Selamın Aleyküm Ustalarım Uzun Bi Aradan Sonra Gene Ben :)

akıncıı

Kullanıcı
evet seninde işaretlediğin gibi ustam 1 le işaretlediğim yerde önemli bi oda mezar olabilir yakından incelemekte fayda var 2 şüpeli çalışılmış ama ne durumda 3 açılmış bi mezar gibi güzel bi tesbit gerekli ben olsam 1 le işaretlediğim yere iyyice bakardım şayet sıvalı gibide duruyor bi tıklamakta fayda var
sol ustam saygılarımla

akıncıı

Kullanıcı
sunu çanakları ve sunu nişlerinin yoğun olduğu bölge bu alan mezarlık olarak geniş bi alana sahip suya yakın ve araziye hakim bi tepede olması orada soylu mezarlarının olduğunu gösterir hemen altından başlayarak aşağı düzlüğe hatta karşı yamaçlara kadar geniş bir mezarlık haritasına sahip bi bölge ..araziyi çok iyi gözlemlemek zemini çok iyi etüt etmek lazım bazı mezarların gözle bile bulunabileceğinden eminim gerekirse cihaz yardımı alınmalı bölgede bolca zeminaltı mezar odası mevcut özellikle kare ve dikdörtgen oymanın olduğu kaya iyi incelenmeli yardımcı işaret yoksa kayanın batı ve güney bölümleri incelenmeli muhtemelen giriş dereden tarafta..ve 1. ve 2. fotolardaki yuvarlak oymanın altındaki ot bitmeyen yere dikkat....allah nasibinizi bol ve daim etsin...
teşekürler ustam

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Bir de unuttum yazayım
İlk resimde ki oyuk
Bence açılmış yer
Resim de pek belli etmiyor
Yerinde bakarsan
Yuvarlak oymanın üst kısmında
Düzensiz cember şeklini yapılmış olarak görebilirsin

akıncıı

Kullanıcı
A.Selam
Bu kayalığın üst kısmında yüzeysel gömüler olabilir
Ayrıca bu kayalığın alt tarafında
Giriş aramak için boşluk bakman lazım
Rabbim muvaffak etsin
ustamm Allah razı olsun şimdilik sadece kendimi geliştiriyorum yer araştırmam ilerki yaşlarımda olacak inşallah saygılarımla ustam bölyeyi fotoraflamak için gidecem saygılarımla

Moderatör tarafında düzenlendi: