Selamın Aleyküm Ustalarım Uzun Bi Aradan Sonra Gene Ben :) | Define işaretleri ve anlamları

Selamın Aleyküm Ustalarım Uzun Bi Aradan Sonra Gene Ben :)

akıncıı

Kullanıcı
ustam ön bilgi almak için paylaşıyorum .. bana gelen fotolar kayde değer yer varsa gidip yerinde fotoraflıyacam.. saygılarımla

wolf_52

Kullanıcı
derenin göllendiği nokdaları olması gerek, son reism, onu çağrışdıryor, 1 ve 2 i reimler ise sunun çanağının önüne doğru eyimli toprakla birleşdiği yer i görebilseydik iyi olurdu, kanal yoksa tabi kanal varsa ölçüp çözümü ona göre hareket edilirdi, 4 cü resim ise oyma içinde kanallı oyma kanlın boyunu çölün her cm ye bir adım atın vardığnız nokdayı resimleyin değerlendirelim..

esrarengiz2828

Kullanıcı
Bencede aynen kullanım amaçlı sire ezme ve akıtma yerleri yalnız kare ve oyma olan yer biraz dikkat çekici detaylı bakılması gerek mezar veya oda verme ihtimali olabilir alt tarafını iyi araştırın ve vlf bi cihazla veya çubukla gezmekte çok fayda var bana Gore yer güzel ama hangi medeniyetin yaşadığı yer alanı iyi gezip kapak varmı bakmak gerekir medeniyet yaşamış ona göre hareket edilir yeraltı veya yer ustunde yaşamış medeniyetler var buna göre oda veya yer ustu mezarlar değerlendirin saygı vede sevgilerle

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

esrarengiz2828

Kullanıcı
Son resimde de çok güzel traslanmis bi yer gördüm buda çok güzel bi kaya mezar olabileceğini gösteriyor ama uzakta su an cizemiyorum ama güzel bi kapalı yer gibi kapalı kapı gibi yarın pc den cizerim ustam inşallah resmi vardır oranin

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

akıncıı

Kullanıcı
ustalarım hepinizin yorumları benim için ayrı ayrı birer bilgidir hem kendimi geliştiriyorum hemde sizlerin bana anlatmak istediğini uygulamaya çalışıyorum saygılarımla değerli yorumlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekür ederim saygılarımla

akıncıı

Kullanıcı
wolf ustam ersan ustam esrarengiz ustam zebun ustam aranızda büyüdüm bu meslekte affınıza sığınaraktan şu işaretlediğim yerlere bakarmısınız birde ikizceli ustam bana darılmışmı yav bi yorumunu esirgedi benden onunda affına sığınırım

esrarengiz2828

Kullanıcı
evet seninde işaretlediğin gibi ustam 1 le işaretlediğim yerde önemli bi oda mezar olabilir yakından incelemekte fayda var 2 şüpeli çalışılmış ama ne durumda 3 açılmış bi mezar gibi güzel bi tesbit gerekli ben olsam 1 le işaretlediğim yere iyyice bakardım şayet sıvalı gibide duruyor bi tıklamakta fayda var

ergenekon60

Kullanıcı
sunu çanakları ve sunu nişlerinin yoğun olduğu bölge bu alan mezarlık olarak geniş bi alana sahip suya yakın ve araziye hakim bi tepede olması orada soylu mezarlarının olduğunu gösterir hemen altından başlayarak aşağı düzlüğe hatta karşı yamaçlara kadar geniş bir mezarlık haritasına sahip bi bölge ..araziyi çok iyi gözlemlemek zemini çok iyi etüt etmek lazım bazı mezarların gözle bile bulunabileceğinden eminim gerekirse cihaz yardımı alınmalı bölgede bolca zeminaltı mezar odası mevcut özellikle kare ve dikdörtgen oymanın olduğu kaya iyi incelenmeli yardımcı işaret yoksa kayanın batı ve güney bölümleri incelenmeli muhtemelen giriş dereden tarafta..ve 1. ve 2. fotolardaki yuvarlak oymanın altındaki ot bitmeyen yere dikkat....Allah nasibinizi bol ve daim etsin...

Moderatör tarafında düzenlendi: