin merkez işareti biz daha neyi arıyoruz Bukonu çok önemli herkes bildiğini duyduğunu yazsın

bilmeyen yok ki söylediklerniiz doğru ve herkes biliyor zaten...fakat insanımızın temiz kalpli olması dini değerlerimize dokunuyor olmasından dolayı..(bilenler için söylüyorum) fatiha okumasa da kazmada vurmuyorlar...
ben erzurum da böyle bir yer buldum kayada mahzen işareti ve yön vardı gittim gül ağacının altında haç resimini buldum sonra bölgedeki tek mezarı verdiğini söyledim... işaret haç toprak altından çıkartarak göstermiştim.. yinede türbe yapmışlar içeri girmeme bile izin vermediler...
en enterasan ve komik olanıda türbede yatan insanın ismi:
HİNDİ BABA koptumkoptumkoptumkoptum

ULAN diyeceksin hindiden baba olursa sizde kazsınız...

mameki

Kullanıcı

bilmeyen yok ki söylediklerniiz doğru ve herkes biliyor zaten...fakat insanımızın temiz kalpli olması dini değerlerimize dokunuyor olmasından dolayı..(bilenler için söylüyorum) fatiha okumasa da kazmada vurmuyorlar...
ben erzurum da böyle bir yer buldum kayada mahzen işareti ve yön vardı gittim gül ağacının altında haç resimini buldum sonra bölgedeki tek mezarı verdiğini söyledim... işaret haç toprak altından çıkartarak göstermiştim.. yinede türbe yapmışlar içeri girmeme bile izin vermediler...
en enterasan ve komik olanıda türbede yatan insanın ismi:
HİNDİ BABA koptumkoptumkoptumkoptum

ULAN diyeceksin hindiden baba olursa sizde kazsınız...

üstadım siz bizi güldürdünüz Alllah ta sizi güldürsün koptumkoptumkoptum

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

bu mezarlarda sistemli olanlar ile sistemi olmayanlar olabilir sistemli olanlar plan üzere kilise tarafından rahat sakin zamanlarda plansız olanlar aniden meydana gelen çeşitli olaylar karşısında apar topar yapılır bunların işi kolaydır ve fazla teferruatlı olmazlar kaçarken göçerken v.s gibi

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

mallardan birinin muhitini 200_300 metrelik bir alana indirirsek ve bu bilgiye ulaşırsak gerisini buluruz genelde neler olur bildikmi olay tamam

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

MAL DEDE

madem DEDE nin mezarını kazıcan senin orda dede çok çalkaya usta. onlarla başla. memleketinden siftah yaparsın fatiha okumaya. ağaçlara üçlemelere iyi dikkat et. çünkü en sık karşılaşacağın üçlemeler olacak. taşta ağaçta çakılı çivi ara. sonra ağaçların budaklarına oyuklarına, köklerine ve dalların kesiliş şekillerine iyi di,kkat et. hepsine selamlarımı ilet.

tepeye çıkarken geniş patikadaki yıkılmış kilise varya onun papazına daaa...
kilisenin olduğu tepenin öbür yakasına doğru zirvedeki sergen kayada malı mülkü ile yatan başpapaza da. ayrıca ordan kuyulara ve evine giden bağlantı tünellerinede çok selam.

ayrıca başpapazın altında sıralı yatan talebelerine de selam.

daha güneydeki ve batıdaki mağaralara ve mahzenlere de selamlar.

civardaki çeşmelerden pınarlardan kaynak sularından acı sulu olanına sodalı olanına, yada tadı iyi olmayanına da benden çok selam söyle. dere boyunda dere ile kaynak birleşimi veya 2-3 dere birleşimine de benden selam söyle.

o dere boyundaki küçük büyük sıralı şelaleler varsa onlara da çok çok selam. en çokta değirmene yakın olana selamımı söyle.

alakasız hemen pınar yanına dere yanına açılmış kuyular varya onlara benden çok çok selam söyle. ayrıca üç kuyuya da söyle. varsa daha fazlasına da söyle selamımı.

dere kenarındaki sıralı dizilmiş değirmenleri çalıştıran gayrımüslim değirmenci varya; ona ister selamımı söyle ister söyleme sen bilirsin.

civardaki taş öbeklerine çakıl yada kum yığmalara da benden selam söyle. civardaki farklı ağaca duta kiraza kızılcığa eriğe de benden selam söyle. bide köklü asırlık çınar varya ona da selamlarımı iletmeyi ihmal etme.

dedenin mezar yönüne iyicene bak bakalım. bizim dedeler ile ne kadar tutarlı yatıyormuş. mal dede. :)

MAL DEDE' YE DE ÇOK ÇOK ÇOK SELAMLARIMI SÖYLEMEYİ UNUTMA. YAKINDA MAL DEDE SAYESİNDE OLACAZ NE OLACAKSAK.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

HAA söylemeyi unuttum. kimse inanmasa dahi sen mal dedenin yanına gidince SAYISAL SİSTEM VARYA işte onu takip etmeyi unutma. çünkü orda çok işine yarayacak.

ayrıca sen sen ol yerde yatan küçük büyük deme nizamlı kesilmiş üçgen taşlar ve dikdörtgen taşlar. sofra taşları gibi taşlara da iyi bak olurmu! sonra onlarda gücenmesin bizdekiler diğerlerine göre küçük diyemi selam söylememiş demesinler !

Son düzenleme:

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

Selam işi kolay ha şöyle açılın kopunda gelin gerekirse benim gerçek dedeyide kazarız ya çarpılır geliriz yada zengin niyet hayırsa sonuçta hayır olur ALLAHIN izniyle inşallah diyorum ve sarı çiçekten başlıyorum sonra akılbabadan yaşmaklı ağaçbaşından aynalı mezardan kurt babadan çivili çamdan vs

light_celal1

Kullanıcı

oooooohhh arkadaş herkez işi çözmüş bi gidişle piyasda para kalmıyacak